Bývanie u svokrovcov. Pohoda či horor?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte baby. chcem sa spýtať, či niektorá takto bývate a aké to je. mňa to čaká za 3 týždne a neviem čo mám čakať aj napriek tomu, že si so svokrovcami vychádzame dobre. =-)
Odpovedať
1
26
27
Profilova fotka
neviem ci byvat u svokrovcov je dobry napad.. zo zaciatku mozno hej ale casom to cloveku zacne liezt na nervy.. vsetci v mojom okoli co byvali u rodicov u jednych alebo u druhych sa rozviedli.. a vzdy to bolo kvoli rodicom
Odpovedať
Profilova fotka
najlepsie je hned byvat sami
Odpovedať
Neodporucam. Mam vlastnu skusenost a bola to hroza.
Odpovedať
Profilova fotka
neviem si predstavit nemat sukromie s mazelom .....vecer si vo dvojici vypiť vinko a nemat okolo seba ludi a pohyb....ja hocikedy spravim ranajky alebo caj este v sexi nocnej kosielke a keby mal byt v kuchyni svokor a svokra......bozeeeee to sa da ??? a zupan nie je riesenie :-D alebo uvarim na co mam chut a nie aby mi svokra do hrncov kukala a chladnicku si delit brrrrrr....sukromie nie je to ze mate izbu za ktorou zavriete dvere.....sukromie je zivotny priestor....byt, dom....
Odpovedať
Pridavam sa na stranu HOROR>>>> sorry
Odpovedať
Ja som spokojna so svokrovcami, ale byvat s nimi urcite nie, clovek nema ziadne sukromie, priklanam sa tiez na stranu horor ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
My síce nie sme manželia, ale bývame spolu, neviem si predstaviť bývať so ,,svokrovcami", hoci máme skvelý vzťah, no nebývala by som ani S mojimi rodičmi, hoci majú dosť veľký dom, dokonca predelené dva domy.... Súkromie je súkromie.... My sme trošku viac odviazaní..A nedokážem si predstaviť, žeby nás mal niekto stále kontrolovať, upozorňovať, že robíme hluk, že prečo ešte spíme, keď treba toto,hento robiť... Jaaaaj ani na to nechcem myslieť.. :-D Máme synčeka, ani si nechcem predstavovať, ako by sa mi starali ženy do výchovy dieťatka...Ale ak nemáte kde ísť, alebo sporíte na vlastné, tak pár mesiacov by možno nebol problém, len aby si svokruša nedomyslela po svojom dôvod vášho odchodu A po dobrom vzťahu bude koniec ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte, rada by som opäť otvorila túto diskusiu. Čo vravíte na bývanie u svokrovcov s tým že by sme si prerobili jedno celé poschodie? Ja by som súhlasila ale s podmienkou, že chcem všetko vlastné teda kuchyňa, kúpeľňa, obývačka. Majú len jeho tak by chceli aby sme tam ostali, keďže ten dom raz bude náš ale aj tak o tom nie som úplne presvedčená, inak vzťahy máme dobre.
Odpovedať
@achjajcoto Niekedy pohodka inokedy pohroma :D My byvame tiez so svokrovcami,mame prerobene cele horne podrovie cize mame vlastne vsetko,no kuchynu kupelka obyvacka detska a spalna.Takto je to ovela lepsie neviedela by som si predstavit zeby sme mali spolocne priestory. Ono ma to aj vyhody pri detoch ze obcas pomozu zo strazenym,tiez im ich nechcem vesat stale na nos kedze su uz dochodci,predsa deti su zivel na ktory uz starsi ludia nemaju tolko energie :)takze ja by som do toho isla,predsa v panelaku nemas tolko sukromia a stavat sami? to stoji veeeeeela penazi :)
Odpovedať
Mozno to nebude po case najlahsie ale tak to byva ked su v jednej domacnosti dve rodiny. Vela zalezi ako sa k tomu postavi tvoj priatel. Mal by si ta zastavat a chvalit pred svokrou aby vedela, ze u neho si na prvom mieste ty. Svokri si vedia aj po svadbach svojich deti ich tak nejak privlastnovat a to je gro co nesmies nejak dopustit :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@achjajcoto tak či tak ostanete bývať pod jednou strechou...ja som s tým nesúhlasila, aj keď s manželom máme jasno v tom, že chceme bývať vo vlastnom...plánujeme stavať, zatiaľ bývame u mojich rodičov, ale viem, že takto to neostane naveky
Odpovedať
Profilova fotka
Akurat som citala clanok v casopise o byvani so svokrou a boli tam asi tri zeny, ktore byvaju so svojimi svokrami. Vsetky hovorili, ze to ma svoje vyhody aj nevyhody ale najdolezitejsia je komunikacia. Ked ti nieco vadi tak to mas riesit hned ale nie hadkou ale normalne sa porozpravat, dohodnut si pravidla a potom to moze super fungovat. Vraveli, ze netreba nikoho volat na strazenie deti a podobne. Proste treba si stanovit pravidla a hlavne nesmu byt dve gazdine v jednej kuchyni ak je nahodou spolocna :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
žila som u svojej mamy so snúbencom potom u jeho mamy .. a všetko má svoje pre aj proti... pre sú hlavne financie... všetko sa delí takže tak...ale ako už bolo spomenuté, nemôžu byť dve gazdiné v jednej kuchyni... takže končilo to stále hádkami.... aj u mamy aj u svokry... ale ked som sa svokre nemontovala do kuchyne aj vtedy bolo zle, lebo som vraj nič nerobila... poviem vám, najlepšie je, že máme svoj bytík.. svoje súkromie...naše hniezdečko lásky kde dúfam prežijeme celý náš život :) nechcela by som sa vrátiť už ani k jednej aj ked ich mám veľmi rada.. takto je to lepšie... :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte aj ja byvam u svokrovcov a je to horor.moj svokor pije a neznasa moju rodinu a vobec nema rad ked chodia za mnou a za mojim synom na navstevu mame totizto 3 mesacneho chlapceka ja sa vobec necitim dobre u nich a uz vobec sa necitim ako doma.chcela by som sa osamostatnit ale mojho muza neviem presvedcit aby sme isli sami ja svokra neznasam a byvanie snim je strasne ma niekto podobnu skusenost a vie poradit dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Žienky moje, k tomuto len jedno, ako povedal náš kňaz pri obrade - Preto muž opustí svojho otca i svoju matku a priľne k svojej žene a budú jedným telom. - Toho sa treba držať (samozrejme aj žena tak musí spraviť), aj Pánbožko to vedel oddávna :-) My sme prerobili domček pri svokrovcoch a budeme ho prenajímať, čo treba došetríme v zahraničí a zariadime si svoje. Niet na vlastný DOMOV, na to pamätajte, človek sa vyhne zbytočným komplikáciám :-)
Odpovedať
@vlcik1 suhlasim...ja budem mat svadbu o rok 1.9. A neviem si vobec predstavit byvat u svokry a co je horsie este u svokry mojej svokry. Aj ked tetu mam moc rada, myslim ze aj oni si zaluzia pokoj a neprispôsobovat sa nam a takisto aj my im. Sice zatial sme len v podnajme snad coskoro budeme mat dost penazi na kupenie bytu ale isto by som nechcela byvat s mojimi rodicmi alebo svokrovcami...
Odpovedať
súhlas s @vlcik1 - je to už v samotnej Biblii... ja som sa po svadbe odsťahovala 40km do MA a po pol roku sme sa náhodou presťahovali do podnájmu, ktorý sme našli v tej istej bytovke, kde bývajú aj naši v BA a kde som od 2007 bývala samozrejme tiež... náhodou aj to isté poschodie, len opačná strana... ale je to iné, ako bývať rovno so svokrovcami/rodičmi, to si neviem predstaviť a ani to nie je správne; deliť sa o kuchyňu, spoločné priestory... nás delí chodba (asi 60m) a je to fajn, skočíme na kávu, oni k nám, postrážime si byty keď treba, ale inak o sebe ani nevieme... a keď sa nám o pár mesiacov narodí syn, bude to isto výhoda 😊
Odpovedať
@zuzuliennka drzim palce nech ste ty a babatko zdravi a spokojni :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Mile nevesty. Pisem ,ako velmi smutna a zufala svokra,,,ktora je v ociach svojej nevesty ta NAJHORSIA na svete.Nech robim,co robim,,poviem,co poviem,,je zle.Ak som ticho´---tak ju vraj ignorujem,,ak sa ozvem,,tak---staram sa do nich..Niako nie je dobre..Cize ,problem opacny ,ako pisete.Zamyslite sa prosim,,snazte sa byt empaticky,,trocha pokory a hlavne,,KOMUNIKOVAT a KOMUNIKOVAT.Bez emocii,,Ved kazdu z vas,,caka uloha svokry,,trocha je treba vcitit sa a urcit pravidla a ich dodrzat. Nie je pravdou,,ze len tie svokry su harpie.,,,a mrchy a pod..Ta mrcha svokra Vam priviedla na svet vasho milovaneho a vychovala do bodoby takej,,ze ste s nim ochotna zit,,asi je dobry..Ak uz nic ine,,trocha ucty a uznania,,,zasluzi si i ta MRCHA svokra,,ci nie??Ta svokra ,nieco i zazila,,trapila sa,aby bolo co mate a vychovala,ako najlepsie vedela
Odpovedať
Mile nevesty. Pisem ,ako velmi smutna a zufala svokra,,,ktora je v ociach svojej nevesty ta NAJHORSIA na svete.Nech robim,co robim,,poviem,co poviem,,je zle.Ak som ticho´---tak ju vraj ignorujem,,ak sa ozvem,,tak---staram sa do nich..Niako nie je dobre..Cize ,problem opacny ,ako pisete.Zamyslite sa prosim,,snazte sa byt empaticki,,trocha pokory a hlavne,,KOMUNIKOVAT a KOMUNIKOVAT.Bez emocii,,Ved kazdu z vas,,caka uloha svokry,,trocha je treba vcitit sa a urcit pravidla a ich dodrzat. Nie je pravdou,,ze len tie svokry su harpie.,,,a mrchy a pod..Ta mrcha svokra Vam priviedla na svet vasho milovaneho a vychovala do bodoby takej,,ze ste s nim ochotna zit,,asi je dobry..Ak uz nic ine,,trocha ucty a uznania,,,zasluzi si i ta MRCHA svokra,,ci nie??Ta svokra ,nieco i zazila,,trapila sa,aby bolo co mate a vychovala,ako najlepsie vedela
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@achjajcoto . Je to super napad a ma to urcite mnoho vyhod,ktore si teraz ,ani neuvedomujes.SAmozrejme,,urcte si pravidla,,nech sa Ti svokrovci nemiesajundo TVojej domacnosti,,co varis,kedy varis,,co nakupujes a preco co ,laebo to kupujes,kedy a kam idete,,no samo ,ani do vychovy,j´aj ked niekedy je dobre posluchnut,Predsa len maju skusenosti.Tie su cennejsie,ako knihy, a veru castejsie maju pravdu,ako nie. Na druhej strane,,nevesta musi si uvedomit,,je toich syn,,vychovali ho ,ako najlepsie vedeli,,a vtedy tažsie ,ako dnes, a vychovali,asi slusneho MUžA,ak si sa rozhodla s nim žit a mat dieta,ZA co si svokrovci,,zasluzia,velku uctu a podakovanie...Cize oni respektuju Vas,Teba,,,Tvoje deti,,ale Ty,ako nevesta,,nikdy nezabudaj,,že je to MAMA a pre neho s velkym M a ak este bola tou lepsou mamou.Uznajme,,male percento,,ale i mamka,otec,,nie su vždy vzorovi rodicia...Odvravanie,,papulovanie,,presadzovanie svojho nazoru,,ironia ironicke poznamky=sarkazmus,,vysmech ,,,povyseneckost=====uvedomsi,,to vsetko musi byt TABU... Bud vdacna,,za vsetko,,lebo vsetko,co maju svokrovci,,vacsinou si vydreli sami,,odriekanim pracou,,ktoru si dnesna mladež neuvedomujeme.. Nech sa Ti dari spravne sa rozhodnut. Ak Ti dodržis tieto pravidla,,svokrovci,,hore uveden,,VAse spolužitie bude takmer idealne...Aj ked ,ideal neexistuje.
Odpovedať
Bývanie zo svokrovcami? ďakujem, neprosím.... :D Ako dočasné riešenie v pohode, ale na trvalo by to nebolo dobré, a to nehovorím iba z vlastnej skúsenosti. Záleží aj od povahy, ale každému može vyhovovať niečo iné, budete mať iné predstavy o živote, o výchove detí, o dennom reźime, varení, upratovaní a podobne.... Jeden moj kamarat býva v oddelenej časti domu u svokrovcov- ale aj tak keď prerábali tak bol oheň na streche- že načo prerábajú, vśak to je dobré, však škoda vynieňať 30 ročné ošuchané dvere za nové a podobne. U nás svokra bola v pohode, dobre spolu vychádzame, máme sa radi, so svokrou sme varili spolu, čo sa mi dalo som pomohla. Ale svokor bol rýpavý- že máme bordel- a pritom ten svoj nevidel.S praním bol problém, nemala som si kde dať svoje veci. Keď som si niećo kúpila na seba tak boli sprosté reći a závisť, že som si dovolila kúpiť tričko za 10 euro. ...Večne im hućal televízor do polnoci a nezaujimalo ich ze ja vstávam o piatej. V sobotu o štvrtej. ...Hlavne, že keď sme sa odstahovali tak v tej našej izbe, kde po nás zostal poriadok, do roka to vyzerá ako po výbuchu... Keď sme sa odsťahovali tak sa mi strašne uľavilo, ak mám bordel, tak si možem nadávať tak na seba a muźovi. Som sama sebe paňou, robím si čo chcem, varím si kedy chcem, periem si kedy chcem, konečne si mám kde dať veci... Jasne že svokrovi prídu na návśtevu, rada ich vidím, a to mi úplne stačí.Lebo niet nad svoju domácnosť. A keď budeme mať deti, tak sa budeme snažiť si s nimi poradiť sami, to je najlepšie,nehovorím, že sa nemožu prísť poteśiť, ale len na chvíľu.
Odpovedať
@slllzicka Len s niekorými ľudmi sa komunikuje ťažko, lebo nechcú vidieť a počuť názor toho druhého... Myslia si, že majú na vśetko patent a sú králi zemegule... Takže vtedy síce možete byť vďačný za všetko, ako vychovali syna, ale niekdy sa to nedá vydržať a aby bol človek stále slušný, kľudný, nikdy sa nevytočil, tak sa radšej zdekuje a odíde preč.... KEĎ ŽIJEŠ POD MOJOU STRECHOU TAK BUDEŠ ROBIŤ TO ČO POVIEM JA.- tak na toto sa dá ako reagovať bez toho aby ste sa nevytočili, alebo nerozplakali?
Odpovedať
Ano,tu je problem i v svokrach.TAketo retoriky,nesmie ani pomysliet,,nie to vyslovit.Boli to a Ona si urcite veci neuvedomuje,,treba jej pekne a milo vysvetlit.Spadne jej sanka.Ak ste mila,na niekoho,ktoje smerovany tymto smerom,zabijete ho.Neostane jej ,iba sa stiahnut a zahanbit sa.Ak je svokra ustretova a nevesta nepyskuje,,FUNGUJE TO a dobre.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od radka1234:

ahojte baby. chcem sa spýtať, či niektorá takto b…
ahoj @radka1234 moje odporucanie je urcite nebyvat so svokrovcami aby ste zachovali dobre vztahy... naozaj dve gazdiny v jednom dome nemôzu byt.. radsej mala garsonka alebo mini bytik zo zaciatku ale je velmi dôlezite aby ste byvali sami s manzelom..... byvanie so svokrovcami dokaze znicit nie len vztah s nimi ale aj vztah s manzelom.. moje skusenosti :(.... jasne zo zaciatku to je ruzove ale v priebehu rokov to vzdy dopadne takto..
Odpovedať
1
26
27
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?