5 dôvodov, prečo nesmiete vynechať skúšku svadobného líčenia

 • 20. sep 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Váš vysnívaný deň sa pomaly blíži a vy začínate riešiť všetky dôležité veci, ktoré je potrebné pred svadbou vybaviť. Výzdoba, jedlo, priestory, hudba, šaty, vizáž. Presne poslednému menovanému sa trochu povenujeme v nasledujúcich riadkoch.

Väčšina neviest sa vo svoj deň D zverí profesionálnej vizážistke a kaderníčke, pretože túžia, aby ich vizáž bola v prvom rade očarujúca a rovnako aj trvácna a kvalitná. Či už ide o vizážistku, ktorá sa vám postará o svadobné líčenie alebo kaderníčku, čo vám bude upravovať vlasy, dôležitou je v oboch prípadoch skúška.

Prečo určite nesmiete vynechať skúšku svadobného líčenia? Čo všetko by ste pred ňou mali vedieť? O čom sa s vizážistkou poradiť a na čo nezabudnúť? Prezradíme vám v nasledujúcich riadkoch…

vizážistka líči nevestu

1. Stav vašej pleti

S vizážistkou na skúške líčenia prediskutujete stav vašej pleti. Opýta sa vás aký typ pleti máte, ako sa o ňu zvyknete starať a odporučí vám prípadný ďalší postup – čo pred svadbou určite nezanedbať a čomu sa, naopak, vyhnúť. Typu a stavu vašej pleti bude následne prispôsobovať výber kozmetických produktov, s ktorými bude pri líčení pracovať. Nezabudnite sa zmieniť aj o prípadných ďalších kozmetických procedúrach, ktoré plánujete pred svadbou absolvovať (napríklad farbenie a úprava obočia, aplikácia 3D mihalníc či opaľovanie v soláriu).

2. Pozor na alergie

Je veľmi dôležité s vizážistkou prebrať aj vaše prípadné alergie či citlivosť na niektoré kozmetické produkty. Mnoho žien má problém s citlivými očami, kvôli ktorému si nemôžu dovoliť použiť akúkoľvek bežne dostupnú špirálu a veľký pozor musia dávať aj na očné tiene či linky. Veľmi citlivá pleť zvykne negatívne reagovať na rôzne zložky v líčidlách – stáva sa to najmä pri make-upoch, ktoré môžu spôsobiť začervenanie pokožky alebo v horších prípadoch alergické reakcie ako výsyp či svrbenie. Ak viete o akejkoľvek alergii alebo citlivosti na kozmetiku, určite ju nezabudnite svojej vizážistke spomenúť, aby tomu prispôsobila výber produktov, ktoré pri vašom líčení použije.

Hľadáte svadobného dodávateľa? Skúste to cez náš Dopytovač!

súprava štetcov na líčenie s očnými tieňmi na bielom pozadí

3. Predstavy o líčení

Preberte s vizážistkou svoju predstavu o svadobnom líčení. Mnohé z vás sa určite budú inšpirovať na internete. Dbajte však na to, aby ste si vyberali fotky, ktoré nie sú zbytočne upravené množstvom retuše a hlavne – aby boli reálne, ideálne od skutočných vizážistiek, na reálnych ženách (nie umelých modelkách). Nie všetky líčenia však pristanú každému typu pleti. Vizážistka vám poradí, či sa vám bude hodiť aj linka, či je vhodné použiť umelé riasy a aký typ tieňov bude pre váš typ oka najviac vhodný. Dajte si poradiť. Nezabúdajte na to, že profesionál skôr dokáže odhadnúť, čo vám najviac pristane a či sa vaše inšpiračné fotky vôbec môžu stretnúť s realitou.

4. Skúška je na to, aby sa skúšalo

Ak sa náhodou stane, že sa po prvej skúške líčenia nebude cítiť úplne vo vlastnej koži a líčenie sa vám nebude úplne pozdávať, choďte aj na ďalšiu skúšku, kde môžete spolu s vizážistkou zvoliť iné tiene, odtieň rúžu alebo namiesto špirály použiť trsy. Váš pocit je veľmi dôležitý a presne na tento účel slúžia skúšky líčenia. Musíte spolu vytvoriť líčenie, v ktorom sa budete cítiť dobre a bude spĺňať vaše predstavy.

nevesta s čelenkou a svadobnou kyticou

5. Pozorovanie trvácnosti

Skúška líčenia je výborná aj na otestovanie výdrže a odolnosti vášho make-upu. Preto je najideálnejšie voliť skúšku líčenia skôr v ranných hodinách, aby ste mohli mať make-up na sebe počas celého dňa, ideálne až do neskoršieho večera a vedeli si odsledovať jeho trvácnosť. Svoje prípadné pripomienky potom môžete konzultovať s vizážistkou. Ak sa vám napríklad príliš „zaliezal“ do vrások korektor pod očami, vizážistka môže následne zvoliť iný typ korektora, púdru alebo pred líčením očné okolie hydratovať napríklad pomocou kolagénových masiek.

Tak čo, milé nevesty? Už viete, prečo je skúška svadobného líčenia naozaj taká potrebná? 😉 Veríme, že sme vám týmto článkom pomohli a budete mať jasnejšie v tom, že vyskúšať si pred svadbou svoje líčenie a stretnúť sa s vizážistkou, je skutočne dôležité. Želáme príjemné plánovanie! 🙂

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby