Svadobný plánovač (73): 5 vecí, s ktorými by ste to na svadbe nemali prehnať

 • 19. apr 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Pri plánovaní svadby je jednoduché sa nechať uniesť, preto majte na pamäti, že menej je niekedy viac. Toto je 5 najčastejších vecí, s ktorými to ľudia zbytočne preháňajú, keď plánujú svadbu.

1. Výzdoba

Pri plánovaní svadobnej výzdoby máte nespočetne veľa možností. Existuje kvantum štýlov, farebných kombinácií, kvetov, rôznych doplnkov a maličkostí, nehovoriac a množstve inšpirácie, ktorú môžete nájsť na internete. Preto nie je občas jednoduché si vybrať a ľahko sa môže stať, že sa vám to vymkne spod kontroly. Výsledkom je potom kopec výzdoby, ktorú neviete ako použiť a budete ju musieť vyhodiť, pokúsiť sa ju predať na nejakom fóre alebo, ak ju všetku použijete, budú vaše svadobné stoly a sála pôsobiť preplnene a nesúrodo.

Ak ste sa dostali do stavu, že neviete presne čo chcete alebo sa vám páči všetko, rozhodne by ste nemali nič objednávať. V tejto situácii je najlepšie, ak si necháte poradiť. Výzdobu môžete dať naplánovať profesionálom (popíšete / ukážete im všetko, čo sa vám páči, nechajte ich, aby z toho vybrali veci, ktoré budú spolu ladiť) alebo sa poradiť s priateľmi, či rodinou.

Profesionáli
0
3dekoracie
Výzdoba a dekorácie
Prešov
238
Ambientes weddings &...
Výzdoba a dekorácie
... tvoríme atmosféru ♥
Bratislava

Ak vám rady nepomáhajú a výzdobu chcete naplánovať sami, postupujte takto: najskôr si spíšte alebo vytlačte obrázky všetkých vecí, ktoré sa vám páčia a chcete ich mať vo výzdobe a potom začnite plánovať, kde presne sa ktorá vec bude nachádzať. Tak získate istú predstavu o tom, ako bude priestor vyzerať so všetkými dekoráciami a budete môcť postupne vyraďovať veci, pre ktoré nemáte využitie, alebo ktoré so zvyškom výzdoby neladia, a teda nakoniec nakúpte len tú výzdobu, pre ktorú ste našli konkrétne využitie a miesto.

2. Program

Každý pár chce, aby sa hostia na ich svadbe čo najlepšie bavili, a preto sa často stáva, že pre nich naplánujú príliš veľa aktivít a dosiahnu pravý opak. Myslite na to, že hostia si budú chcieť na svadbe aj zatancovať, oddýchnuť, porozprávať sa navzájom, občerstviť sa a podobne. Podľa toho plánujte aj program na svadbu a jednotlivé aktivity.

Naháňať hostí z jednej činnosti do druhej určite nebude viesť k vašej a ani ich spokojnosti. Aktivít na svadbe nepotrebujete veľa, je však dôležité si ich správne rozdeliť. Úplne vám postačia 2 – 3 dlhšie aktivity (maximálne 60 minút), napríklad jedno kolo svadobných hier, čepčenie a fotenie. Pomedzi to naplánujte tanečné kolá a čas na oddych. Pre istotu si pripravte do zálohy nejaké aktivity, ktoré môžete do programu vložiť, keď budete mať pocit, že to je potrebné.

3. Príhovory

Príhovory na svadbe by nemali byť príliš dlhé a nemalo by ich byť priveľa. Ideálne sú dva (jeden zo strany nevesty a jeden zo strany ženícha) a nemali by trvať viac ako 5 minút. Zvyknú byť hneď na začiatku svadobnej hostiny, a preto nie je dobré ich zbytočne naťahovať a odďaľovať tak jedlo a zábavu. Najlepšie je, ak sa príhovor tiahne vo veselom duchu a všetkých tak dobre naladí na nadchádzajúcu zábavu. Upozornite preto svojich blízkych, aby si pripravili len krátke a odľahčené príhovory.

4. Jedlo

Svadba je okrem iného, samozrejme, aj veľká oslava a k tým patrí jedlo aj pitie. S jedlom je veľmi jednoduché to prehnať, lebo chcete, aby bolo všetkého dostatok, a aby si hostia pochutnali, avšak sa málokedy aj celé zje. Či už ide o studený / teplý bufet, zákusky alebo slané pečivo, jedlo skrátka po svadbe ostáva. Je to škoda, lebo vás to stojí veľa peňazí a takisto starostí, keď sa ho potrebujete „zbaviť“. Preto si dobre premyslite, koľko toho sú naozaj schopní zjesť vaši hostia. Účelom svadby predsa nie je prejesť sa do bezvedomia, ale osláviť s vami tento výnimočný deň :-).

5. Alkohol

Alkohol k svadbe rozhodne patrí, jeho množstvo však treba dobre naplánovať. Opäť je totiž úplne bežné, že po svadbe vám ostane veľa nedopitého alkoholu, za ktorý ste zbytočne zaplatili. Najlepšie, čo môžete urobiť, je opýtať sa hostí čo budú piť a podľa toho naplánovať koľko a akého alkoholu kúpite.

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby