Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • Dievcatko Ninka a chlapcek Aleš =)

• Ahojte kocky, tak sa pripdavam Dievcatka budu Laura a Rebeka, chlapci budu Dominik a Adrian.....vyberali sme pekne podla priezviska a aj ake mena sa nam pacili......🙂))

• Náš syn je Daniel a ak bude aj dievčatko ... bude asi bez mena 🙂 🙂 😐

• Sponzor fóra
  • Christián a Lara alebo Tara 🙂

• Tristan a Ruth alebo Rachel 🙂

• Ruth- velmi pekne meno 🙂

• po rodicoch...dievca po mame nevesty, syn po otcovi zenicha...a ked bude viac rovnakych tak zas opacne a tak...

• @pavlovasandra  V klidu, holka... Nečerti se 😉

• Já bych si moc přála Alexandra, ale aby se mu neříkalo Sašo, ale Alexi, jenže můj nastávající si to bohužel nepřeje 😞 Takže druhá varianta byl Viktor a na toho mi už nenadšeně kývnul. Holčička by byla Jana nebo Petra, ale jsem spíš pro Janu, Petra se špatně zdrobňuje (pro mimčo) a Janička by navíc byla po tatínkovi Honzíkovi. Původně jsem chtěla chlapečka Honzíka, ale uznala jsem za vhodné, že každý jsme originál a nemůžou se přeci všichni jmenovat stejně. Rozhodně nejsem zastáncem dnešní módy Natálií a Vojtěchů, jsem dokonce obrovským odpůrcem, zvláště, co se Natálií týče, protože za polední rok neznám miminko - holčičku jiného jména, než právě Natálie. Chápu, že se vám to líbí, ale to vám nevadí, že až půjde vaše dítko do školky, bude mít ve třídě z 15ti dětí 6 Natálií?? 😐

• @lenka112  A proč ne Daniela? to je přeci taky krásné jméno 🙂

• U nas to zatial vyzeratakto: dievcenske mena: Bianka, Ester, Silvia a chlapcenske: Andrej, Teodor, David 🙂

• @lliijjoonn  Synček je Daniel a dievčatko by sme chceli tiež na D , ale nič na D nieje pekné 😐 😐

• @lenka112  Co třeba Diana? 🙂 Nebo Denisa.... Darina (ale to se mi moc nelíbí)... Ale ta Dianka je moc pěkná, co ty na to? 🙂

• @lliijjoonn  Diana je pekné meno 🙂 A ani Dorotka nie je na zahodenie, ale ešte je skoro rozmýšľať, predsa len najprv treba bábo, až potom meno 🙂

• @lenka112  @lliijjoonn  kamarádka je Darja a to jméno k ní úžasně sedne 🙂

• Sponzor fóra
  • @lenka112  Dorotka se mi moc nelíbí, je to jako pro nějakou selku 😃 ale hlavně, pokud se líbí tobě 🙂 Tak jasně, první mimčo, pak jméno 😃

• @petrajavor  To ma ani nenapadlo, je to pekné meno.
    @lliijjoonn  Drahý už má vybratých 10-tky mien pre svoju princezničku, len aby sa z nej nakoniec nestal chlapček 🙂 A tam je voľba jasná.

• @lenka112  Tak nám to pověz 🙂))

• @lliijjoonn  Chlapček bude na 100% Marek 🙂 To meno milujem už od mladosti a aj keď je drahý proti tomu, tentokrát urobím po svojom 🙂

• Jelikož mám po porodu, tak už nemusím tajnůstkařit a můžu prozradit, jaké jsme vybrali jméno pro chlapečka (protože ten se nakonec narodil) - Přemysl. Krásné, staročeské, není zrovna oblíbené, je v kalendáři a navíc má svátek daleko od svých narozenin:o) A většinou se jméno líbí (nebo to lidi aspoň tvrdí 😃 )

• @civet  Blahopřeju k Přemečkovi🙂

• @civet  Moc pěkné jméno, gratuluju k miminku a přeju mu do života spoustu radosti 🙂

• @veronika622  krásne chlapčenské meno 😃 my máme Aleša 😵

• @kajovaevicka  Přemeček je Přemek, ne? Malý Přemysl by měl být Přemysleček nebo Přemyslíček. To jen tak co se týče češtiny... 😉 Asi by mě to jméno samotnou nenapadlo, ale je super!

• @dunkahe  Přemysle je Přemeček. Přemek jako jméno není, to je právě podoba Přemysla. To je stejný jako Jan a Honza.

• @kajovaevicka  Wiki mi hlásí chybu, ale věřím ti. Měla jsem na gymplu spolužáka, který byl Přemek, měl to i v občance. Tím jsem se řídila. A rozhodně to nebyl útok, dodávám.

• @dunkahe  http://www.kdyslavi.cz/vyznam-premysl.html

Tohle je lepší odkaz, ten první se nějak divně zdeformoval

• @dunkahe  Neberu to jako útok, já mám zase kamaráda Přemysla a říkáme mu Přemku, tak proto🙂

• @dunkahe  A jinak, s tím, že to měl v občance. To je asi jako Miroslav, říká se jim Mirek. A třeba Topolánek má v občance taky Mirek. To je asi jak to nahlásí na matrice. Ale já se řídila kalendářem a tam je Přemysl.

Každopádně hezké a jedinečné jméno. A velice oceňuji návaznost na českou historii

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém