Viete, ako si vybrať správnu svadobnú podprsenku?

  • 9. dec 2016
  • Dana Imriščáková
  • isifa / Shutterstock

Vedeli ste, že až 8 z 10 neviest si vyberie zlú podprsenku pod svadobné šaty? Ak nechcete patriť medzi ne, nechajte si poradiť a zažiarte aj vďaka dokonalému výberu svadobnej bielizne.

Hoci ju nie je na prvý pohľad vidieť, jej správny výber dokáže urobiť s celkovým dojmom viac, ako si myslíte. Na druhej strane, zlá voľba ju môže až príliš zviditeľniť a pokaziť dokonalý vzhľad vašich vysnívaných svadobných šiat. Nedovoľte, aby váš svadobný deň zničila obyčajná podprsenka. Vyberte si tú pravú pre vás a pre vaše svadobné šaty.

Správna veľkosť

Zvoliť si správnu veľkosť je základ úspechu. Až keď si ju určíte, môžete sa sústrediť na ďalšie detaily výberu. Vašu ideálnu veľkosť zistíte vďaka týmto dvom parametrom:

1. Obvod hrudníka – meria sa tesne pod prsiami a určuje číslo podprsenky. To znamená 70, 75, 80, 90 a vyjadruje to obvod hrudníka uvedeného v centimetroch.

2. Obvod cez prsia – ten určuje vašu veľkosť cez prsia a označuje sa dobre známymi písmenami A, B, C, D.

Je veľmi dôležité, aby ste sa pri kúpe automaticky nespoliehali na svoju doterajšiu veľkosť podprsenky. Tvar a veľkosť pŕs sa neustále mení a preto je nutné, aby ste si doma poctivo zmerali obvod hrudníka a overili si veľkosť košíkov na iných podprsenkách.

Nevesty s väčšími prsiami

Nevesty, ktoré majú väčšie prsia, by mali zvoliť podprsenku bez push-up efektu (odporúča sa do veľkosti C). Kostice ich podprsenky by mali mať tvar U.

V prípade, že si môžete dovoliť aj ramienka, radšej si vyberte tie širšie a pevnejšie.

Nevesty s menšími prsiami

Dámy s menšími prsiami si síce môžu dopriať push-up bielizeň, ale nesmú pritom zabudnúť na strih svadobných šiat. Kostica ich podprsenky by mala mať miskovitý tvar.

Podprsenka podľa strihu svadobných šiat

Pri výbere správnej podprsenky musíte okrem dobrej veľkosti prihliadať aj na strih svadobných šiat. Nie každý typ podprsenky je univerzálne vhodný pre daný typ a strih šiat.

Podprsenka a šaty musia tvoriť vzájomnú symbiózu, ktorá zaručí dokonalý vzhľad nevesty.

Korzetové šaty

Tento strih šiat sám o sebe urobí mierny push-up efekt. Takže, ak máte veľké prsia, na podprsenku s vypchávkami určite rýchlo zabudnite. Prsia by sa vám doslova vylievali z výstrihu a vulgárne upozorňovali všetkých naokolo, že si neviete kúpiť dobrú podprsenku.

Do korzetových šiat sa hodí podprsenka bez kostíc a push up efektu.

Šaty bez ramienok a šaty s odhaleným chrbtom

Veľmi obľúbenou voľbou je podprsenka, ktorá sa zapína na bruchu. Umožní stabilitu a nešpatí odhalené časti pokožky. V žiadnom prípade ani len nepomyslite na priesvitné ramienka alebo podprsenku s priehľadnými časťami. Je to snáď tá najhoršia vec, ktorú môžete pri kúpe svadobnej podprsenky urobiť.

Ak silikón, tak iba v podobe samodržiacej silikónovej podprsenky. Veľa neviest má pred ňou rešpekt, pretože nevie, ako ju správne nasadiť. Boja sa, že im spadne a majú pocit, že nedrží ako má. Pravdou je, že jej úlohou nie je ani tak stabilita, ale predovšetkým držanie krásneho a prirodzeného tvaru pŕs.

Základom jej správnej aplikácie je mať pred jej nasadením umytú, suchú, nekrémovanú a neparfumovanú pokožku. Ak dodržíte tento princíp, nemusíte sa obávať, že sa vám uprostred novomanželského tanca odlepí.

Obtiahnuté svadobné šaty

Nakoľko obtiahnuté šaty zvýraznia každú krivku vášho tela, zvýraznia aj každý detail vašej podprsenky. Preto si kúpte bezšvovú podprsenku s hladkým a nečipkovaným povrchom. Čipkovanú spodnú bielizeň si odložte radšej na svadobnú noc…

Šaty so zaväzovaním na krku

Tu niet ľahšej voľby, ako staviť na podprsenku s jedným dlhým ramienkom, ktoré vedie poza krk a pripne sa k druhému koncu podprsenky. Hlavne si takto nezapínajte obyčajnú podprsenku, pretože ramienko nebude dostatočne dlhé, ani keby ste sa rozkrájali.

Ramienka na svadobnej podprsenke

Dobré ramienka na podprsenke musia byť tak akurát. Čo to znamená? Nesmú byť príliš krátke, pretože sa vám budú neesteticky zarezávať do pokožky, ale ani príliš dlhé, pretože by vám neustále padali.

Farba svadobnej podprsenky

Tá musí byť jednoznačne totožná s odtieňom vašich svadobných šiat. Inak sa dopustíte naozaj škaredého prehrešku. Preto, ak máte šaty v odtieni ivory, určite si nedajte snehobielu podprsenku a naopak.


Komentáre

    Pridaj príspevok