10 beauty trikov pre svieži vzhľad pleti na svadbe

 • 1. feb 2017
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Dodávatelia od vás vyžadujú trpezlivosť, snažíte sa ušetriť kde sa dá, ale nachádzate len predražený svadobný tovar a svoj svadobný plánovač otvárate s pocitom, že nech robíte, čo viete, nestíhate? V mnohých prípadoch svadobné prípravy prinášajú množstvo prebdených nocí a stresu, čo sa odzrkadľuje nielen na vašej nálade, ale aj na vašej pleti.

Idete sa vydávať, no vaša pleť pôsobí unavene a strašia vás tmavé kruhy pod očami? Práve preto sme pre vás pripravili 10 jednoduchých trikov, po ktorých vaša pleť bude vyzerať oddýchnuto a sviežo, akoby ste sa práve vrátili z rekreačného pobytu!

1. Netestujte pred svadbou

Ak sa chystáte vyskúšať nový prípravok na čistenie pleti, nový krém či nový make-up, počkajte si až na čas po svadbe. V žiadnom prípade neskúšajte nové prípravky na pleť tesne pred svadbou. Prečo?

Nikdy totiž nemôžete úplne presne vedieť, ako bude vaša pleť na nový výrobok reagovať. Ak je vaša pleť citlivá na niektorú zo zložiek nového prípravku, je pravdepodobné, že jej obranou bude alergická reakcia s nepríjemnými dôsledkami.

2. Pomoc z lekárne

Ak máte citlivú alebo problematickú pleť a chcete to do svadby zmeniť, odporúčame navštíviť lekáreň a informovať sa, aké druhy make-upov lekáreň ponúka. V lekárni vám takisto pomôžu vybrať správny odtieň a druh make-upu priamo pre vás.

Každá pleť je jedinečná, avšak make-upy z lekárne majú tú vlastnosť, že obsahujú menej zložiek, ktoré pleť zaťažujú. Práve naopak, make-up kúpený v lekárni je vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pleť, okrem toho skvele kryje a vďaka ľahkému zloženiu necháva pleť dýchať, čím ju zároveň lieči. Nezabudnite však zájsť do lekárne niekoľko mesiacov pred svadbou. Riziko, že vaša pleť make-up neprijme, je v prípade lekárne síce nižšie, ale treba mať istotu.

3. Čistenie je základ

Základom oddýchnutej a sviežej pleti je jej pravidelné čistenie, najlepšie ráno, aj večer. Ak ste na to doteraz nemali čas, odporúčame začať čo najskôr. Ak si pravidelne čistíte pleť, nebudete potrebovať ani toľko make-upu na zakrytie nedokonalostí, pretože čistenie pleti ich tvorbu minimalizuje.

Na trhu je množstvo výrobkov na čistenie pleti, od masiek až po pleťové čistiace gély. Pred svadbou používajte tie výrobky, na ktoré je vaša pleť zvyknutá.

4. Kruhy pod očami

O tom, čo ich spôsobuje, by sme mohli viesť siahodlhú diskusiu. Medzi najčastejšie príčiny patrí, samozrejme, nedostatok spánku.

Tmavé kruhy pod očami sa však dajú odstrániť jednoduchým spôsobom – chladenými plátkami uhorky! Tento trik si všetci pamätajú najmä z filmov, no len málokto vie, že skutočne funguje. Chladené plátky uhorky priamo z chladničky majú tú moc, že stiahnu cievy v oblasti pod očami a tým zmierňujú opuch.

5. Pleť si žiada vodu

Nielen počas svadobných príprav dbajte o dodržanie pitného režimu. Pleť výborne reaguje na vodu, preto ten, kto dodržiava pitný režim, nemusí riešiť problematickú pleť. Hlavne počas spánku sa na povrch dostávajú škodlivé látky, ktorých sa pleť sama zbavuje aj vďaka prítomnosti vody v bunkách.

6. Zdravé jedlo

Pre svieži vzhľad pleti nemusíte držať drastické diéty, stačí, keď budete jesť zdravo. Nevravíme, že sa musíte vzdať čokolády, ktorá je počas svadobných príprav jednoducho nevyhnutná. Skúste občas tmavú čokoládu – podľa odborníkov má kakao pozitívny účinok na pleť.

Do svojho jedálnička skúste zahrnúť viac ovocia a zeleniny. Je vedecky preukázané, že brokolica, špenát, mrkva, šalát, mandle, mango a vlašské orechy majú pozitívny vplyv na pleť.

7. Kozmetička

Niekoľko mesiacov pred svadbou doprajte svojej pleti odbornú starostlivosť vo forme návštevy kozmetičky. Poradí vám, ako sa zbaviť nepríjemných nedokonalostí a povie vám, ako sa starať o pleť, aby vyzerala čo najlepšie.

8. Kvalita je rozhodujúca

Či už máte pred svadbou alebo po nej, nikdy by ste nemali šetriť na svojej pleti. Dôležité je vybrať si čo najkvalitnejšie výrobky starostlivosti o pleť. Nejde len o gél na čistenie pleti, ale aj o make-up, rúž, očné tiene a všetky prípravky, ktoré sa vašej pleti priamo dotýkajú. Pamätajte, že čím kvalitnejší máte make-up, tým dlhšie spravidla vydrží neporušený.

9. Hydratujte

Každá žena má svoj obľúbený hydratačný krém na tvár, ktorý používa niekoľkokrát za deň. Je dôležité, aby pleť bola hydratovaná počas celého dňa. Preto sa snažte umyť si make-up hneď ako viete, že ho už nebudete potrebovať, napríklad po príchode domov z práce, následne pleť hydratujte krémom. Nenechávajte si make-up zbytočne do neskorého večera, keď ho nepotrebujete, vaša pleť tým trpí.

Ak nemáte žiaden vyhradený druh hydratačného krému, spýtajte sa kozmetičky, aký by vám odporučila. Na trhu sú totiž rôzne druhy krémov špeciálne rozdelené podľa typu pleti (suchá pleť, citlivá pleť…).

10. Make-up na svadbe

Oživiť prácu vizážistky po niekoľkých hodinách na svadbe sa vám podarí jednoduchým spôsobom – transparentným púdrom a korekčnou tyčinkou.

Najskôr korekčnou tyčinkou zľahka prejdite po presvitajúcich nedokonalostiach a potom to všetko zafixujte jemným popraškom púdru. Ak treba, zvýraznite si rúž. Ak však najskôr prejdete po perách štetcom s púdrom, rúž vám vydrží dlhšie.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby