Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • @333koca  to je jak z nejake telenovely🙂 ale uz to zacina byt asi dost bezne ze lidi vybiraji cizi jmena. Mohu se zeptat jak ji pak budete rikat-jestli prvnim nebo druhym jmenem a jaky vyznam ma pak to dalsi jmeno? Nic ve zlem, jen me to zajima😉

• To mně se líbí jména pro děvčátko: Štěpánka, Šarlota, Linda, Nina, Beáta, Julie, Jolana, Lucie, Elena, Jitka, Eva, Gabriela, Františka, Josefína, Lada, Johana, Vlaďka
    A pro chlapce: Benjamín, Michal, Jiljí, Petr, Pavel, Štěpán
    Jsou to nádherné jména. 😎 😵

• @sarriku  Gabriela a Josefína jsou nádherná jména 🙂) i Františka, moc se mi líbí tvůj výběr, teda až na toho Benjamina no 🙂)

• Sponzor fóra
  • @gejbinka  Tak už jsem se o tom bavila i s Jilděm a toto mi sdělil: Štěpánka se mu líbí(ale ne prý Štěpka), Šarlota vůbec ne, je to prý jako lotynka, sportka nebo co😃, Linda se mu líbí, ale mě míň z těch jmen, moc to neleze do pusy i z pusy😃, Nina je prej jak pro psa, Beata je strašný, Julie se mu taky nelíbí, Jolanu ani nekomentoval, Lucinka se mu líbí, Elena se mu nelíbí, prej to zní divně při oslovení, Jitka se mu líbí(ale je to moje ségra), Evička se mu líbí moc, Gabrielka taky moc, Františka vůbec ne, ještě říkal, "haha pojedeme k tetě Fany", Josefína se mu taky nelíbí :,-( Prej Pepina....Lada se mu líbí, Johana ne a Vlaďka jo.
    U kluků očekává Jiljího(po něm) a víc dětí prý mít nebudeme🙂😃
    Jsem ráda, že se ztotožňuješ s mou volbou🙂

• @333koca  Mně se to zdá super 😉

• @sarriku  Mně se líbí Štěpánka, Beata, Jolana, Elen, Jitka, Vlaďka, Josefina a Šarlota ve variantě Charlotte a u chlapce Benjami.

Josefině se dá říkat i Jožka, Josefinka, Sefi, Zefi, Finn, Finetta.

A ke klukovi: A co takhle dát dvě jména pro kluka - jedno po otci.
    Samuel Jiljí
    Radim Jiljí
    Tobiáš Jiljí
    Viktor Jiljí
    Jonáš Jiljí
    Zbyněk Jiljí
    Nikola Jiljí
    Oliver Jiljí
    Miloš Jiljí
    Erik Jiljí
    Robin Jiljí
    Saša Jiljí
    Hynek Jiljí
    Vladan Jiljí
    Vladislav Jiljí
    Maxim Jiljí
    Viliam Jiljí
    Herbert Jiljí
    Albert Jiljí
    Gilbert Jiljí
    Jaromír Jiljí
    Rostislav Jiljí
    Adrian Jiljí
    Gabriel Jiljí
    Eduard Jiljí
    Ivan Jiljí
    Dalibor Jiljí
    Luboš Jiljí
    Lubor Jiljí

• @sasha.zimmermann  no chuda dieta s menom Jozefina, alebo Jolana ja osobne by som taketo mena a podobné ako Františka, Cecília, atd. dietatu určite nedala v dnešnej modernej dobe je tolko krstných mien tieto su zastaralé, mena našich babiek, prababiek... podla mna 🙂

• @rezetka  Tobiáš má svátek na dušičky 2.11. na moje narozky,taky ho máme vybraného

• @ingridka07  no vidíš 🙂 a mě se zas moc nelíbí ta jakoby moderní jména 🙂) ale to je věc každého 🙂 zrovna teda já mám jméno po babičce a jsem na něj hrdá 🙂

• Nově narozená miminka v Pardubickém kraji:
    Hana (Jaroslava & Luděk)
    Tomáš (Alena & Marek) - bratr Marek
    Tomáš (Vendula & David) - bratr Ondřej
    Natalie (Vendula & Jan)
    Radek (Lucie & Radek) - bratr Daniel
    Ema (Petra & Radek)
    Emma (Martina & Mirek) - bratr Matyas
    Anna (Marcela & Tomáš)
    Max (Zuzana & Denis)
    Ilja (Pavlína & Ilja)
    Šimon (Ladislava & Luboš) - sourozenci Dominika a Mathias
    Jakub (Alena & Radek) - bratr Matyáš
    Nikola (Lenka & Josef) - sestra Lucie
    Lucie (Markéta & Vít) - bratr Honza
    Barbora (Petra & František)

• @gejbinka  a ty sa ako voláš? Tak zasa tie moderné mená su tiez niekedy divné 😃 ja som za klasiku asi.. ako je Lucia, Mária, Lenka atd..

• @ingridka07  já sem právě Gabriela 🙂 🙂 a líbí se mi všechna jmena co dá někdo s rozumem a citem 🙂

• @gejbinka  pekné meno, nie je otrepané ani staromodne 🙂

• @ingridka07  Díky moc 🙂

• @kattyd  Budeme jí říkat Vaní - nebo-li Vanesko. Druhé jméno je jen tak, líbí se nám, když má holka 2 jména. Ke klukům se to moc nehodí - kluk bude Tobias.
    A druhé jméno je v kalendáři stejně jako Vanesska 24.5. - takže obě její jména budou mít svátek v jeden den.
    Máme rádi vyjímečné věci a lidi - proto chceme, aby naše dcera měla vyjímečné jméno...

A v případně, kdyby to byla dvojčata - tak jméno jednoduše rozdělíme.

• Sponzor fóra
  • @sasha.zimmermann  díky, mě taky. A i rodině se to líbí. Proto není co řešit.

• Myslím, že výjimečné lidi nedělá jméno 🙂 a Venesa Ella si myslím, že také není jedno z těch výjimečných a pokud je rozdělíš, jsou obě docela běžná, ale Ella se mi moc líbí 🙂 je to pěkné jméno.

• @gejbinka  to máš pravdu🙂 Jsou lidé, kteří jsou vyjímeční s naprosto běžným a řekla bych až "davovým" jménem. Člověka neudělá vyjímečným jeho jméno, ale činy a chování. Tvé jméno se mi moc líbí, není zastaralé ale zase ani nějak extra "modeŕní", ale psala jsi, že máš jméno po babičce- její rodiče museli být ve své době docela moderní 🙂

• @krizecek  víš, já už nějak nemám přehled co je a co není moderní v dnešní době 🙂 beru to spíš tak, co se mi líbí a co nelíbí 🙂) Ale máš pravdu určitě se babičino jméno docela vymykalo v té době. A možná i proto ji všichni říkali zkráceně Ella Ellinka 🙂)

• @333koca  tak to mate dobre vymyslene, ze je svatek v jeden den😉

• @gejbinka  jasně, já si taky nevybírám jména podle toho, zda je či není v kurzu, prostě se mi líbí nebo ne🙂

• @kattyd  to byla náhoda. Hledali jsme Vanessu a našli u ní Ellu a už bylo rozhodnuto. 🙂

• @kattyd  původně to byla Vanessa Ema - a pak se nás okolí ptalo, kdy bude slavit svátek, když budou obě jména oficiální
    pak jsme zjistili, že má svátek Vanessa a Ella v jeden den, tak jsme vymělili Emu za Ellu, takže nebude moci uplatňovat dvojí ostavu svátku... 🙂

• @medulinek  taky máme pro kluka vybrané jméno Tobias a taky mám 2.11. narozeniny... 🙂 to je náhoda 😉

• @ingridka07  Lucia je pěkný, naopak se mi nelíbí česká verze Lucie - je to divné, ale je to tak 😃

• @333koca  a ještě mi napiš,že bydlíš v Praze na Bulovce a budu si připadat jako rozdvojená osobnost 🙂))

• jestli budu mít někdy děti,tak pro holku mám vybrané jméno Marie,dále se mi líbí Tereza,Silvie,Anežka,Valentýnka,Ladislava.Pro kluka mám vybrané jméno Martin-po manželovi.

• my máme vybrané Kristýna/Veronika a Marek

• Naše děti se jmenují Ema a Matyáš, obě jména jsou už dnes poměrně častá, ale obě se nám líbí 🙂 Na chlapečkovi jsme se dlouho nemohli shodnout, manžel chtěl Honzíka po něm, s tím jsem nesouhlasila já, mně se zase líbí jméno Marian, to neprošlo přes manžela 🙂 Maty je takový kompromis. Jestli ještě někdy bude třetí dítě, slíbila jsem mu, že pokud to bude chlapeček, toho Honzíka mu dovolím 😃 Druhá holčička by nejspíš byla Kristina nebo Zuzana.

• @medulinek  neee, v Českých Budějovicích.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém