Svadobný plánovač (58): 12 tipov, ako sa vyhnúť stresu počas svadobných príprav

 • 3. jan 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Aby ste sa vyhli zbytočnému stresu počas plánovania svadby, je dobré nechať si poradiť od niekoho, kto to už prežil a preto vie, čím prechádzate a čo vás čaká. Toto radia proti stresu dámy, ktoré majú svadbu už za sebou. 🙂

1. Vyberte si niekoľko pre vás najdôležitejších vecí a sústreďte sa na ne. Pamätajte na to, že tento deň je o vás dvoch – ak sa aj niečo počas svadby pokazí, neskôr sa na tom len zasmejete.

2. Nenechajte sa ovplyvniť okolím či trendami. Urobte si svadbu podľa seba! Plánovať takúto svadbu pre vás bude len radosť.

3. Keď budete mať pocit, že je toho na vás príliš veľa, alebo sa zaseknete na drobných detailoch, pustite si na Youtube nejaké romantické svadobné videá. Pomôže vám to uvedomiť si, prečo to celé robíte a opäť sa sústrediť na to dôležité.

4. Uvedomte si, že samotné svadobné plánovanie je výnimočný a neopakovateľný čas. Všetko (skúšanie svadobných šiat, testovanie svadobného menu, výber kvetov, ..) prežijete len raz a preto sa snažte si to vychutnať čo najviac.

5. Požiadajte o pomoc kamarátov a rodinu. Rozdelenie úloh vás odbremení nielen od množstva práce, ale aj stresu.

6. Spravte si z plánovania svadby príjemný večer. Otvorte si dobré víno, pustite si príjemnú hudbu a všetky rozhodnutia sa budú robiť ľahšie. 🙂

7. Udržujte si prehľadné zoznamy a majte ich stále pri sebe. Zoznam úloh, zoznam kontaktov na dodávateľov, zoznam hostí (ktorí už potvrdili a ktorí ešte nepotvrdili účasť), zoznam vecí, ktoré ešte treba zabezpečiť a podobne.

8. Prestaňte sa znepokojovať vecami, ktoré ste už niekomu zadali. Ak ste si objednali kvetinárku, nemyslite už na kvety, ak ste vybrali DJ-a, nezamýšľajte sa už nad hudbou, ak ste sestru poverili výberom alkoholu, na pitie zabudnite.

Skrátka dôverujte ľuďom, ktorým ste zverili nejakú úlohu a nechajte ich robiť si svoju prácu.

9. Keď vám niekto ponúkne pomoc, prijmite ju. Najmä, ak sa snažíte čo najviac ušetriť a potrebujete si veľa vecí zariadiť sami.

10. Nesnažte sa neustále všetko kontrolovať, nechajte dodávateľom voľnú ruku. Ak napríklad dekoratérom zadáte približnú predstavu a farebnú kombináciu svadobnej výzdoby, budete omnoho uvoľnenejší, ako keby ste mali konkrétne očakávania. Veľmi konkrétne očakávania zbytočne stresujú.

11. Začnite plánovať čo najskôr, aby ste nič nemuseli riešiť na poslednú chvíľu.

12. Vyberte si deň na plánovanie svadby. Venujte sa plánovaniu svadby iba jeden deň v týždni (ak vám to čas dovolí). Stanovte si deň, kedy si spolu s partnerom sadnete k svadobným prípravám a vybavíte toho čo najviac.

Pripravte si k tomu špeciálne občerstvenie, hudbu a podobne a urobte si z plánovania svadby zábavu. Ostatné dni v týždni na svadbu nemyslite a užívajte si obdobie zasnúbenia.


Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby