První rozvod. Zažila jste to už některá?

20. mar 20139077
  • emilyz, reagujem na tie baby, ktore jej tu odporucaju ist na ten sud a anulovat manzelstvo...

ci ma chut a silu sa obhajovat, je jej vec.

viem, v akom psychickom rozpolozeni je clovek po tazkom rozchode, cokolvek ta moze hodit naspat do tej ciernej diery, z ktorej si sa ledva vyhrabala... a ja by som to teda neriskovala len preto, aby som cudzich ludi presviedcala, ze ja som boha pred oltarom neklamala. bof to predsa musi vediet aj bez toho.

• zuzulik, asi to opravdu nechápu, ale právě před bohem bych snad chtěla být s člověkěm který si mně váží a miluje a ne s takovým chlapem který ubližuje. Ale jestli to správně chápu, tak když se vdám po druhé před úřadem, tak před bohem jsem cizoložnice. A když se vyspím s ex tak před bohem jsem věrná manželka?

• baby, pls, tie, ktore sa vyznate: nie je to nahodou tak, ze existuje moznost

i) manzelstvo anulova - to je ten suvis s krivou prisahou, a

ii) vyhlasi manzelstvo za neplatne - podobne ako ked je neplatna nejaka ina zmluva: a to by malo suvisiet s tym, ze zmluvna strana si PO UZAVRETI ZMLUVY prestala plnit povinnosti vyplyvajuce zo zmluvy

(?)

• Sponzor fóra
  • gabiatko - nam pan farar na nauke hovoril o viacerych moznostiach,kedy sa manzelstvo anuluje. nie len kriva prisaha.
    a nie je anulacia a vyhlasenie o neplatnosti to iste? predsa to robi nejaka komisia,alebo papez,nie? nemoze to vyhlasit len tak hocikto... 🤔

• jasne, ze nie hocikto - ale v tom, kto to vyhlasi, nie je pre mna rozdiel - v kazdej institucii by mali vediet, kto ma ake kompetencie..

• podla mna,co si napisala pod bodom i a ii je to iste. ale necham priestor na odpoved tym,ktore sa lepsie vyznaju. ja viem,len to,co nam hovoril knaz na naukach. takze tak. 🙂

• ok, v poho 🙂

• a neexistuje něco takového jako u civilního rozvodu, že se manželé dohodnou anulovat manželství, už jen z toho důvodu že přestalo plnit svoji funkci nebo poslání. Pokud je to vzájemná dohoda obou stran, tak bych na místě dany do toho šla.

• Myslim ze u cirkev. sudu nejde o to ci sa oni dohodnu a chcu to, ale ci to cirkev ako taka dovoli.

• nie m311, to nejde

• to>gabiatko

to druhé nelze. Manželství v římskokatolické církvi je nerozlučitelné, nelze ho rozvést ani zneplatnit pro důvody, které nastaly po jeho uzavření.
    Jediná "možnost" je tzv. anulace. Ale v tomto případě se NEJEDNÁ o žádný typ zrušení manželství. Pouze! prokázání toho, že manželství nebylo ve skutečnosti nikdy uzavřeno. Žádné prostě nevzniklo - nic, nula, anulace. A to se mohlo stát v takovém případě, že nebyly naplněny podmínky nutné k uzavření manželství z hlediska církevního práva. Formální jsem vypisovala na předchozí straně - Tridentská forma. A pak jsou podmínky, abych tak řekla, duševní/duchovní. To je ono křivopřísežnictví apod. Snažší je dosáhnout anulace prokázáním nedodržení těch formálních podmínek - např. situace, kdy jeden ze svědků doběhl kvůli průvanu zabouchnout dveře a zpětně se zjistilo, že to bylo právě v okamžiku slibu. A lze anulovat, neboť podle církevního práva toto manželství nebylo uzavřeno před dvěma svědky.
    Anulace z důvodů duševno-duchovních je daleko ošemetnější.

• pokial ma vedomosti neklamu, tak manzelstvo za neplatne mozu vyhlasit vtedy, ak sa napr. po svadbe nesexovalo 😃 ale fakt, to je jedna z podmienok, aby sa manzelstvo po prisahe stalo platnym 😉

• Vlastně vůbec nechápu snahu danulina manžela anulovat manželství přinucením danuly ke křivé přísaze. Je to vlatně z jeho strany ta nejkrkolomnější a nejvíce nejistá cesta. Napadení formální stránky by bylo mnohem snažší - třeba že slib nebyl slyšet pro hluk projíždějící tramvaje...co já vím.

Takže já to chápu jako snahu o ponížení danuly, aby se k zisku z anulace přidalo ještě uspokojení, že vinu veřejně přiznala danula.

• to>emily
    To je fakt. Ale i v tom případě se pak nejedná o zrušení manželství, ale manželství nebylo uzavřeno, neboť nebylo naplněno.

Ono k těm "duševním" důvodům může patřit třeba i to, že jeden z partnerů vstoupil do manželství s tím, že nechce mít děti... to se dá taky použít jako důvod k anulaci...

• Aj tak mi pripada divne, Danula2. Najskor sa rozvediete, on sa ozeni,,, a teraz vybavuje anulaciu vasho snatku 😐 aby mohol mat svadbu v kostole znova. A preco rovno nepockal na to, kym sa vase manzelstvo anuluje?
    A az potom sa zenil 2x v kostole? Aha, lebo uz ta druha cakala dieta... Kedze si ho "podvadzala" ty podla jeho slov... to ich dieta co cakaju / li 😉 to bolo ako zazrak pred tym vasim fararom? Vsak musi vidiet,a nielen on, ale cela vasa dedina (mesto), ze on je ten,,, co by si mali pred nim odpluvat, a nie pred tebou. Vsak ty tehotna s inym si neostala. A aj keby by si mala "podvadzat" - je to len jeho tvrdenie, nacoz on ma dokaz jeho nevery. Och, co sa tu v tom svete deje 😴 😴

• Sponzor fóra
  • ahojky jani, takto o tyzden uz budes mat potom 😉 myslim na teba, nech vsetko dobre dopadne 😎

• ...janino....dnes sa Ti muselo ckat....cestne pionierske...ze som na Teba myslela 😵
    ...dnes by si mala mat "PO"....ak sa nemylim???
    ...dufam...ze to prebehlo bez zbytocnyx invektiv a klamstiev... 😒

...zdravi Ta ex8

• Jani, tak dufam,ze to prebehlo v co mozno najbolestivejsej atmosfere 😴

Novy zivot zacina 😉

• ahojte....

takze uz sme PO...dakujem, ze ste na mna mysleli...snad aj to mi pomohlo, aby som mu nedala najavo ziadne emocie.... 😵 😵

a to co tam on narozpraval by prekvapilo tusim aj Kinga....mam horory rada, ale to uz bolo aj na mna moc.... 😴 😴

ale uz som freeeeeee.....a verim, modlim sa, aby sa mi vyhybali zli ludia velikanskym oblukom...

dakujem este raz 😵

• janino: sledovala jsem Tvůj příběh a je mi to moc líto, co se Ti stalo. Ale věř, že všechno zlé, je k něčemu dobré.
    Hlavně, že jste neměli děti, to by bylo horší. Přeji Ti v životě, ať si najdeš někoho, kdo Tě bude milovat a nosit na rukou 😉 A neboj, ono boží mlýny melou..a Tvůj bývalý jednou bude ještě litovat 😉

• ďakujem 😵 a verím, že všetko zlé je na niečo dobré....len ešte teraz nechápem na čo....ale počkám si 😵

máš IP 😉

• jani, drzim pacle 😉

• dakujem 😉

• Jani velmi som nesledovala tvoj pribeh ale pri pozreti tvojho svadobneho albumu a tam napisane ze rozvod, mi az zimomriavky nabehli. Prajem ti hlavne vela sily a vela vela stastia do buducnosti. Raz sa pre teba najde ten pravy, pre ktoreho budes ta naj.

• caute babenky,ake mate skusenosti so sudmi ohladom zverenia deti do osobnej starostlivosti matky ,konkretne na co ma narok otec a v akej miere o com moze rozhodovat a pod. Za druhe ake mate skusenosti ohladom bsm konkretne majetok,finnacie jedneho nadobudnute pred manzelstvom a investovane do nehnutelnosti pocas manzelstva ? dakujem 🙂 😉

• janino, teď ti odcituji z jednoho článku.
    " všem opravdu dobrým věcem v životě z nějakého nepochopitelného důvodu předcházejí špatné. než získáte dobrou práci, z nějakého místa vás vyhodí. Než si začnete vážit svého zdraví, musíte se potkat s vážnou nemocí. Abyste dokázala milovat dobrého muže, je nutné vystrídat pár týpků, kteří s vámi pořádně zacvičí. "

• @ Jani: veeeeeeeeeeela a este viac stastia v novom zivote 😵 nech stretavas uz len cestnych muzov 😉

• jani, drzim palce a prajem uspesny start do noveho zivota 😵 😵
    snad uz bude len dobre 😉

• m311293: já to můžu potvrdit.. 😉 Tak to prostě v životě je. 🙂

• ďakujem vám holky a m311293...súhlas...teším sa na budúcnosť 😉

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém