Ako usadiť hostí s malými deťmi na svadbe?

Ahojte baby, mozno budete vediet poradit, ako ste riesili usadenie hosti ktori maju male deti (do 3 rokov)? Detsku stolicku ste pocitali miesto dospelej osoby? Aby sa tam prilis netlacili? Dakujem za rady 🙂
Odpovedať
@coolwewe22 áno, pre detskú stoličku sme rátali miesto ako keby tam bola klasická stolička, rovnako je to aj na všetkých oslavách. Detská stolička je predsa robustná a potrebuješ na ňu priestor.
Odpovedať
Ja by som ju určite rátala ako normálne "dospelácke" miesto.. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Mali na ňu miesto ako na dospelého človeka, určite odporúčam. 🙂 Minimálne pre komfort rodičov.
Odpovedať
Dakujem za rady , ano tak som uvazovala aj ja, a co sa tyka detskych porcii tak ste objednavali polovicne porcie aj uplne malym detom? Tj. Do 3 rokov? 🙂
Odpovedať
@coolwewe22 deťom do 3 rokov sme polovičné porcie neobjednávali. Najlepšie je opýtať sa na to priamo rodičov dieťaťa - oni vedia najlepšie, či by ich dieťa zjedlo polovičnú porciu, alebo im dať nejaké detské menu (napr. kuracie na prírodno so zemiakmi), alebo im jedlo neobjednávať vôbec - takéto malé deti niekedy jedlo nezjedia, stačí im keď "uzobnú" z taniera rodičom. Ale ako píšem, najlepšie urobíte, keď sa opýtate pri pozývaní priamo rodičov dieťaťa.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme tiež rátali ako keby tam sedí dospelý, oni mali dosť veľké tie detské stoličky a čo sa týka jedla sme do 3 rokov jedlá neobjednávali ,deti by to aj tak nezjedli a jedli spolu s rodičmi + sa opýtaj či deti nemajú nejaké alergie na jedlo my sme mali ľ deti čo boli celiatici a jedno väčšie cca 6 ročné nemohlo nič mliečne
Odpovedať
Profilova fotka
Jedlo by som nepocitala, tie deti vela nezjedia a vacsinou jedia z rodicovskej porcie. Stolicky by som ratala namiesto klasickeho miesta pre dospelu osobu, kedze zaberie rovnake miesto
Odpovedať
Detsku stolicku ste pocitali miesto dospelej osoby? To mi príde zvláštna otázka. Mali sme 6 detí, z toho 2 malinké v kočíku a nerobili sme nejaké extra "počítanie". Jednoducho sme majiteľke sály povedali, že o 6 stoličiek budeme potrebovať menej lebo tam budú deti. Jedine mamičky s kočíkmi som usadila tak aby s tým kočíkom vedeli dobre vybiehať zo sály ak treba. A zvyšné 4 deti (mali cca 1,5-2 roky, staršie detičky sme nemali) boli v detských stoličkách aj to 2 ks nám požičala sála a 2 ks sme si ešte zháňali 🙂 Ale všetko sa podarilo. A čo sa týka jedla tak neplánuj ale pýtaj sa rodičov. Z tých 4 detí sme nakoniec objednávali detské menu iba pre jedno (ktoré krásne spapalo všetko) a zvyšné tri detičky buď jedli spolu s rodičmi alebo rodičia im niečo fajné doniesli (však rodič si najlepšie pozná dieťa). Inak nezabudni na prípitky! O to menej prípitkov ti treba resp. spýtaj sa rodičov, čo by chceli dať deťom (väčšinou podnik dáva deťom džúsy ale naše rodinky nechceli žiadne džúsy ale iba čistú vodu pre deťúrence).
Odpovedať
dakujem za rady 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
baby a co s detmi co maju 1 rok? oni budu v kociku alebo im tiez treba stolicku?
Odpovedať
Profilova fotka
@coolwewe22 čo sa týka mojich hostí tak do 1 roka si berú kočík... Ale tiež sa počíta priestor pre kočík.. 😉😉😉
Odpovedať
Profilova fotka
@coolwewe22 my sme mali tri detičky do jedného roka. Jedna 7-mesačná už sedí sama, takže sedela v detskej stoličke, ale nezaberala miesto. Rodičia ju mali medzi sebou, nie prisunutú k stolu. Zvyšné dve malinké boli v kočiaroch, sle tiež nezaberalo klasické miesto pri stole. Rodičia ich mali tak vedľa “odparkované” 😊
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nikushka26 dakujem, asi najlepsie ked sa spytam rodicov ci pridu s kocikom 🙂
Odpovedať
@nikushka26 ale osobne si to neviem predstavit mat tam v sale 5 kocikov 🤣🤦‍♀️ nie je tam proste na to miesto a neviem no podla mna sa to velmi nehodi s takym malym babatkom na svatbu ved teda hluk, ludia , jeho potreby (krmenie, spanok atd) , budu z toho ti rodicia nieco mat?
Odpovedať
Profilova fotka
@coolwewe22 my sme mali ubytovanie priamo na mieste, takže večer, keď už boli unavené, boli ich uspať a cez baby monitor ich sledovali dole v sále, kým sa zabávali 😊 ale určite to záleží od každého dieťatka 😊
Odpovedať
@nikushka26 hej to je super ak su ubytovani, v nasom pripade zial nie :/
Odpovedať
@coolwewe22 ahoj, my máme tiež deti na svadbe, najmladšie má rok a pol a bude v sedačke - počítame ako klasické miesto. No a čo sa týka tvojej dilemy, či si to rodičia užijú, my sme kamarátom s deťmi slušne povedali, aby prišli bez detí, kedže sme tam už mali dosť rodinných detí. Ak to nie sú deti z rodiny, neuvažovala si nad tým, že ich poprosíš, aby prišli bez nich? Naši kamoši s tým nemali žiadny problém a chápali to.
Odpovedať
@tralala94 rozmyslala ale kazdy to vnima inak, nechcem aby sa niekto urazil...
Odpovedať
@coolwewe22 jasné, rozumiem. Ty ich poznáš lepšie, takže vieš akí sú. 🙂 Ja si myslím, že pokiaľ sú v pohode, tak to budú rešpektovať a buď si to zariadia alebo odmietnu. My sme sa rozhodli nepozývať deti kamarátov, lebo boli malé a už sme boli na jednej svadbe, kde bola kopa malých detí a poviem ti, skôr som mala pocit, že je to detská párty, nie svadba. Na nás sa neurazil nikto. Držím palce. 🙂
Odpovedať
My sme tiez slusne poprosili, ci by nezvazili prist bez deti, aby sa sami lepsie zabavili, ale vacsina pride nakoniec aj tak s detmi, aj ked su uz vsetky starsie ako rok, v priemere 3-4 rocne. Dufam, ze ostanu aspon do polnoci 🙄
Odpovedať
@radka_svanova no to je dalsia vec coho sa obavam ze s tak malymi detmi cca 1rok odidu hned po vecer a v podstate cely program sa odohrava vecer 😞 na tuto temu som si precitala uz mnozstvo diskusii.. su ludia co hned povedia aj sami ze jasne dojdu sa zabavit a oddychnut si od deti a potom taki ktori by prisli pomaly aj novonarodenym a mam pocit ze ked ich poprosim sa urazia ze preco bez nich. Deti od 3 rokov mame aj my tie su v poho, zase bez deti uplne by to nebolo ono.. starost mam o tie malicke ktore maju svoj rezim a tak no.. uvidim... dam vediet ako som dopadla 🤣
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?