Priateľ mi nepomáha so svadbou

Ahojte. Priatel mi vobec nepomaha zo svadbou :( prosim ho aby mi pomohol vybrat oznamenia, pytam sa ho ci chceme taku alebo taku ozdobu, vsetko vyberam ja sama dokonca aj hotel kde mame hostinu som ja sama vyberala...odpoved jooj daj mi pokoj s tym svadba je o 8 mesiacov mame cas. Keby som sa nepohla nemame ani kapelu, nemame fotografa ... a uz mi ide poriadne na nervy najradsej by som mu vratila prsten a odisla:( ma niektora skusenost ? alebo je to len o tom ze muzi nie su na taketo veci a mam to sama riesit?
Odpovedať
Ahoj tažko povedat moj sa mi zas všade motal . Všetko sme vyberali a vyrabali spolu. Dost zvlastne ze ani hotel s tebou nevyberal. Skus sa snim porozpravat ze to je vasa spolocna svadba a nie iba tvoja. Byvate spolu v spolocnej domacnosti? Tam ti pomaha?
Odpovedať
Profilova fotka
To je škoda, mne môj pomáha aj výzdobu vyberal on a miestnosť sme boli spolu aj na 5 miestach obradu bol so mnou a je náročnejší ako ja..:D. A ja skoro všetko zháňam nakupujem a vybavujem ale vždy idem za ním a opýtam sa či súhlasí a radíme sa lebo on rieši všetko okolo domu. Ale poznám veľa mužov ktorý sa vôbec nezapájali a iba prišli na svadbu a povedali ÁNO..:D a môj mi tiež hovorí, že mám robiť všetko tak aby som bola ja šťastná aby sa to hlavne mne páčilo ale máme úplne rovnaký vkus takže sme sa zhodli vo všetkom :).. takže ja by som v tom nevidela problém hlavne sa kvôli svadbe nehádajte lebo ta svadba potom nemá význam..máte si to užiť:)
Odpovedať
Tak u nás také väčšie veci, ako zabezpečenie termínu v cerkvi, sála, catering, fotografovanie, zabezpečil manžel. Potom už také veci, ako výzdoba, oznamenia, pierka, a podobne obne, to už ja so sestrou sme riešili, chlapi na toto ozaj nie sú. Povedal, aby som si ja, vybrala to, ako budem chcieť a bude sa mi to páčiť. Ale nikdy nepovedal, ze nech mu dám pokoj s tým, naopak, tešil sa, ze co už máme, čo ešte bude, keď som mu ukazovala fotky pohárov, či kytice. Je pravda, že my sme mali pomerne krátky čas na prípravu, asi 5 mesiacov, ale myslím, že také podstate veci by mal robiť aj snúbenec, veď to je vaša, spoločná svadba. Porozprávaj sa, s, nim, vysvetli mi, že je to dôležité pre teba a pre vás... :-) držím palce
Odpovedať
U nás to bolo tak, že najprv sme vyberali termín a miesto, ja som dala návrh a videla som, že sa mu to nepozdáva, potom navrhol miesto on a mne sa to páčilo. Kapelu vyberal priateľ a keďže termín ktorý sa nám páčil mala voľný aj kapela aj teda miesto bolo voľné tak sme sa rozhodli. Kameramana a fotografa som vyberala ja, jemu som potom už len dala nech rozhodne z dvoch mojich favoritov a on rozhodol. Sú ale veci, ktoré s ním absolútne neriešim lebo viem že ho to nezajíma ako napríklad výzdoba a také tie somarinky okolo toho. Oznámenia som navrhla ja a on ich len odsúhlasil. Obrúčky budeme vyberať spolu a teda už povedal čo sa mu páči. Ale ináč ten môj sa tiež dosť čudoval, že som to všetko riešila rok vopred, no vysvetlila som mu že sa to takto robí a vlastne to aj pochopil keď som mu povedala že napr. tá a tá kapela má už náš termín rezervovaný alebo keď zistil, že sála ktorú sme chceli má rezervácie už na 2 roky dopredu. No a niektoré veci naozaj radšej riešim s družičkami, sestrou, mamkou keďže ja každú drobnosť dosť riešim a tým by som priateľa naozaj nechcela zaťažovať lebo sú to v podstate hlúposti.
Odpovedať
Profilova fotka
ono pride isto cas, ked aj on pochopi, ze sa to blizi. bohuzial chlapi si myslia, ze s pripravami svadby nemusia vobec pomahat alebo zas pomahaju az prilis. No ako ak sa vadite len kvoli tomuto, tak ako neviem, ci je to adekvatny dovod na odchod
Odpovedať
Profilova fotka
My sme miesto pre svadbu nasli a rozhodli spolu bol to penzion kde ma raz zobral ,prvy penzion drozdovo nemal dobry termin bol az novembrovy a nebolo o čom hned sme sa zhodli ale behali sme tam spolu . on riešil zo svadby hlavne odvoz ludi sofera a autobus, ja vsetky drobnosti ako pierka komunikacia s kvetinarstvom, fotografa. oznamenia sme mali cez znameho to sme odsuhlasili spolu, vždy sme sa museli obaja vyjadrit k danej veci ktora sa riesila alebo zajednava. tortu aj candy bar alebo aj zakusky, vsetko bolo skor tak ze moje navrhy lebo on do toho nevidi nevie ale na ochutnavkach skuškach sme boli vždy spolu. Ako ja ti verim že ta to štve lebo mna posledne mesiace štvali uz take nepodstatne veci ze prečo sama ozdobujem flasky vina tri hodiny alebo prečo orezavam sama oznamenia ja neviem na mne bol strasny tlak chcela som mat vsetko v predstihu nech sa to nerobi na poslednu chvilu a bolo toho strašne vela a on je totalny flegmatik lebo pokial som mu nepovedala sam od seba by sa nehol pri niektorých veciach..ale to su chlapi. najviac som pocuvala ved to sa spravi ved to sa vybavi ved to ma cas.. ale zas taky extrem ako pises ty to nie ked trebalo isiel vybavil aj sam ked nevedel nakazala som a hotovo.lebo chlapovi to musis povedat u chlapa nemožes cakat kym ho to sameho napadne. Ale byt tebou sa s nim porozpravam že sama tu svadbu riesit celu nemieniš je to aj o onom resp. o vas. Aspon tu salu sa mohol trosku premoct ved to je prva najdolezitejsia vec to su neni prkotinky ako farba vyzdoby.. aj ked my sme sa museli zhodnut aj na tom ten moj je zas pri niektorych veciach jak zena ale pri tych co netreba :-D
Odpovedať
@z1984 ano tam pomaha niekedy az velmi :D len vraj ho taketo veci nebavia a ze furt pridem s niecim co je len detail a take veci mam uz dolatit ja. Nehovorim ze mu bolo jedno v akom hoteli bude hostina hlavne riesil cenu a nie vydobu ale aj tak ma to vytaca. Mozno som otravna ja za to je taky :(
Odpovedať
Profilova fotka
A teraz si predstav ze pre chlapa podstatnú vec... Teda prísť vymeniť obrúčky a povedať áno, najesť sa a ísť spať 😂😂😂.... Už máte za sebou a plánujete svadbu v kostole už s poriadnou hostinou 😂😂😂. Keď preberáme svadbu normálne na ňom vidím ako sa pomaly úmerne s dĺžkou rozhovoru dostáva do čoraz apatickejsieho stavu (a to akože s niekym iným keď sa o tom rozprávam, nie s nim) ale chápem ho. Mňa asi tak ako jeho naša svadba zaujíma premiestňovanie nábytku, zmeny v domácnosti, pozemky, stavanie domu a podobne 😂😂😂😂. Proste podstatne veci sa ho opýtam a on od súhlasí, alebo nie a zvyšok mi povie ze mam robiť ako chcem, aby som ja bola šťastná. Farára a fotografa zabezpečil on, dokonca si už kúpil oblek. Neviem ci sa pohybujem v divnej spoločnosti ale 99% chlapov berie a bralo svadbu ako kopu( zbytočne) vyhodenych penazi. Po svadbe uznali že to bolo super, ale stále pozerajú na tu finančnú stránku. No a ešte taka klasika že rok mi je všetko jedno a potom mesiac pred svadbou sa začnem zaujímať a vadí mi to a hento 😂
Odpovedať
my sme to mali podelene - drahy mal na starosti vybavit priestor, kupit si oblek, zabezpecit pitny rezim a oznamko navrhoval on, obrucky sme boli vyberat spolu a zvysne veci som riesila sama s konzultaciami, ak som si nevedela dat rady a zacala kombinovat ... ale tiez miestami bol taky, ze naco to uz teraz riesim a to ma cas - chlapi toto velmi neriesia, tak nevedia, ze hudbu, fotografov a taketo zalezitosti treba riesit co mozno najskor... ale nerobila som si z toho tazku hlavu, ani sme sa nehadali, my sme svadbu ponali ako party s rodinou a kamosmi... ja som celkovo svadbu nejako neprezivala, lebo ono najdolezitejsie je oblecko, dobry priestor, jedlo, pitie a ludia, ktorych tam mate... vsetko ostatne boli (aspon pre mna) zbytocnosti... ale to je velmi individualne, lebo kazdy ma nejaku svoju predstavu, ja som napr. nebazirovala na konkretnej farbe vyzdoby, specialnych kvetoch a podobne... za seba poviem, ze pre mna svadba ako taka nemusela byt, mne by stacila aj na urade, pre mna je dolezite to, co mame spolu a hlavne, ze som zenou muza, s ktorym chcem stravit zvysok zivota :-) ale party bola super :-D
Odpovedať
@haughty a tak tak je to aj najlepsie, ked ma kazdy ako taku ulohu a potom to neostane len na jednom a nie je asi ani taky stres koniec koncov
Odpovedať
@xellia ja si myslim co aj ostatne kocky tu pisu - chlapov vela veci nezaujima a ani ich to nebavi, to skor my zeny sme na take tie prkotinky... my sme pocas celych priprav boli v klude, vlastne sme sa tak nejako narychlo rozhodli, ze spravime svadbu este tento rok a vlastne sme mali na to asi 5 mesiacov a myslim, ze to bohate staci... samozrejme problemovy byva priestor, ale my sme nemali nejaky "vysnivany", kedze taketo veci sme nikdy neriesili... nasli sme a ostatne uz islo viac-menej samo... ked nieco bolo, sme sa poradili a islo sa dalej...
Odpovedať
nič si z toho nerob :) máloktorý chlap je taký, že sa nejako extrémne zaujíma o svadbu, hlavne v takom predstihu. u nás to tak tiež je aj bolo so všetkým. ja všetko vybavujem a on iba šofér :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
My mame svadbu síce až o rok , spoločne sme sa dohodli na termíne, hudbe aj na kameramanovi a fotografovi 😊 miestnosť sme mali vybratú už dávno keď sme sa rozprávali o svadbe.. na zvyšok hovori ,že mame čas po novom roku to všetko riešiť.. aj ja si mám teraz dať od toho všetkého pauzu a že potom sa do toho pustime 😀 tak som zvedavá či bude naďalej spolupracovať Mám kamošku ktorej manžel nič nepomohol 🤨 všetko si organizovala sama a bolo to 100%tné 👌
Odpovedať
Profilova fotka
Ani môj chlap nepomáha... on nie je na také veci. Vybrali sme spolu priestory, boli sme sa pozrieť na pár miestach, ale konečný výber aj tak nechal na mne. Jemu sa proste páči všetko, nemá veľké výhrady a preto veľmi nepomáha. A to ani nehovorím o maličkostiach ako je výzdoba :-D podľa mňa je príprava svadby ženská úloha, ženy sú detailistky, kreatívne a umelecky cítiace... aj keď zo začiatku som čakala viac pomoci, teraz už neriešim :-)
Odpovedať
môj chlap iba vyšpecifikoval štýly, ktoré sa mu nepáčia v súvislosti s oznámeniami a s výzdobou (aby som vedela, čomu sa mám pri zajednávaní vyhýbať), a vybral so mnou oblek a obrúčky. a zajednával kostol. zvyšok som robila ja. a bola som z toho rada, lebo keď prichádzali náznaky, že sa ide do toho zapojiť aj on, tak sme sa na ničom nezhodovali a boli sme iba zbytočne nervózni :-D :-D chlap o svadbe nesníva od detstva, nemá v hlave predstavy ako takmer každá žena... neber mu za zlé, že to neprežíva tak, ako ty :) uži si toto obdobie plánovania s kamoškami, ktoré sú z toho rovnako nadšené, ako ty... muži sú z plánovania nadšení fakt len v ojedinelých prípadoch :)
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak, ako pre nich je to len svadba, neberú to nejak viac, no môžu sa nájsť aj takí, no osobne by som nerobila vedu z toho, že sa do samotnej prípravy nejak nezapája. predsa len nie je to ich šálka kávy
Odpovedať
@zuzanka1910 podla mna je kazdy chlap takyto az na par vynimiek. Ani ja neocakam od toho mojho, ze mi bude so vsetkym pomahat. No na spolocnom priestore sme sa zhodli spolocne. Treba to len rozdychat a brat to tak, ako to je. Zbytocne sa nad tym nerozculuj. Chlapi nevidia taky vyznam v svadbe ako my zeny.
Odpovedať
Profilova fotka
ja s tým už vopred počítam, že snúbenec mi nebude nejako extra pomáhať so svadbou, ale nevadí mi to. aspoň si ju spravím podľa seba a nebude sa hádať :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ako píšu vyššie, naozaj si z toho nič nerob :-) Niekto to má proste v povahe a možno tesne pred svadbou si začne uvedomovať, ako blízko to je a trochu zmení aj svoje správanie čo sa organizovania týka :) Možno si len neuvedomuje, čo všetko je potrebné vyriešiť velký kus pred svadbou :)
Odpovedať
No mne by teda taky nezaujem vadil. Jedna vec je, ze chlapi o tom vacsinou tak nesnivaju a je im jedno ci budu servitky ruzove ci fialove, ale druha vec je, ze ak sa snubenica opyta na nazor, alebo chce o planovani hovorit, tak ako sa k tomu postavim. Ak len odvrkujem stale, ze neviem, vyber ty, nezaujima, urob ako chces, tak to podla mna nie je spravne. Moj manzel tiez nemal o vsetkom presne predstavy, ale riesili sme vsetko spolu - ak to bola vec, ktora ho "nezaujimala", nemal konkretnu predstavu - napriklad oznamenia, tak som mu poslalai vzory co sa paci mne a z toho uz vedel povedat, ktore sa mu pozdava najviac a spolu sme to doladili. Neskutocne by ma mrzelo keby na to vsetko uplne kaslal. Aj keby mu kazda jedna vec bola naozaj uplne jedno, tak aspon z ucty k zene by sa mal zaujimat - co si vybrala, co si uz zariadila, kam mam ist ja, co zajednat a pod. Uz len ako zakladnu slusnost, kedze ide o spolocnu svadbu.
Odpovedať
Dakujem vsetkym za rady a skusenosti. pomohli ste mi :)
Odpovedať
Ahoj. Z tohto by som si nic nerobila... U nas manzel tiez nepomahal a pritom do svadby ma dotlacil on... Spolu sme vybrali salu (ktore som vsetky najprv nasla ja) a on mal jedine na starosti kameramana... Vsetky detaili som si robila aj vymyslala sama, rovnako aj vsetko okolo svadby, jemu som len ukazala co a povedal ano/nie... :-) sam mi povedal ze ja mam urcitu predstavu tak nech si ju splnim :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Myslim že niektorým chlapom to je jedno :) dajme tomu väčšine. My máme iné zmýšlanie a cit pre detail. Našťastie môj sa veľmi dobre angažuje :) čo som až prekvapená kedže k väčšine iných ' nudných ' veciam sa postaví ináč. Spolu sme zabezpečovali zatiaľ všetko :) . Oznámenia a výzdobu ešte len vyberáme ale vždy si povie názor a normálne ho to zaujíma :D a navrhuje aj zmeny. Ale naozaj si z toho nič nerob. Ja som rátala že budem na organizačné veci tiež sama a aj by som to kľudne sama zvládla lebo viem aký je mozog muža ;)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Kazda generacia pozna tuto pliagu, ale kazda z inych dovodov. Deti casto nie su vychovavane k tomu, aby mali za nieco plnu zodpovednost. Mamka im da daco na praci, ale potom to chce mat spravene rychlo a dobre, tak im to vezme - nechaj, ja spravim. Alebo caka, kym to deti urobia, no tym sa do toho nechce alebo to pokazia, a mamky to potom aj tak spravia same. Rozdiel vsak je, ze dievcata dospeju, prijmu zodpovednost a zhostia sa aj menej prijemnych uloh, kym chlapci ziju ako pustovnici, pokial sa o nich niekto nepostara. Konfliktom, zodpovednosti, neprijemnym uloham sa vyhybaju, lebo ich nikto a nic nenuti to robit inak. Potom prideme do zivota my, ich zeny, ktore ich citlivo musime naucit, co to je byt dospelym muzom. Samozrejme ze to neplati pre kazdeho, pretoze priznajme si damy - kebyze nam da chlap za ulohu nieco, co je cisto chlapska domena, asi by sa nam do toho podvedome tiez velmi nechcelo, a mozno by sme to tiez odkladali ako neprijemnu povinnost. Ked teda ide do tuheho, ostavaju nam len dve moznosti - bud sa o tom normalne porozpravat, rozdelit si povinnosti (nemusi byt presne napoly) a ist do toho ako partneri, alebo mozte vsetko robit same a robit mamicku neschopnemu trulovi, ktory vas nepodrzi a robi len to, co sa mu chce.
Odpovedať
Profilova fotka
@mala_cibulka K tomuto mi napadá jediné: amen :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
dievcata uz som vydata 😄 par dni po tomto prispevku mi praskli nervy pohadala som sa s nim a zrazu chlapec sa spametal rozdelili sme si ulohy a zvladli sme to spolu vsetko dobre dopadlo 🙂 len chudak nemal nervy na riesenie zenskych veci ako je napr. : farba svadobnych oznameni, farba kvetov..... atd. Obcas sme aj my zeny hystericke...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?