11 kreatívnych tipov, ako využiť palety na svadbe

 • 4. máj 2023
 • Dana Račko
 • iStock

Či už plánujete prírodnú, ekologickú alebo luxusnú svadbu, na každej z nich si nájdu uplatnenie obyčajné drevené palety. Pokiaľ ich máte doma a neviete čo s nimi, dajte im druhú šancu a spravte vďaka nim svoju svadbu originálnou. Ich najväčšou výhodou je, že ich môžete, ale aj vôbec nemusíte natrieť farbou alebo lakom na drevo. Záleží na tom, v akom štýle a farbe bude vaša svadba. Nemáte nápady, ako využiť palety na svadbe? My áno! 😉

palety na svadbe

1. Harmonogram svadobného dňa

Najlacnejší a najrýchlejší spôsob, ako vyrobiť harmonogram svadobného dňa je napísať ho na paletu štetcom a farbami. Dosky na palete navyše krásne vizuálne oddelia jednotlivé časti svadobného dňa a budú pre hostí prehľadnejšie. S umiestením palety tiež nie je veľa starostí. Stačí ju oprieť o strom, stenu, lavičku, dvere na dobre viditeľné miesto.

2. Nábytok z paliet

Trendy nápadom, ako poskytnúť svadobným hosťom miesto na oddych je chill out zóna. Práve tam sa skvelo hodí nábytok z paliet. Stačí na seba poukladať palety a razom máte stoly a sedenie. Pár podsedákov a deky umocnia atmosféru pohodlia a oddychu. Ak máte dostatočne veľa paliet a plánujete prírodnú svadbu vonku, smelo sa inšpirujte a urobte svadobné stoly z paliet. Môžete ich zakryť obrusmi alebo nechať vyniknúť vo svojej prirodzenej kráse.

3. Informačná tabuľa

Bude vaša svadba na odľahlom mieste v lone prírody? Občas môže byť cesta k takýmto miestam nejasná a hosťom sa zídu informačné tabule, ktoré sú dostatočne veľké a praktické. A práve na to sú palety ako stvorené. Nechajte hosťom orientačné, alebo aj milé odkazy smerom k miestu svadby.

Tipy na kreatívne texty:

„Už len pár metrov a privíta vás nevesta. :-)“
„Idete dobrým smerom. Na konci vás čaká sladká odmena. ;-)“
„Ešte kúsok a zažijete najlepšiu svadobnú zábavu!“

nábytok z paliet a kvety na stole

4. Zasadací poriadok

Je veľa možností, ako kreatívne informovať hostí, pri ktorom stole a s kým sedia. Najjednoduchším je vytlačiť na papiere usporiadanie jednotlivých stolov a pripevniť ich na paletu pripináčikmi. Ak chcete zasadaciemu poriadku z paliet dodať nádych luxusu alebo vintage, zarámujte vytlačené hárky do rámčekov a zaveste ich na klinčeky.

5. Citát na svadobnom oznámení

Na citát alebo motto na svadobnom oznámení sa často zabúda. Čo tak si ho pripomenúť priamo na svadbe? Napíšte ho na paletu a vytvorte tak neobkukanú svadobnú dekoráciu. Dozdobte ho svetielkami a vytvorte nezabudnuteľnú romantickú atmosféru.

6. Stojan na fotky

Natiahnite na paletu špagát a štipcami na neho pripnite svoje spoločné fotky. Do otvorov medzi doskami paliet vložte živé alebo umelé kvety alebo svetielka. Rovnako ako pri zasadacom poriadku, môžete fotky vložiť do fotorámčekov.

Hľadáš svadobného dodávateľa? Nájdi ho cez náš Dopytovač!

informačné tabule na svadbu

7. Uvítacia tabuľa

Privítajte svojich svadobných hostí pomocou vlastnoručne vyrobenej tabule z palety. Aj v tomto prípade platí, že vás to bude stáť málo času a peňazí. Text napíšte štetcom, alebo si vyrobte šablóny z kartóna a farbu na paletu nastriekajte.

Tip: Na uvítaciu tabuľu pripevnite balóny naplnené héliom, aby lietali vo vzduchu. Balóny na svadbe sú znova trendy.

8. Fotostena

Na výrobu netradičnej fotosteny na svadbu budete okrem paliet, klincov a kladiva zrejme potrebovať aj pomoc budúceho ženícha. Práve spoločné svadobné prípravy môžu byť dobrým spôsobom, ako užitočne tráviť čas a vyventilovať predsvadobný stres. Zároveň utužujú spoluprácu partnerov a na konci vznikne unikátne dielo, ktoré môžete po svadbe predať alebo darovať.

Možností, ako vyzdobiť fotostenu z paliet je neúrekom. Horúcim hitom tejto a budúcej svadobnej sezóny je rozhodne macramé (remeslo či umenie, ktoré spočíva v ručnom viazaní rôznorodých geometrických vzorov z prírodných látok bez využitia háčikov alebo ihiel). Ďalej môžete fotostenu vyzdobiť živými, papierovými, umelými alebo dokonca črepníkovými kvetmi, ktoré zavesíte na palety. Na fotostenu z paliet je možné pripevniť svetelné nápisy, vaše iniciály, záclony, šifón, závesy a rôzne stuhy. Posuňte level originality na maximum a umiestnite na fotostenu balóny, obrazy alebo prázdne rámy.

9. Stojan na deky

Budete mať svadobnú hostinu v exteriéri? Nezabudnite pripraviť svadobným hosťom deky. Preložte ich a zaveste na dosky palety s textom, aby hostia vedeli, že sa nimi môžu zahriať. Takto umiestnené palety na svadbe budú pre hostí doslova neprehliadnuteľnými.

svadobná výzdoba z paliet

10. Svadobné menu

Kto povedal, že svadobné menu musí byť vytlačené na papieri? My teda rozhodne nie. Napíšte svadobné menu a nápojový lístok na drevené palety. Svadobné menu umiestnite v blízkosti candy baru alebo bufetu.

11. Rady pre novomanželov

Rady do manželstva sa stali obľúbeným mini svadobným programom. Väčšinou sa píšu ako odkazy do knihy hostí, alebo na papieriky a vkladajú sa do rôznych boxov alebo sklenených fliaš. Ale rady pre novomanželov na palete, to je iný level!

Paletu položte na stôl alebo iné vyvýšené miesto a napíšte naň napríklad: „Akú radu by ste nám dali do manželstva?“ Na paletu pribite klinčeky a zaveste naň prázdne papieriky, na ktoré môžu hostia napísať svoje rady. Vedľa palety im nechajte odkaz zarámovaný v rámčeky a pohár s perami. A netradičný „odkazovač“ pre rady novomanželom je na svete!

Ako vidíte, palety na svadbe majú neskutočný potenciál a bola by veľká škoda, keby zapadli len tak prachom.

Autorka článku: Dana Račko

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby