5 top svadobných trendov pre rok 2022

 • 18. nov 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Svadobné trendy sa neustále menia. Raz je moderné to, inokedy zasa ono. Nemusíme sa im úplne prispôsobiť a zvoliť si niečo len preto, že je to trendy. Stačí sa trocha inšpirovať a vložiť do svadby aspoň kúsok aktuálnych trendov a vznikne krásna symbióza dokonalej svadby. Ktoré svadobné trendy nesmú chýbať na svadbe v roku 2022?

svadobné trendy 2022

1. Ružové zlato

Boli časy, kedy sa zlato dostalo úplne do úzadia a dlho kraľovalo striebro. Potom sa však zlato dostalo znova na výslnie, no teraz ho z pomyselného piedestálu vytlačilo ružové zlato. Veľmi trendy sú obrúčky z ružového zlata. Pri rozhodovaní, či si kúpiť ružové zlato alebo iné druhy zlata, je dôležité zohľadniť tón pleti. Ružové zlato sa hodí ku všetkým typom odtieňov pleti, čo je jedným z dôvodov jeho obľúbenosti. Navyše, v porovnaní s inými druhmi zlata nie je ružové zlato také hypoalergénne.

Ružové zlato dominuje aj vo svadobnom stolovaní a výzdobe. Svadobné oznámenia, príbory, taniere lemované ružovým zlatom či svietniky sú momentálne veľmi in. Ružové zlato je výborne kombinovateľné s rôznymi farbami a svadobnými štýlmi. Rose Gold farba vynikne v greenery, modernom alebo vintage svadobnom štýle.

svadobné trendy

2. Slaný bar

Doteraz snáď neexistovala svadba, kde by chýbal sladký candy bar. Odteraz je to trocha naopak – nesmie chýbať slaný bar. Konečne si prídu na svoje tí, ktorí zákuskom veľmi neholdujú. Je dobré ho na rozdiel od sladkého baru servírovať zhruba dve hodiny po podávaní hlavného chodu.

V slanom bare nesmú chýbať syry od výmyslu sveta, malé bagetky plnené kvalitným prosciuttom, nátierky, pagáčiky, oriešky, jemné slané pečivo, korbáčiky, parenice, praclíky a dokonca aj obyčajné čipsy, tyčinky a pukance. Veď tie predsa milujú všetci svadobní hostia, od tých najmenších až po veľkých. Nebojte sa, neuberú vašej svadbe na noblese. K syru nezabudnite podávať dobré víno a hrozno, ktoré k nemu neodmysliteľne patria. Ak budete mať na svadbe aj celiatikov, nezabudnite ani na nich a bezlepkové pečivo im označte tabuľkami.

slaný bar

3. Cik cak stoly

Geometrické radenie svadobného sedenia sa pomaly vytráca. Väčšinou sa objavuje tam, kde svadobné priestory alebo počet hostí neumožňujú iný typ sedenia. Klasické rovné stoly dávajú veľa kreatívnych možností na usporiadanie. Kto povedal, že majú jednoducho stáť za sebou rovno? Popustite uzdu svojej fantázii a dajte ich do ľubovoľného cik cak tvaru.

Netradičným usporiadaním oživíte svadobný priestor a výzdobu. Pre ešte kreatívnejší efekt ich môžete kombinovať so stále obľúbenými okrúhlymi stolmi. Pri usporiadaní nezabúdajte na to, aby sa nikto necítil odstrčený a aby mal každý výhľad na parket, ľahký prístup k občerstveniu a jedlu.

rozmiestnenie stolov na svadbe

4. Ohňostroj

Táto žiarivá krása je skvelým spestrením svadobného programu a ideálnym oživením svadobného fotenia a videa. Ohňostroj na svadbe vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru a dokonale podčiarkne výnimočnosť vášho svadobného dňa. Rôzne miestne nariadenia alebo samotný areál, v ktorom bude vaša svadba môžu mať individuálne pravidlá napríklad aj pre ohňostroj. Predtým, než si ho rezervujete sa uistite, že je možné ho realizovať.

V prípade, že miesto vašej svadby bude niekde v prírode a blízkosti lesa, pre pokoj a bezpečie prírody a zvierat sa ho radšej vzdajte. Namiesto neho môžete použiť prskavky, lampióny šťastia, svetelný dážď a klasické svetelné reťaze. Ale potom ich nezabudnite vrátiť do krabice s vianočnými ozdobami. 🙂

svadobný ohňostroj

5. Slavobrána v tvare trojuholníka

Slavobrána je dnes síce viac dekoračným prvkom, ale nesie v sebe aj iný význam. Kedysi, keď si pri nej sľubovali mladomanželia lásku, mala znamenať ich spoločný domov a strechu nad hlavou. Rovnako symbolizuje aj pomyselnú ochranu od rodičov z oboch strán.

Čo sa týka svadobných trendov, prezdobené okrúhle slavobrány sú na ústupe. Novým svadobným trendom sú drevené slavobrány v boho štýle. Tento typ slavobrány sa výborne kombinuje so sušenými kvetmi, ktoré sú mimochodom, tiež trendom svadobnej výzdoby pre rok 2022. Vďaka svojmu viacnásobnému použitiu sa stali ekologickým a štýlovým doplnkom svadobnej výzdoby budúcnosti. Doplnené o rôzne druhy suchých ozdobných tráv vytvoria tú správnu boho atmosféru.

slavobrána trojuholník

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby