6 nápadov, ako ozvláštniť vaše obrúčky

 • 9. jan 2018
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Každý pár túži po tých najkrajších a hlavne originálnych svadobných obrúčkach, ktoré ho čo najviac vystihujú. Niekomu učaruje jednoduchá klasika, ďalší potrebuje prsteňmi čo najviac vyjadriť spoločné puto či svoju osobnosť. Pokiaľ patríte k tým, ktorí premýšľajú, ako dať svojim obrúčkam ten správny punc jedinečnosti, máme pre vás niekoľko celkom milých nápadov. Veď posúďte… 😉

1. Odtlačky prstov

Čo je originálne viac ako odtlačok prsta vášho partnera? Na svete neexistujú dva rovnaké odtlačky prstov, dokonca aj jednovaječné dvojčatá ich majú rozdielne. Predstavte si, že ho môžete nosiť po zbytok svojho života na svojej obrúčke. Či zvolíte gravírovanie na vonkajšej alebo vnútornej strane prsteňa, je len na vás. Takto zdobený prsteň si už nepýta nič viac a bude dokonalý.

2. Portrét

Vďaka detailnemu gravírovaniu môžete mať na obrúčke aj skutočné majstrovské dielo – portrét vášho milovaného. Chce to však ruky šikovného odborníka, ktorý svojmu remeslu naozaj rozumie. Našťastie, súčasný slovenský trh ich má hneď niekoľko, preto sa nemusíte báť. Je to nádherná a precízna práca, ktorú na prstoch nenosí každý.

3. Citát

Vystihuje vašu lásku konkrétny citát alebo skrátka jednoduché „Milujem Ťa?" Medzi obľúbené texty patrí napríklad „V dobrom i v zlom“, „Navždy tvoj/a“, manželský sľub alebo úryvok z básne, piesne a Biblie. Jedným z dlhších, no veľmi obľúbených je 1. list Korinťanom, kde sa píše: „Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží. Láska nikdy nezanikne…“

Vyberte si z neho časť, ktorá sa vám páči najviac a pripomínajte si ju kedykoľvek, keď sa na svoju obrúčku pozriete. Čo sa týka výberu jazyka, v kurze je skôr slovenčina ako angličtina a latinčina. Tie sú síce na ústupe, ale aj keď sa rozhodnete pre niektorý z týchto jazykov, v konečnom dôsledku nič nepokazíte.

4. Vzácne kamene

Ak patríte medzi straky a ľúbite trblietky, ideálnym zdobením vašej obrúčky sú práve kamene. Tradičným a často používaným zdobením sú zirkóny. V prípade, že nemáte obmedzený rozpočet, skúste si vybrať perly, Swarovski kryštáliky, rubín. Nebojte sa ani farebných kameňov ako sú zafír, jantár, smaragd, opál a achát. Čím netradičnejší kameň zvolíte, tým originálnejšia obrúčka bude zdobiť váš prstenník.

5. Dátum

Ktorý zo všetkých dátumov vašej lásky je pre vás ten najvzácnejší? Svadobný? Nemusíte sa fixovať iba na tento dátum. Na chvíľu sa zamyslite, premýšľajte a spomínajte… Môžete si na svadobné obrúčky dať vygravírovať dátum vašich narodenín, prvého bozku či požiadania o ruku. Vašej fantázii sa medze nekladú. Nikde nie je napísané, že ak má byť na svadobnej obrúčke dátum, tak jedine deň vášho sobáša.

6. Meno

Aké meno je najkrajšie na svete? No predsa to, ktoré patrí vašej milovanej osobe. Stručné, jednoduché, dokonalé… Nech každý, komu padne pohľad na vašu ruku vidí, koho milujete natoľko, že si jeho meno nesiete so sebou vždy a všade… Ďalšou z možností je vygravírovaná prezývka, ktorou sa vzájomne oslovujete. Trošku bláznivé, ale musíte uznať, že milé a osobné.

Vedeli ste, že…?

Japonský návrhár Sakura Koshimizu vynašiel originálny typ svadobných obrúčok? Namiesto tradičného spôsobu gravírovania nápisu do prsteňov, vyrezáva pomocou lasera do kovu zvukové vlny. Vďaka tomu je možné mať obrúčku so zvukom hlasu vášho manžela pri vyslovovaní sladkého „Milujem ťa“ :-).

INŠPIRÁCIA NA NETRADIČNÉ SVADOBNÉ OBRÚČKY
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby