Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • tak se taky přidám...mám doma Moniku a Helenu, Monika byla jasná hned, zatímco Helena měla být Veronika, jenomže švagrová porodila o 4 měsíce dřív, holky by měly stejnou adresu, stejné jméno i příjmení a nakonec i stejný rok narození, takže se začalo vymýšlet, a tak máme Helču, a já jsem teď děsně pyšná, protože se mi to jméno hrozně líbí a široko daleko je to jediná Helča, kterou znám 🙂
    Jo a kdyby jednou přišel můj vysněný kluk, tak bude Patrik (Patricie 😃 )

• @marika1987  A co takhle Vladan?

• @foriska  Isabel je moc krásné jméno 😉

• Sponzor fóra
  • @sasha.zimmermann  🙂 Páči sa mi viac Vladimír ale zatial bábätko neplánujeme tak sa ešte uvidí ako sa bude volať a ci to vobec bude chlapec 😉

• syn se jmenuje Denis, a pro holčičku by to bylo jednoznačně Anah 🙂

• my mame Sebastiana, druhy bude Richard alebo Karolina 🙂

• @janka27lienka  Sebastian je nááádherné jméno 🙂

• my mame Matúška a mne osobne sa strasne paci z chlap. aj: Jakub, Juraj, Šimon a z dievč.: Lilien, Liliána, Linda, Sára - ziadne z tých mien sa nepaci mojmu drahemu, takze bud kompromis, alebo mu zverim nejaku inu zodpovednu ulohu a naoplatku meno druheho vyberiem ja 🙂) 😃

• Co si myslíte o českém jménu Chrudoš?

• Marek, Martin, Karolina, Justyna

@samantha_carter   V dnesni dobe to zni trochu jako pomsta tomu malemu 😠

• Chrudoš? to jsem nikdy neslyšela, by mě nenapadlo, že to je české jméno. Ale dneska jsem potkala dvě holčičky, jedna se jmenovala Leontýna, říkali ji Leo a druhá Brigita a to mi k malé holčičce znělo fakt tvrdě.

• My máme Isabelku a kdyby byla chlapeček byla by Oliver 🙂

• teď jsem narazila na jméno dítěte Sebastian Jozef- zaprvé zvláštní kombinace a jestli tam náhodou maminka nemá chybu, může to být i se z?

• Melánia je krasne 🙂

• ja mám v pláne tri mená, ale len dve deti: Matiáš, Andrej a Amélia🙂 Sama som zvedavá, ako to napokon bude🙂

• Sponzor fóra
  • Adam 🙂 😉

• Artur 😉

• My teda děti nemáme a zatím ještě dloooouho neplánujeme - teda aspoň já 😃 - ale určitě vím, že se nebudou jmenovat ani po tatínkovi ani po mamince. A vzhledem k tomu, že manžel je cizinec a je dost možný, že budeme žít v ějké jiné tramtárii než tady, tak zvolíme jména bez diakritiky, taková trošku mezinárodní...ale aby byla hezká a ne z nějaké telenovely🙂

• @amelie123  no ak budeš mať dvoch chlapcov, tak je to jasné 🙂 Ak chlapca a dievča, tak chlapec sa bude volať Matiáš Andrej a dievča Amélia 🙂 A keď budeš mať dve dievčatá, tak jedna bude Amélia a druhá Andrea 😃

• Zatiaľ pre chlapca nemáme meno... stále sa akosi nevieme dohodnúť... No dievčatko bude na 100% Miriam 🙂 Ale však máme ešte čas na vymýšľanie mena pre chlapca, však ešte ani na pláne detičky nie sú 😃

• Kluk je jasnej Honzík po tatínkovi a u holčičiky nevím, mě se líbí Lada. A kdo ví co nakonec bude 😃

• Tak my máme svadbu v apríli a už by sme chceli byť na nej traja🙂))chodíme spolu sedem rokov a už asi nejaké tri štyri roky máme mená...pre dievčatká je to Nataša a Timea a pre chlapcov Filip a Daniel neviem prečo a ani ako to vzniklo ale jednoducho sme sa na tom zhodli a či sa trendy menia alebo nie my máme vybraté🙂)))

• Nejpopulárnější jména v Česku za rok 2011

Top 20 chlapeckých jmen

1. Jakub – „druhorozený“, „ten, kdo drží za patu“
    2. Jan – „bohem daný“
    3. Tomáš – „Dvojče“, „Blíženec“
    4. Lukáš – „pocházející z Lucanie“ (jižní Italia)
    5. Matěj – „dar boží“
    6. Matyáš – „dar boží“
    7. Adam – „Člověk, pozemšťan“
    8. Filip – „Milovník koní“
    9. Vojtěch – „Těšitel voje“
    10. Ondřej – „mužný, statný, odvážný“

11. David – „Miláček“
    12. Daniel – „bůh je můj soudce“
    13. Martin – „zasvěcený bohu války Martovi“
    14. Michal – „kdo (je) jako Bůh, podobný Bohu?“
    15. Petr – „skálopevný“
    16. Dominik „Pánův“ [dies dominica = den Páně]

17. Štěpán – „věncem korunovaný“, „Vítěz“
    18. Marek – „zasvěcený bohu války Martovi“
    19. Jiří – „Zemědělec, Rolník“
    20. Šimon – „slyšící, naslouchající“
    21. Václav - "více slavný
    22. Patrik - "patricijský, urozený" [latinský pater - "mající otce"]
    23. Pavel - "malý, skromný"
    24. Josef - "Bůh uzří"
    25. František - "Francouzek"
    26. Antonín - "přední, čelní, vynikající"
    27. Kryštof - "Nositel Krista"
    28. Samuel - "jméno boží"
    29. Tadeáš - "chytrý, rozumný"; "smělý, odvážný"; "chvála Boha"
    30. Vít - "veselý, živoucí"
    31. Jaroslav - "slavící jaro"
    32. Radek - "radost"
    33. Miroslav - "slavící milost"
    34. Richard - "Mocný, tvrdý Vládce"
    35. Tobiáš - "bůh je dobrotivý"
    36. Karel - "Svobodný muž"
    37. Viktor - "vítězství"
    38. Roman - "Říman"
    39. Denis - "zasvěcený řeckému bohu vína Dionysovi"
    40. Jonáš - "holub"
    41. Matouš - "dar boží"
    42. Radim - "ten, kdo má rád mír"
    43. Michael - "kdo je jako Bůh, podobný Bohu?"
    44. Zdeněk - "zde slavný"
    45. Jáchym - "bohem vystřelen"
    46. Aleš - "Obránce"
    47. Mikuláš - "Vítěz nad lidem"
    48. Sebastian - "obyvatel Sebasty"
    49. Oliver - "Pěstitel oliv"
    50. Milan - "milý, přívětivý"

• Nejpopulárnější jména v Česku 2011:
    Top 20 dievčenských jmen:

1. Tereza – „pocházející z Thery nebo Therasie“
    2. Eliška – „bůh je moje přísaha“
    3. Anna – „milostiplná, líbezná“
    4. Adéla – „Ušlechtilá bytost“
    5. Karolína – „Svobodný muž“
    6. Natalie – „narozený v den Kristova narození“
    7. Kateřina – „čistá, cudná, mravná“
    8. Kristýna – „Křesťanka“
    9. Lucie – „světlá, zářící“
    10. Barbora – „Barbarka“

11. Veronika – „Nositelka vítězství“
    12. Nela
    13. Nikola – „Vítěz nad lidem“
    14. Klára – „světlá, jasná, slavná“
    15. Aneta – „milostiplná, líbezná“
    16. Michaela – „kdo je jako Bůh, podobný Bohu?“
    17. Viktorie – „vítězství“

18. Marie
    = „milovaná bohem“, „moře hořkosti“
    = „Paní“
    = „Kapka moře“
     = „Odkazovatelka“

19. Zuzana – „Lilie“
    20. Sára – „Kněžna“

• @atomy  Taky bych Chrudoše nedala. Ani se mi nelíbí.

• Mě jméno našeho malého napdlo z ničeho nic 🙂 Taky jsem se dívala na význam jmen. Máme doma Dominička 🙂 Jinak pro holky se nedoporučuje dávat jméno Lenka, prý nosí smůlu...

• @lucika87  To o Lence bych teda netvrdila 😦

• Ahoj my cekame nase prvni mimi v cervu a bude to zdenek po tatinkovi🙂 uz jsme ve 23tt🙂 ale hrozne moc jsem chtela holcicku,mela to byt rebeka

• Říká se to, ale člověk nemůže brát všechno vážně, protože jaké si to člověk udělá takové to má 🙂

• Ahoj, my teda ještě miminko plánujem, že teprv plánovat budem.🙂 Ale když mám dlouhou chvíli hodně občas tak si trochu přemýšlím.🙂 My máme jen v rodině jednu tradici, pro mě hodně zajímavou, ale tu nemusím psát.🙂 jde o to, že vybrat jméno je těžké, vzhledem k tomu, že málo kdo je se svým jménem spokojený.🙂 Nejhorší je, když máte velkou rodinu, pro mě to znamená 10 blízkých sestřenek z toho dvě mají dohromady tři děti ( další jména) a dva bratránky.🙂a ségru která už taky jedno mimčo má. Mám taky problém se jmény těch lidí, kteří nějak víc ovlivnili můj život ať dobře tak i naopak.🙂 tzn kamarádky a pod.🙂 z toho mi zbývá opravdu jen málo jmen, s přítelem se ještě o takových věcech nemluvili.🙂) takže nápad z jeho strany je ještě tabu.🙂 Ale strašně se mi líbí jméno Filip (jenže jsme tak pojmenovali našeho psa.🙂))) ) a Sára nebo Rozárka, jenže Sára je moje kočka🙂) vůbec jsem nepřemýšlela a Rozárka se narodila segry švagrové.🙂 Zbývá mi Jakub🙂) a pro holčičku vůbec nevím.🙂 Ačkoliv pevně doufám, že první bude holčička.🙂))))

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém