Kam dať snubný prsteň po svadbe?

Ahojte, mam snubny prsten ktory ma relativne siroky stred, preto nebudem moct nosit na jednom prste obrucku aj snubak. Ako sa to najcastejsie robi po svadbe? 1. snubny sa prelozi na pravu ruku 2. snubny sa nosi na prostredniku vedla obrucky 3. snubny sa nosi na tom istom prste ako obrucka 4. snubny sa uz nenosi V mojom pripade si potrebujem dat snubak zvacsit - ale naozaj netusim, ci na prostrednik (nebude si tam s obruckou zavadzat?) alebo na pravu ruku. Ako to mate, dievcence?
Odpovedať
@mala_cibulka ešte po svadbe nemam ale kamaratky ich nosia bud spolu alebo snubak na pravej ruke 🙂 a väčšinou sa to aj tak robí. ja už teraz viem že snubak isto nebudem nosiť na prostrednom prste (nosím ho tam teraz lebo na 4tom mi bol väčší trocha), skúšala som si to v zlatníctve tak a dosť mi to prekažalo ako sa o seba "šúchajú"
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si ho pred obradom prehodila na prstenník pravej ruky 🙂 najčastejšie to vídavam na tej pravej ruke, ale niektoré to majú spolu na jednej - mne to prekáža, lebo už mi to príde príliš masívne na jeden prst, ale to je fakt o osobnej preferencii iba
Odpovedať
zalezi aj od toho, ako by sa k sebe hodili. Ja som ich chcela nosit spolu, tak som vybrala pomerne uzku obrucku (2,5mm) a zasnubak je tiez skor subtilnejsi, takze nie je problem. Ak by bol zasnubak prilis siroky, asi by som ho nosila na pravej ruke, dva prstene na vedlajsich prstoch su pre mna nepohodlne
Odpovedať
Ja nosím snubný na pravej ruke (najskôr to bol nezvyk ale po dvoch rokoch mi skôr na prstoch niečo chýba keď si nedám prstienky). Na tom istom a ani na prostredníku sa mi to nepáčilo. Dokonca aj predajca neodporúčal nosiť spolu/vedľa, že nech sa zbytočne o seba neobdierajú a "neničia". Na druhej strane, často sa predáva snubný a obrúčka ako set, ktorý patrí k sebe na jeden prst, tak neviem.. Len tak ho nenosiť by mi bolo ľúto. Už teraz ma mrzí keď nemám na aký prst dať prstienky, ktoré som dostala predtým.
Odpovedať
Dakujem damy, dala som si ho teda zvacsit tak, aby bol na pravej ruke. Stylovo budem mat prstene velmi rozdielne - snubny mi vybral moj buduci manzel taky zvlastny, pripomina opasok rsp pracku na opasku, je pomerne jednoduchy a hladky, a obrucky budeme mat velmi vyrazne, s reliefom. Taktiez som mala obavy, ci farba zlata bude sediet, takto sa koli tomu stresovat nemusim.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som si vybrala jemnú obrúčku ,takú, aby sa hodila so snubákom...mne je to proste ľúto schovať ten drahý snubák niekam a viac sa naň nepozerať 🙂
Odpovedať
Ja som po svadbe odlozila snubny do krabicky a nosim iba obrucku.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja nosím obrúčku na ľavej ruke, snubný na pravej na prstenníkoch samozrejme.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
ja ho nosím spolu s obrúčkou🙂
Odpovedať
Profilova fotka
niektorí ľudia ho vôbec už potom nenosia, ja osobne to teda nechápem, chcem mať na ruke aj aj rozhodne 🙂 páči sa mi, nemám prečo ho držať v šuplíku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?