Svadobný plánovač (57): 7 vecí, ktoré by nevesty po svadbe rady zmenili

 • 21. dec 2016
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Mnoho neviest si po svojom veľkom dni povie: „Keby som toto vedela, mohla som…“ Aby sa vám to tiež nestalo, prečítajte si tento článok. Toto je 7 najbežnejších vecí, ktoré by nevesty po svadbe najradšej zmenili alebo spravili inak.

1. Rodina a priatelia

Asi najčastejšou vecou, ktorú nevesty po svadbe ľutujú, je čas, ktorý nestrávili so svojimi blízkymi. Ak ste to ešte nepočuli, svadobný deň ubehne naozaj rýchlo, preto čas, ktorý môžete stráviť s rodinou či priateľmi, neodkladajte. Svadba je predsa váš veľký deň, ktorý chcete stráviť so svojimi najbližšími.

Pri takom množstve hostí, ako zvyčajne býva na svadbách a povinnostiach, ktoré má počas dňa nevesta, je ťažké venovať sa rovnako všetkým hosťom. Preto odporúčame, aby ste si svojich najbližších združili do skupiniek (ideálne na to je sedenie pri okrúhlych stoloch) a potom sa počas večera zastavovali pri jednotlivých skupinách ľudí. Takto budete mať možnosť zdržať sa pri každom hosťovi dlhšie.

2. Manžel

Ďalšou vecou, ktorú by mnohé nevesty po svadbe najradšej zmenili, je čas strávený s manželom. Na svadbe sa páry snažia venovať čo najviac hosťom a starajú sa o plynulý priebeh večera a občas zabúdajú sami na seba.

Svadba je hlavne o vás dvoch, preto sa nenechajte strhnúť inými povinnosťami a vyhraďte si niekoľko chvíľ pre svoju polovičku. Na tieto momenty budete určite dlho spomínať a ak ich premeškáte, bude vám to naozaj ľúto.

3. Svadobná agentúra

Veľa neviest po svadbe vyhlasuje, že keby sa mali rozhodnúť znova, najali by si svadobnú agentúru. Kým sa do plánovania svadby nepustíte, nemôžete vedieť, čo vás naozaj čaká. Ak sa vašej kamarátke podarilo svadbu bez ťažkostí pripraviť za 3 mesiace, neznamená to, že to tak musí byť aj vo vašom prípade. Samozrejme, platí to aj naopak. Ak niekto počas celého plánovania panikáril a mal hlavu v smútku, nemusí to čakať aj vás.

Niektoré nevesty si svadbu rady pripravia samé a tešia sa z každej úlohy, niektoré naopak. Svadobná agentúra preto určite nie je ideálne riešenie pre každého. Zvážiť by ste to však mali ako jednu z možností. Zamyslite sa nad tým, koľko máte práce, aké sú vaše priority, koľko máte voľného času, či vás baví vybavovať a zháňať veci a podobne, a podľa toho uvážte, či je svadobná agentúra vhodným riešením pre vás alebo nie. Ak patríte medzi pracovne a spoločensky vyťažené dámy, alebo vôbec neviete, ako postupovať, určite by som agentúru odporučila. Môže vám to ušetriť množstvo času a stresov.

4. Fotografie a video

Fotografie a video sú veľmi dôležitou súčasťou svadby, nakoľko sú to spomienky, ktoré vám na tento deň ostanú. Preto si dobre premyslite, koho si vyberiete ako fotografa a kameramana. Mnohé nevesty sa rozhodnú na tejto položke šetriť, lebo ju nepovažujú za dôležitú a radšej minú peniaze na šaty, výzdobu či občerstvenie. Potom im je však po svadbe ľúto, že nemajú videozáznam z obradu, alebo že fotografie pôsobia amatérsky. Najmä, ak uvidíte krásne umelecké svadobné fotky u niekoho z priateľov, môže vás zamrzieť, že vy zo svojej svadby takéto fotky nemáte. Na spomienkach sa neoplatí šetriť.

Ak sa aj rozhodnete pre kvalitného fotografa a kameramana, dajte si záležať, aby zachytili naozaj všetko dôležité. Dobre si premyslite a pripravte zoznam záberov, ktoré od nich očakávate, aby vás potom nemrzelo, že máte málo fotiek s rodičmi, alebo že na videu nevidno vašu malú neter, ako tancuje.

5. Svadobné šaty

Svadobné šaty sú pre nevesty veľmi emotívna záležitosť a preto sú niektoré za ne ochotné zaplatiť stovky aj tisícky eur. Väčšine žien sa v tých správnych svadobných šatách rozbúcha srdce a cítia sa úžasne a za tento pocit sú ochotné zaplatiť. Niektoré nevesty sa však rozhodnú šetriť na svadobných šatách a po svadbe im je ľúto, že nevyužili príležitosť kráčať k oltáru v dokonalých šatách a cítiť sa ako princezná (koniec koncov, väčšina z nás má svadbu len raz). Dôvodom je väčšinou to, že svadobné šaty sú na jedno použitie a preto za ne nechcú zaplatiť veľa peňazí.

Samozrejme, nie každá žena si zakladá na týchto veciach a nie každá sníva o svojich svadobných šatách od malička. Ak však patríte k tým dámam, ktorým na svadobných šatách naozaj záleží, mali by ste si ich výber starostlivo rozmyslieť.

6. Topánky

Nepohodlné topánky síce nie sú koniec sveta, ale môžu vám poriadne pokaziť večer. Veľa neviest sa po svadbe sťažuje práve na to, že si zničili nohy v svadobných topánkach a keby sa mohli rozhodnúť znova, určite by si topánky vopred rozchodili a otestovali, alebo zbalili so sebou pár naozaj pohodlných topánok na výmenu.

Keď vás budú celý večer bolieť nohy, určite si svadbu neužijete tak, ako keby ste sa cítili pohodlne, preto myslite aj na takéto drobnosti.

7. Svadobný deň

Dámy tiež veľmi často ľutujú, že si svoj svadobný deň viac neužili. Či už bol dôvodom stres, povinnosti alebo čokoľvek iné. Aby ste neskôr neľutovali, že vám svadobný deň pretiekol pomedzi prsty a ani neviete ako a bolo po všetkom, uvedomte si hneď ráno, že svadbu máte len raz a tento deň sa opakovať už nebude. Preto nestojí za to sa rozčuľovať, stresovať či panikáriť, a to častokrát kvôli maličkostiam. Užívajte si od rána každý moment a nenechajte sa ničím rozhodiť. Určite to za to nestojí.


Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby