Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • Hynku, Vileme, Jarmilo! 😃

• @lliijjoonn  Taky jsem Hana 🙂 A jméno se mi líbí!!! Hana mi nevadí, ale Hanka teda nesnáším.... nejbližší mi říkají Hani, Hančo...

Jinak u nás jsou zatím favoriti: Adélka (jenže s těmi se poslední dobou roztrh pytel😞( ), Ella, Sofie, Julie ... klučičí zatím Martínek, Adámek ... tak uvidíme, pro co se nakonec rozhodneme, zatím to není aktuální 🙂

• mna vcera v noci napadlo meno pre divca Eli, myslite ze je to dobre meno? mne sa paci ale ani neviem ci take existuje, ale hadam hej sak dnes uz existuje vsetko mozne, ale najst meno pre chlapca to je teda tvrdy oriesok 🙂

• Sponzor fóra
  • @ninka25  No muj znamy ma dite pojmenovane Elina - je to recke jmeno a vsichni ji rikaji Eli, nebo Elinko. Je to takova hezci Eliška 🙂

• @ninka25  Pardon, chyba, dite se jmenuje Eleni a rikaji ji Eli 🙂

• Mne sa paci Ellie, Sophie pre chlapca veru ani neviem 🙂

• Mně se líbí jméno pro holčičku Amálka nebo Lili. Pro kluka Matěj,Honza,Tadeaš,Matyaš.

• @ninka25  existuje (je v knappovej) a je nadherne 😉

• Máme Laurinku 🙂

• @ninka25  : poznam dvoch chlapcov s menom Eli (cita sa ilai) takze teoreticky mas aj unisex meno 🙂
    Potom uz vyslovnost zavisi len od toho ci sa narodi dievcatko alebo chlapcek. 🙂

• @sweet81  Co takhle Lily Amalie?

• @sasha.zimmermann  To zní hodně dobře 😉

• @sasha.zimmermann  Taky se mi libi🙂

• Takhle libozvučné jméno jen tak někdo nevymyslí, klobouk dolů 😉

• @sasha.zimmermann  ohledně tvé otázky na uvolnění jmen atd... nesouhlasím s takovým uvolněním, i tak vznikají někdy opravdu šílené patvary 😉 Nejsem proti, aby rodiče dávali svým dětem taková ta méně zaběhnutá jména znějící lehce exoticky (Alex, Samuel - teď velmi oblíbený, Sebastián, Max, Lilly atd..) , ale spíše si myslím, že takovíto rodiče musí pak umět přijmout kritiku. Jestliže se dítě nejmenuje dejme tomu typicky Jan Novák, ale třeba mu dají Alex Novák, tak když se nad tím lidé podiví, neměli by reagovat podrážděně, jelikož si prostě vybrali "netypické" jméno a museli stím trošku počítat (zvláště na vesnicích). Znám lidi, kteří dali třeba taková neobvyklá jména a při kritice se urazili a považovali kritiku jména za urážku a nebo něco horšího. VŠICHNI lidé mají tu otravnou vlastnost že nejraději komentují věci , kterých jim nic není 😃

• Sponzor fóra
  • @sasha.zimmermann  Zní to lehce podobně jako naše Leila Sofie 😉 Líbí se mi to...

• My chceme mít Leonku a Romanka

• @kitinka76  vyliskat a basta a zalepit pusu, ale je fakt že muj přítel taky když jsme hledali jméno tak vymýšlel posměšky a snažil se vybrat takové jména, které nejsou moc jednoduché být terčem posměchu. Jelikož se přítel menuje Denis a nesmírně své jméno nenávidí podle toho i vybíral, nechce aby jeho děti trpěli už kluli jména. A má pravdu, já sice se jménem neměla problém ale z příjmením zase ano, takže budu velice ráda až změním příjmení a budu nosit jiné. Bohužel i když mi je 22 let pořad špatně své příjmení vyslovuji a zakoktávám se takže vím co je to mít problém se jmény 🙂

• @krizecek  Já jsem také Michaela, celý život mi říkají Míšo, nebo Miško (někdy i Mišpulínko když jsem dělala skopičiny), ale když jsem někoho naštvala nebo zlobila jen jsem slyšela michaéééééééééélo, rostla jsem zlosti. Pakrát mi teta řekla michalo, a já ji vždy opravila že jsem michaela, ale tím, že si ze mě dělali všichni z rodiny srandu tak začali na mě volat michaééééélo, časem jsem si na to zvykla, ale když mě někdo osloví Michalo s klidným svědomím jím oznámím, že jsem Michaela, nýbrž Michala ani není v kalendáři. Kdybych se takto nemenovala určitě bych toto jméno dala své holčičce i klidně klukovi, protože i když se třeba přítel jmenuje Denis stejnak na něho volám Miško, protože je miloučky jako medvídek Míša, někteří to nechápou, ale i své 2 maličké bratranky jsem osovovala Mišky protože byli maličcí a upípaní jako myšky. A o tom že všichni milujeme sýr ani nemluvím, takže nevím jestli je to náhoda, nebo prostě osudové pojmenování....Jinak souhlasím s tím že když je to Jan, tak je má na něho volat Jane či Jeníku nikoliv Honzo, tak samo Jozef, samo o sobě je to strašně krásné jméno a neničila bych jo nějakým Pepínem, Já mě dědečka Jožinku a odjakžíva se mu říkalo prostě Jožinek a ne Pepo. Nynější děda je Adolf a nikdy mu nikdo neřekl jinak než Adolf max když jsme ho chtěli potěšit tak Dolfíku, ale to bylo jen max pri narozeninách. Taky jsem nikdy nechápala proč moji babičce která se menuje Anna v práci všichni na ni volali Hanko, Anna, či Anička, Anča je lepší ale samo o sobě Anna v zakladním tvaru je nejkrásnější. Moje teta Hana trpěla celý život, protože ji nikdo jiný jinak neříkal než Hano, to se mě taky zdá jako celkem tvrdé jméno na něžnou šikovnou holku a bylo mi ji někdy líto když všichni volali Hano a já jediná ji od malička říkal teta Hanka či Hanča, dále jméno Tomáš nemusím už proto že jsem jim nasycena všichni z tátovy strany chlapy jsou Tomášové a co jsem chytla za muže Tomáše, nic dobrého z nich neršelo, takže i podle toho kolik lidí a s jakým jménem a jejicha chování se nám srovnává co jo a co ne také i podle toho jsme vybírali. Má matka je Eva a je to samo o sobě vznešené jméno a je krásné i v základním tvaru tak jako třeba jméno Iva, Ivanu třeba vubec nemusím patří ke skupině Han co jsou tvrde jména, chci dětem dát jména , kde nebudou středem posměchu a mohli se používat i v základním tvaru tak aby byli milé hned, ale tím nemyslím něco jako zpusob jména Eliška, fakt hnusny. Holčíčí se mě líbí například Jak už jsem říkala Eva, Iva, Kristýna (nikoliv Týna nebo Kikina, fakt humus), Leona, Anna, Kateřina, Zdeňka, Tereza, Zuzana, Marika, Andrea, Šárka, atd jsou to jmena které jsou v základním tvaru velice krásná a milá a němusí se kolikrát použít ani zkartka ani zdrobnělina

• Dneska jsem zaslechla jméno Fanynka 🙂 Holčička se jmenuje Františka a říkají jí Fany, Fanynka. Líbí se mi, že je to klasické a přitom takové hezké jméno, žádná zběsilost. Taky jsme zaslechla jméno Johanka a moc se mi líbí, že se trochu ustupuje od těch cizokrajných patvarů jmen. Včera v televizi jsem zaslechla jméno fotbalisty, Benjamin Vomáčka a to člověk pak neví, jestli to rodiče mysleli vážně, když ho pojmenovávali. I když proti gustu 🙂)

• @miskadenis  Z Tebe by měli modernisté radost - hotový proud vědomí 😉

• @miskadenis  To mě se Tína líbí 🙂, ale nesnáším, když mi říkají Kristo, nebo Kikino...

• @kitinka76  
    @miskadenis
    Tak kdyby se Kristýnám říkalo Týno (Tíno), tak to by se mi líbilo moc, leč v našem kraji nevídáno, neslýcháno 😞 Naopak frčí příšerná (!!!) Kikina, což už jsem zde jednou říkala. Něco šíleně odpudivého a degradujícího!

• A k tomu komolení jmen obecně - mně třeba nevadí, když se Josefovi říká Pepo, Jožine, Jožko, apod. Stejně tak mi připadá přirozené říkat Janům - Jendo, Honzo, Jeňo apod. A vůbec obecně mi nepřijde divné, když se jména zdrobňují a nepoužívají se pouze v tom základním tvaru. Tak například Kateřině nechť se klidně říká i Katko, Kačko, Káťo, Katuško, Kačenko - dle libosti 🙂
    Avšak znám jiné zmršeniny, ze kterých rostu, ikdyž okolí těchto nebohých dětí má za to, jak roztomile na ně volají...
    Ty nejzrůdnější z nich jsou:
    již zmíněná Kikina (Kristýna), Paťas (Patrik), Denda (Denis), Valča (Valentýna), Valda (Valerie), Natynka (Natálie), Aňulka (Aneta), Dada (David)...
    To kolem sebe slyším pořád a nemůžu těm dotyčným vymluvit, že nejenom že mnohdy vyloženě przí pěkná jména (za mě obzvlášť u Patrika, Valentýny a Kristýny), ale také že okolí často ani nerozkóduje, jak se dítko jmenuje, vzhledem k tomu "sladkému" oslovení...

• @orangela  Já ještě přidám Borunka (Dalibor). Já to slyšela prvně v životě tento (pa)tvar jména, navíc jsem dotyčné rozuměla Barunka, takže jsem pak nad kočárem říkala: To je hezká holka. No trapas.. 😃
    Jinak honzové a Pepíci mi přijdou naprosto normální, obě jména máme v rodině a nikdo se nad tím nepozastavuje.

• @orangela  Znám dost zvláštní případ kdy holčičky oslovovali Kika a Beba. A to se jmenovaly Anička a Markétka. Dodnes nechápu 😮

• @kitinka76  A která byla která? 😃 😃 😃 Možná si tak holky říkaly, když byly malé, ale úlet! 😃

• mě přijde divné, když má někdo typicky české - případně i moravské (slovácké) příjmení, teď mě nenapadá nic blbejšího než něco jako Šůstek 🙂 prostě to ú,ů ...a za každou cenu, jen proto že je to moderní k tomu cpe Samuely, Elly a Keviny. Jméno by mělo sedět i pěkně s příjmením, takový celek.

• @lck79  Sodoma Gomora! Ale nedivím se ti, že jsi rozuměla "Barunka", taky mě to hned napadlo!

• @kitinka76  Kika a Beba?! 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém