Kategórie

Čo (ne)robiť, aby vaše svadobné líčenie bolo krásne

Vôbec netreba podotýkať, že počas svojho veľkého dňa chce každá vyzerať čo najkrajšie, najelegantnejšie a najčarovnejšie – jednoducho ako princezná alebo lesná víla, ktorú bude každý obdivovať a ochkať nad jej krásou. Každá sa chce predsa minimálne raz cítiť výnimočne a dôležito.

Buďme k sebe však úprimné – nie všetky sme sa narodili s dokonalou tvárou, hodnou vytesania podobizne do kameňa, ktorá pretrvá storočia a budú ju v dejepise ospevovať ešte naše pravnúčence. Kriticky na sebe neustále nachádzame chybičky premýšľajúc, kde urobila príroda chybu. Make-up a líčenie však dokážu spraviť nejeden zázrak a zakryť všetko, čo by podľa nás malo zostať pred zrakmi ostatných utajené. Možno si poviete, že lčenie samo o sebe predsa nemôže byť až taká veda. Zopár ťahov štetcom, nejaká tá farba na líčka, riasenka a je vybavené. Cit pre farby, intenzitu ich nanášania a kombinovania však nedostal do vienka každý. Stačí aj malá chybička, ktorá môže v konečnom dôsledku pôsobiť ako päsť na oko a zvýrazniť aj to, čo nechceme. Stačí sa len pozrieť na notoricky známe fotografie z internetu, kde nemožno rozoznať či ide o cielený žart, alebo smrteľne vážne mienenú demonštráciu (ne)vkusu. Práve preto by ste nemali nič nechať na náhodu a zveriť sa do rúk odborníkom, ktorí z vás nielen spravia bohyňu, ale budú schopní aj poradiť.

Čo robiť a nerobiť, aby bolo vaše líčenie skvelé

Existuje množstvo dobrých rád od odborníkov, z ktorých sa drvivá väčšina vo svojej práci vyzná (aspoň v to zväčša dúfame), potom sú tu rady od kamarátok, ktoré to majú všetko odskúšané, či od všetečnej susedky od naproti, ktorá vám chce predsa len dobre. Každý má svoje overené triky, ktoré zaručene fungujú, no nie všetky sa samozrejme dajú uplatniť. My sme si pre vás prichystali aspoň zopár cenných rád, ktorými isto nič nepokazíte.

5 tipov, ktoré sa pri líčení oplatí dodržať

1. Zväčšite oči nanesením svetlejšieho korektora, ktorý rozžiari a zakryje tmavé miesta pod očami a prípadné kruhy. Budete pôsobiť sviežo a menej unavene.

2. Myslite na to, že svadobné líčenie potrebuje dostatok farieb, ktoré vykompenzujú bielu farbu šiat. Je totiž rozdiel medzi každodenným oblečením a svadobnými šatami, takže by rozdiely mali byť aj v spôsobe líčenia. Treba sa v prvom rade ubezpečiť o tom, že vaša pleť vyzerá hladko a zjednotene, až potom pridajte farby na líčka a pery, nech zažiaria a vyniknú.

3. Sústreďte sa na podstatné elementy vašej vizáže, ako prirodzene pôsobiaca pleť, decentné obočie a dlhé, husté riasy. Ak sa vám podarí splniť tieto základné faktory, zvyšok líčenia už bude hračka a iba pekne doplní celkový vzhľad.

4. Tip pre nevesty, ktoré sa rozhodnú dopomôcť si k uhrančivejšiemu pohľadu umelými riasami: zvoľte nanášanie, ktoré sa robí individuálne v trsoch. Oproti klasickým riasam, ktoré sa nanášajú vcelku na okraj očného viečka, pôsobia oveľa prirodzenejšie, jemnejšie a nemusíte sa obávať toho, že vám odrazu z ničoho nič začne celý pás plávať v polievke.

5. Zakončite svoje líčenie svetlejším odtieňom pod spodnou líniou obočia. Celkové líčenie tak pekne vynikne a oči sa opticky zväčšia. Svetlý odtieň rozžiari oči aj vo vnútorných kútikoch oka a opticky ich tak oddiali od koreňa nosa.

5 tipov, čoho sa pri líčení radšej vyvarujte

1. Testy líčenia nikdy nerobte niekde, kde máte nad sebou žiarivkové, či iné umelé osvetlenie. Ak príde maskérka k vám domov, nech má dostatok denného svetla. Umelé osvetlenie pôsobí nelichotivo, skresľuje celkový vzhľad a dojem z líčenia sa vôbec nemusí zhodovať so skutočnosťou.

2. Nesnažte sa kráčať s dobou a pôsobiť za každú cenu trendy. Treba mať na pamäti, že fotografie z vášho veľkého dňa vám zostanú po zvyšok života a práve vy sa budete musieť pozerať na niečo, čo sa vám s odstupom času už nebude zdať ako dobrý nápad. Nie všetko, čo pôsobí šik na prehliadkových mólach alebo vo filmoch, musí nevyhnutne lichotiť aj vašej pleti a proporciám tváre. Menej je niekedy viac a tak by bolo dobré odložiť prehnane trblietavé veci a príliš tmavé farby, a vymeniť ich za čosi nadčasovo jednoduché. Svetlé farby, jednoduchá linka na očiach a kontrastný rúž, ako vystrihnuté zo starých Hollwoodskych filmov.

3. Make-up nanášajte nielen na tvár, ale aj na krk, dekolt a ramená, ak je to nevyhnutné. Predídete tak viditeľnému kontrastu medzi tvárou a zvyškom tela, vytvoriac tak prirodzený vzhľad. Ľahkou cestou ako zjednotiť tón pleti, je použiť svetlý sprej na pokožku, ktorý sa často využíva aj vo filmovom priemysle a profesionáli s ním pracujú celkom často.

4. Nezabudnite sa rozhodnúť pre správny druh líčenia. Nikoho predsa nepoteší, keď sa musí každú chvíľku nenápadne vytratiť na toaletu, aby skontroloval, či drží všetko na mieste a nerozteká sa ako vosková figurína. Samozrejmosťou je vodeodolná maskara pre prípadné vodopády sĺz počas obradu a po ňom, a ideálnou voľbou sú aj krémové očné tiene, ktoré naozaj dlhodobo vydržia presne na tom mieste, kam ich nanesiete.

5. Poslednou a nemenej dôležitou radou – neponáhľajte sa. Nič nerobte na poslednú chvíľu a vždy si doprajte dostatok času na doladenie drobných detailov a odstránenie malých nedostatkov. Na líčenie si nechajte minimálne tých štyridsaťpäť minút, nech nie ste zbytočne v strese – ten nesvedčí žiadnej neveste.

Svadobné líčenie pre vašu inšpiráciu:


Autor článku: Klaudia Podolcová, Fotografie: isifa / Shutterstock