Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • @kelisova  Ne tahle byla ze Zlína 🙂

• My planujeme 3-4 deticky, takze mozme vyberat a vyberat 😃. Mne sa pre chlapca pacia mena Matej, Tobias, David.. Avsak pre chlapca sme sa nakoniec zhodli najviac na jednom Andrej (po manzelovi). Dlho som chcela, aby sa deticky volali po nas. Avsak teraz uyy ma to moc nelaka. Takze po mne by bola jedna dcera Terezka, ale viac sa mi pacia mena pre nase dcerky/dcerku Bianka, Ester...

• Už dlouho se mi líbí jméno pro kluka Matyáš, ale jeho obliba velmi rychle stoupá.. Pak také Tobiáš a David 😉 Pro holčičku žádné oblíbené nemám, ale třeba Natálie, Tereza, Kristýna.. Jinak sleduju nově narozená miminka v regionálním deníku a jednou jsem se opravdu pobavila.. Vanesa Rohlíčková 😃 Já nevim jestli je to těm rodičům jedno nebo co??

• Sponzor fóra
  • @janul_iii  také se nám líbí Matyáš, ale jak píšeš, je teď ve velké oblibě..Jinak to uvedené jméno je docela síla, ale zřejmě to rodičům jedno je..Ikdyž oni by ti odpověděli , že je to normální jméno a že na tom není nic směného 😃 Tak nevím..Já třeba četla dítě se jménem Max Bubínek..No, taky něco teda..

• @janul_iii  Myslím, že na Vanessu Rohlíčkovou si jde zvyknout. Když se budou pořád dávat neobvyklá jména, tak to pak už nikomu nepříjde.
    Chlapecká jména? A co tato: Tobias, Jonatan, Rad(ov)an, Radim, Zbyněk, Nikola, Miloš, Hynek, Maxim, Vladan?

• my mame Oliverka 😵 😵 , ktory nam uz skoro rok robi radost

• @janul_iii  moje nejlepší kámoška má sousedku a ta se jmenuje Karkulka Štastná 😬

• @silvia1983  Také moc hezké.. Nebo třeba Artur 🙂

• @janul_iii   dakujeme 🙂

• @silvia1983  aj my máme Olivera 😉

• my máme Anetku a na kluka sme měli Davida 😵

• K té Vanese....možná to ti rodiče berou tak, že se dcera stejně jednou vdá a příjmení bude mít jiné, třeba líbivější. Na škole máme jednu referentku, která má typicky americké jméno a k tomu přivdané typicky české příjmení 🙂
    Tak mě se třeba strašně líbí jméno Zoe pro holku, Zachariáš pro kluka, ale taky k příjmení to zní hrozně 🙂 takže nic.

• @ivetaeminemka  to se mi ani nechce věřit!!! 😃

• @nikollita  To je ale blbost se spoléhat na to, že se dcera jednou vdá... Může z ní být třeba lesbička 🙂

• Také bych se nespoléhala na to, že se dcera jednou vdá, to ano, ale také může mít právě úplně pravé české jméno a nic si nepomůže... Rodiče by se měli trošku zamyslet, jestli by se jim líbilo či ne, kdyby jejich rodiče o nich takto rozhodovali... Jméno je dost zásadní a proč chudákovi dítěti třeba způsobovat, že si na něj budou potom děti ve škole poukazovat, zkrátka se bude za své jméno, zde v Čechách ne běžné, stydět....

• Sponzor fóra
  • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• @kitinka76  taky se mi to ani nechtělo věřit 😃 ale je top fakt pravda

• Achjo... a já mám tak ráda cizí jména, ale přítel má české příjmení 😞 Tak se snažím aspoň hledat nějaká netradiční česká jména, ale nějak nemůžu narazit na nějakou dobrou stránku, poradíte někdo?

• @sasha.zimmermann  @slunicko333  Tak já neříkám, že to tak je, jen že to tak někteří rodiče mohou brát 🙂

• Tak u nás to bylo těžké - holčička byla jasná - Barborka 😃 ale na chlapečkovi jsme se nemohli dohodnout 😃 nakonec se povedlo a máme Daniela 😃 teď chceme druhé a pokud bude holčička, tak Barborka - pokud kluk, tak budou zase boje - mě se líbí kluci od písmene D nebo Vojtík, Matěj,Kryštof... manželovi Alex, MAx,.. tal uvidíme 😃 držte palce ať je to holčička 😃

• @nikollita   - jj hodně lrodičů uvažuje o tom,že se přijmení dcery jednou změní.. takže pasovat to na přijmení nemá moc smysl.. Ani já se podle přijmení moc řídit nebudu - prostě budu koukat, jestli se nám to jméno líbí - mě se třeba líbí Vanesa, Sofie, tak proč ho nedat, jen proto že máme české přijmení?? to je škoda ne? nehledě na to,že si pak klidně může vzít cizince a bude chtít české jméno (např. Jana ) překládat Jane.. takže je to věc názoru 😃

• @kris.j  A nebo naopak, když mají rodiče nějaké ne typicky české příjmení, podle toho dají jméno a pak si holčička vezme Nováka 😃

• No můj snoubenec zase chce, aby mělo díte ve jméně R, aby se to lépe pojilo s příjmením 😃 Takže holčička je jasná Gabriela, i když mě by se líbila spíše Viola nebo Lea. A u kluka bůh ví, to budou ještě boje 🙂)

• no my máme Matúša, také krásne prastaré meno

• My budeme mať Lucku

• Já bych chtěla chlapečka Nikolu...

• my mame Miram, ale ked som planovala svadbu o mene pre dievca som jasno nemala, chalan bol vzdy a stale je cislo jedna Martin, ale na braceka si Mimka musi este pockat🙂

• @anaxamon  Neměla to být Miriam? 🙂

• @sasha.zimmermann  ale hej miriam, jasne, uslo pismenko🙂

• přejeme si dceru - Vanessa Ella

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém