Ešte stále vás nepožiadal o ruku? Požiadajte ho vy! Toto sú 4 tipy, ako na to.

 • 23. feb 2017
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Viem, viem… Keď čítate tieto riadky, hlavou vám prebleslo, že to nie je úplne normálne, že je to trochu divoké a pritiahnuté za vlasy. Máte pravdu. Ale žijeme v 21. storočí, ktoré niekedy kašle na tradície.

Navyše, v tomto svete existuje veľa zúfalých žien, ktoré pod posteľou skrývajú svadobný závoj a už roky tajne dúfajú, že ich partner požiada o ruku. Ibaže roky akosi plynú a kým všetky vaše kamarátky už majú svadbu za sebou a kočíkujú pred vaším oknom svoje druhé dieťa, vy ste stále bez prsteňa. Prečo? Bojí sa požiadať vás o ruku? Zabudnite na všetky predpotopné názory a požiadajte ho vy!

UPOZORNENIE: Predtým, ako sa možno rozhodnete strápniť na celý život, nadobudnite stopercentné presvedčenie, že si vás chce naozaj vziať za manželku, no cítite, že má skrátka len strach z toho, že mu poviete nie. Nič z toho, čo si o chvíľu prečítate, v žiadnom prípade nerobte, ak je evidentné, že nemá ani náhodou v pláne dať vám svoje priezvisko.

1. Požiadajte ho nepriamo

Tento spôsob je najjednoduchší a priznajte sa, že ste ho už určite vyskúšali. Je vhodný pre nesmelé a opatrné ženy, ktoré zatiaľ nie sú v takom stave zúfalstva, aby to museli rozbaliť na plné gule. Nepriame požiadanie spočíva v jemných náznakoch toho, že ste pripravená na manželstvo.

Občas mu povedzte, že si viete predstaviť, že sa pri najbližšom predĺžení platnosti občianskeho preukazu už podpíšete jeho priezviskom. Inokedy zasa spomaľte pred výkladom so svadobnými šatami a povedzte mu, že sa už neviete dočkať, až si ich čoskoro oblečiete vy.

Využite najbližšiu príležitosť, keď vás obdaruje kvetmi a s úsmevom mu povedzte, že áno, ruže milujete tak veľmi ako jeho, a preto aj vaša svadobná kytica bude samá ruža.

Ak náznaky nepomôžu a vaše zúfalstvo sa začína stupňovať, skúste bod dva.

2. Požiadajte ho s humorom

Náznaky na sobáš nezabrali a vy začínate pociťovať neistotu a možno vám občas prebehne hlavou, že s týmto mužom strácate len čas. Ak ste dostatočne uletená a neberiete sa až tak vážne, požiadajte ho o ruku s poriadnou dávkou humoru. Pripravte niečo totálne šialené, čo zároveň nejakým spôsobom vystihuje váš vzťah.

Určite ste už videli tie videá na športových zápasoch… Odrazu sa pred tisíckami ľudí na veľkoplošnej obrazovke objaví zamilovaný pár a na displeji sa rozsvieti „Vezmeš si ma?“ Nuž a presne takto, vo veľkom štýle, to urobte! Ak spolu chodíte na športové zápasy, starostlivo všetko pripravte a potom sa už len zhlboka nadýchnite a do toho. Pravdepodobnosť, že vám povie „nie“ na zápase jeho obľúbeného tímu, ktorý vyhral, je takmer nulová.

3. Požiadajte ho, aby vás požiadal

Znie to síce zvláštne, no aspoň dočítajte tento odstavec. Do darčekovej škatuľky zložke papierik s textom „Požiadaš ma o ruku?“ tak, aby po otvorení vyskočil von. Týmto darčekom ho vyzvete, aby tak urobil.

Je to akýsi poloodvážny krok, ktorým sa môžete posunúť vo vzťahu ďalej, a to minimálne jeho reakciou. Bude to brať ako žart? Zľakne sa? Uvidíte…

4. Požiadajte ho priamo

Je to veru náročná situácia a ťažké situácie si žiadajú ťažké riešenia. Ak ste dospeli až k tomuto bodu, s poľutovaním musíme skonštatovať, že ste naozaj zúfalá. Alebo odvážna? 😉 Požiadajte ho o ruku presne tak, ako by ste si želali, aby to urobil on. Romantická večera alebo výlet, pomalá hudba a veľa sviečok…

Áno, stavte na klasiku, keď ste sa už rozhodli pre taký neklasický čin. A potom otvorte škatuľku so zásnubným prsteňom a… nie, v žiadnom prípade si nekľakajte! Nakoľko je už samotné požiadanie muža o ruku z kategórie mierne ponižujúcich okamihov, aspoň kľaknutie vymažte zo scenára. Zachovajte si svoju dôstojnosť a nechoďte až do tohto extrému. Sú totiž isté hranice, ktoré by sa nemali nikdy prekročiť, ani pokiaľ ide o lásku. Do istej miery ste ich prekročili už samotným požiadaním ho o ruku.

A čo na požiadanie o ruku povedali muži?

„Ak by som to nechal zájsť až do takého štádia, tak by som si povedal, že som divný. A kočka by asi mala vedieť, že ju chlap nechce za ženu, ak ju nežiada.“ (Martin, 27 rokov)

„Ja si nemyslím, že je dôležité, kto koho požiada o ruku, ale, či ide o šťastie v manželstve.“ (Peter, 40 rokov)

„Asi by som sa začal veľmi smiať, ale nechcel by som vidieť tú ženu smutnú, tak by som jej povedal áno. :)“ (Matúš, 24 rokov)

„Určite by som jej povedal nie. Toto je určite vec, ktorú by mal urobiť muž. Neprichádza do úvahy, aby o ruku žiadala žena.“ (Michal, 31 rokov)

PS: Ak ste po prečítaní tohto článku zhodnotili, že jeho autorka je blázon, možno máte pravdu. A možno si len prečítala v diskusiách niekoľko rovnako bláznivých príbehov žien, ktoré hľadali návod, ako ho požiadať o ruku…


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby