Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • @limda  Jj, to je pochopitelné🙂
    @gejbinka  No jsou takoví nesoudní rodiče... tak by mě to moc nepřekvapilo.

• @krizecek  Květu znám jednu, říkali jí Kytka, Kvítí a tak podobně a to se mi opravdu moc nelíbílo 😞

• @kajovaevicka  no někdy když to slyšíš, tak se divíš proč, je fakt, že na jmeno si zvykneš, děti ve školce to možná tak neřeší, no ale proč nebýt trošku soudnější 🙂

• Sponzor fóra
  • @krizecek  teda pro chlapa je to fakt hrozný😃 to mu normálně podrývá reputace. To teda spíš už ten Vítězslav 😃

• @gejbinka  no, na tohle ti většinou rodiče odvětí, že je to jejich věc, ještě v tom nejlepším případě, v tom hoším se ještě urazí 😉
    Jinak skorotchýně říká skorotchánovi Květošu, to zas tak špatné není, babička má kamarádku Květoslavu a řiká jí Květuško

• @sarriku  no mně se to taky nelíbí, ale tehdy to bylo docela používané jméno 😃 naštěstí přítelovi dali hezké jméno Kuba

• @krizecek  jejich věc to sice je, ale žije s tím jejich dítě, ne oni 🙂 tak Květuško jde 🙂 ale Kvítí dospělé ženské no nevim nevim

• @krizecek  jé Kubíček 🙂) tak to je jedno z jmeno co mám hodně ráda 🙂

• @gejbinka  ženské to ještě jde, ale pro chlapa je to jméno šílený...rodiče asi neměli soudnost

• @krizecek  Kuba je krásný jméno... jen přítel moje nadšení v tomhle tolik nesdílí, takže se nedá nic dělat...musíme mít holčičku... na tý se shodneme 😃

• @sarriku  tak někdo se chce lišit, být neobvyklý, vyjímečný, nebo tak, tak si to takhle splňuje přes děti holt no 🙂

• @limda  
    @gejbinka   Kuba je krásné jméno, stím souhlasím, jmenuje se tak i jeden můj bratr-máme takové normální jména- Michaela, Jakub, Lukáš a maminka je Hanka, tatínek byl Jiří🙂

No ano, tohle už jsem jednou řešila a nedopadlo to moc dobře, někteří rodiče nemají soudnost, ale jak píšeš, stím jménem pak budou žít jejich děti a ne oni

• @kajovaevicka  taky docela zajímavé jméno..asi má německé příjmení že?

• @krizecek  tak zpátky ke jmenum, nebudeme řešit rodiče 🙂 šup sem s něčím zajímavým 🙂) já mám pořád v hlavě jméno Nanette jednou tady už zaznělo, a myslím že se mi tak zalíbilo, protože jsem ho slyšela v jedné divadelní hře a pořád ho mám v hlavě, ale zas natolik vím, že bych ho dceři nedala, i když se mi fakt líbí 🙂)

• @gejbinka  tak to jsem asi nezaregistrovala😃 no my máme v rodině takové ty typické jména, jedině tak možná Leonhard (otec mé tety) a Kamil ? Žádného jiného totiž neznám

• Sponzor fóra
  • @krizecek  tak jednoho jsem znala velmi dobře 🙂) jinak v rodině samá klasická jména Anna, Marie, Václav 🙂 a děda je Lubor

• Já jsem teď koukala na zprávy, kde se na něco (není důležité co) ptali dětí na základní škole a byl tam chlapec se jménem Tytus - vypadal jako Čech, ale pravda, že i příjmení měl trochu divné... Každopádně Tytus mi přijde jako velmi zvláštní jméno pro dítě.

• @gejbinka  máme to stejné, samé Anežky, Miroslavové, Marie, Anny, Janové...Až naši rodiče se rozhodli že co jsme my, naše generace, tak každý budeme mít jméno, které v blízké rodině ještě nikdo neměl🙂 Naše jména s braty už jsem psala, dále tam máme Vojtěcha, Veroniku, Kristýnu, Kateřinu, Romana a Tereza..
    Lubor je zajímavé, zřejmě od Libora?

• @civet  třeba jsou rodiče milovníci antiky🙂

• @krizecek  netuším jestli od Libora, to asi ne, prostě je Lubor, je i v kalendáři 🙂 tak díky 🙂 zas budu zjišťovat odkud to jméno má 😃

• @krizecek  No ne, jeho příjmení říkat nebudu. Je německého původu, to je jasné, ale tady v čechách má poměrně nehezkou konotaci...

• @kajovaevicka  samozdřejmě, psát to tu nemusíš...jo, to je na těch cizích příjmeních špatné, že v češtině už tak hezky třeba nezní a lidé je komolí

• @gejbinka  není zač😃

• 😃 jen tak dál, aspoň se nebudu nudit 😃

• Co vůbec říkáte na pojmenovávání dětí podle rodičů? Mě to přijde jako hodně zvláštní trend... co vy na to? 🤔

• @krizecek  O to nejde, že by se komolilo. Tady v čechách je známý jeden jeho filmový nositel a když se řekne, že ..... tak si to okamžitě vybavíš. Třeba děda ten film neznal, že jo... v 70. letech se vrátil do německa. A pak když po revoluci jezdil do čech, protože si v bavorsku udělal minicestovku, tak se představil a lidi se mohli potrhat smíchy. Až nedávno mu strejda ten film pustil.

• Znám jednoho klučinu, kterého rodiče pojmenovali Vlk. To mi teprve přijde hrozné. Njn, má chudák hodně alternativní rodiče.
    Známí pak mají Odetu a Timona. Jsou to sice nezvyklá jména, ale k příjmení se jim hodí, tak proč ne.

• @limda  Já jsem Eva po mamce a brácha je Miroslav po tátovi. Leze mi to krkem😃 nikdy bych to svému dítěti neudělala, vždycky se řešilo, komu ten dopis přišel.

• @limda  u nás to mají jen strejdové a děda, všichni se jmenují Miroslavové a ještě mají všichni stejné příjmení😃 Takže když se někde na nějákých oslavách představují, je to docela sranda 😉 Pak se u mé tety dědí jméno Anna, v mé rodině naštěstí žádné, my všechny děti máme jména, které ještě schválně v rodině nebyly

Asi to moc praktické není, ale nic proti tomu nemám🙂

• @kajovaevicka  To docela chápu... U mě to tak hrozné není, jsem Radka a táta Radek, ale to není tragédie. Zatímco v přítelově rodině, bylo tohle nad míru oblíbené, takže se tam sešli tři Miroslavové, dvě Ivanky, dva Honzové... a jenom přítel se narodil tak "navíc", že nebylo po kom pojmenovávat 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém