Ako postupovať pri hľadaní dodávateľov na svadbu?

  • 7. jún 2017
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Ak si chcete vybrať a zarezervovať najvhodnejších dodávateľov na svadbu bez zbytočného stresu a chaosu, potrebujete postupovať systematicky. Toto je podľa môjho názoru najjednoduchší spôsob, ako na to.

Profesionáli
13
Reštauračný komplex ...
Miesta na svadbu
Váš sen ..., Váš deň ..., Vaše splnené sny. Zabez...
Trenčín
0
Reštaurácia Four4in
Miesta na svadbu
Reštaurácia Four 4in je ideálnym miestom pre Vašu ...
Bratislava

1. Ujasnite si predstavu

Ako môžete hľadať ideálnych dodávateľov na svadbu, keď sami ani neviete, čo hľadáte? Skôr, ako sa pustíte do hľadania, si preto ujasnite s partnerom predstavu o svadbe a urobte si poznámky ohľadom toho, čo očakávate.

2. Urobte si prieskum

Keď budete mať jasno v tom, akú svadbu chcete mať, začnite s prieskumom. V prvom rade sa opýtajte svojich známych, či vám nevedie niekoho odporučiť – možno dostanete kontakty na šikovných ľudí, ktorí vám spravia aj lepšiu cenu. Potom prejdite k ďalšiemu hľadaniu. Aj keď sa vám podarí od priateľov získať nejaké kontakty, urobte si aj ďalší prieskum, aby ste mali istotu, že ste naozaj vybrali najlepšie, čo ste mohli.

Najjednoduchšie je hľadať jednotlivých dodávateľov na internete. Nespoliehajte sa však len na výsledky vyhľadávania na googli, navštívte nejaké fórum a opýtajte sa na rady iných neviest, alebo dám, ktoré už majú svadbu za sebou. Nie každý šikovný dodávateľ musí mať web stránku. Ak by ste sa spoliehali len na výsledky vyhľadávania na internete, mohli by ste prehliadnuť mnoho šikovných ľudí, ktorí by vám možno aj vyšli lacnejšie. Všetky informácie – či už z vyhľadávania alebo z fór si zapisujte, aby ste mali prehľad. K jednotlivým dodávateľom si môžete ukladať aj kontakty, prípadne poznámky.

3. Vypýtajte si cenové ponuky

Potom, ako si urobíte prehľad o jednotlivých dodávateľoch, oslovte postupne jedného po druhom a vypýtajte si cenové ponuky. Zbytočne sa budete stretávať s ľuďmi, ktorých služby si nakoniec možno nebudete môcť dovoliť. Preto začnite s prieskumom cien. Keď budete dodávateľov kontaktovať ohľadom ceny, nezabudnite sa hneď opýtať aj to, či majú na váš termín voľno.

4. Dohodnite si stretnutia

S dodávateľmi, ktorí vám cenovo vyhovujú a sú na váš dátum k dispozícii, si dohodnite osobné stretnutie. Samozrejme, všetko sa dá dohodnúť aj cez email alebo telefón, ale aby ste vybrali naozaj to najlepšie čo sa dá, je veľmi dôležité osobné stretnutie. Na stretnutí sa spoznáte, zistíte, či vám je daný človek sympatický a uvidíte, či si budete rozumieť. Je dôležité, aby ste si s dodávateľmi, ktorých vyberiete sadli – bude sa vám tak oveľa jednoduchšie komunikovať.

5. Pýtajte sa

Na stretnutí s dodávateľmi samozrejme nejde len o spoznávanie sa, ale aj o to, aby ste mali možnosť osobne im položiť dôležité otázky. Okrem toho, čo všetko máte v cene a čo sa pripláca navyše, by ste sa mali zaujímať aj o predchádzajúcu prácu dodávateľov, ich možnosti (čo všetko vedia zabezpečiť) a nejaké rady, odporúčania, či nápady, ktorými by vám vedeli pomôcť.

Pri každom dodávateľovi sú samozrejme dôležité iné veci, preto si popredu premyslite, čo vlastne chcete a potrebujete vedieť a otázky si radšej spíšte na papier, aby ste na nič dôležité nezabudli. Aby ste si udržali o všetkom prehľad, odpovede na otázky od jednotlivých dodávateľov si tiež zapisujte a tieto informácie majte na jednom mieste spolu s ďalšími dôležitými informáciami ohľadom svadby.

6. Vyberte si

Pri rozhodovaní, koho si vybrať, by ste mali brať do úvahy viacero faktorov – sympatie, cenu a schopnosti. S dodávateľmi, ktorí sú vám sympatickí a sú s vami „na jednej vlne“, sa vám bude omnoho jednoduchšie komunikovať a budú vám skôr vychádzať v ústrety. Plánovanie svadby tak bude pre vás oveľa jednoduchšie, príjemnejšie a s minimálnym množstvom stresu.

Okrem sympatií by ste samozrejme mali brať ohľad aj na to, čo vie daný človek poskytnúť a zabezpečiť, v akej kvalite a za akú cenu. Určite ale nezakladajte vaše rozhodnutia len na cene – oplatí sa priplatiť si za služby niekoho, kto zabezpečí, aby bolo všetko podľa vašich predstáv.

7. Dohodnite detaily

Keď si vyberiete vhodných dodávateľovpodpíšete s nimi zmluvy, dohodnite sa na detailoch. Najdôležitejšie sú presné časy a miesta, ale tiež ďalšie podrobnosti, ako napríklad správne farebné odtiene v prípade dekoratérov, zoznam piesní v prípade DJ-a, zoznam záberov pre fotografa a podobne. Aj keď sa vám niektoré veci zdajú samozrejmé, radšej si ich s dodávateľmi ujasnite a niekoľkokrát preverte, či ste sa pochopili, aby ste sa neskôr vyhli stresu a sklamaniu.

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

    Pridaj príspevok