Aj vy budete mať na svadbe deti? Takto ich zabavíte!

 • 10. aug 2017
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Na vašej svadbe budú aj deti a vy sa určite obávate, že to bude katastrofa… že budú pobehovať po miestnosti, motať sa čašníkom pod nohy, plakať a nudiť sa. Len žiaden strach, nevesty! Pripravte im aktivity, ktoré ocenia nielen deti, ale aj ich rodičia.

Bez animátora

Nebojte sa tejto voľby. Od pradávna platí, že deti sa vedia zabaviť aj samé, ak im k tomu necháte zopár podnetov. Vytvorte im na svadobnej hostine detský kútik s dostatočným priestorom a uvidíte, že sa nebudú nudiť. Čo im doň dať, aby sa zabavili?

Pre najmenších

Malým svadobným hosťom k šťastiu veľa netreba. Určite ich potešia farebné balóniky. Hoci vo svadobnej výzdobe sú už trošku prežitkom, zopár kusov predsa kúpte. Nechajte im ich v košíku aj so šnúrkami, aby ich zabavili aj po nafúknutí. Obľúbenou formou zábavy sú aj omaľovánky. Nemusia byť iba so svadobnou tematikou. A dokonca to nemusia byť ani omaľovánky. Stačia papiere a farbičky na kreslenie.

Ak máte možnosť požičať si menšiu tabuľu, určite neváhajte! Nakúpte farebné kriedy, pridajte špongie a deti si budú kresliť na ňu. Maličké deti majú rady napríklad blato. Nie nie, to im do kútika samozrejme nedáte, ale čo tak plastelína? Zabavia sa ňou na dlhší čas a možno sa im podarí vymodelovať aj nevestu so ženíchom :).

Deti určite poteší aj bublifuk. Ak bubliny ešte nevedia vyfúknuť, na trhu nájdete aj automatické bublifuky, ktoré vychŕlia bubliny po stlačení tlačidla. Máte doma na povale stavebnice, ktoré už dávno zapadli prachom? Teraz je tá správna chvíľa, aby ste ich oprášili a dali do detského kútika. Nezabudnite aj na drobný koberec, aby sa mali deti pri skladaní kde rozložiť.

Pre väčších

Väčší detskí svadobčania sa potešia spoločenským hrám. Dajte na stôl detského kútika obľúbené Človeče, nehnevaj sa, karty, pexeso, kvarteto… Je úplne jedno, aké spoločenské hry to budú. Prehľadajte doma svoje zásuvky z detstva, iste nájdete veľa drobností, ktorým deťom spravíte radosť. Všetky tieto hry zabavia deti na dlhší čas a nebudú sa len tak bezcieľne potulovať po sále.

Kúpte na stôl aj zopár detských časopisov, osemsmerovky alebo vytlačte detské vtipy a tajničky. Na internete nájdete veľa pekných inšpirácií, ktoré vás nebudú stáť okrem času a tlače veľa. Niektoré deti rady čítajú. Zoberte svoje detské knihy a dajte deťom príležitosť, aby sa začítali.

Malé princezné sa rady parádia. Čo tak miska s korálkami? Môžu si na svadbu vytvoriť svoj vlastný náhrdelník a poparádiť aj svoju mamu alebo kamarátku. Chlapci si zasa skrátia svadobné chvíle skladačkami puzzle alebo legom. Pre tvorivejšie deti sú vhodné aj kreatívne úlohy. Určite máte doma aj vy staré gombíky, cestoviny či fazuľky. Dajte ich deťom do misky, postavte k nim lepidlo a papiere. Uvidíte, aké pekné obrázky vytvoria.

Pre malých aj veľkých

Budete mať na svadbe voľnú tichú miestnosť? Požičajte si premietačku a plátno a urobte deťom malé kino. Na pozvánku napíšte čas, miesto a názov rozprávky, ktorá sa bude premietať a pripravte pre deti prekvapenie. Stačí zopár stoličiek, k tomu pukance a minimálne na hodinu majú deti o zábavu postarané. A možno na premietaní  rozprávky zazriete aj dospelých hostí, ktovie… 😉

S animátorom

Necítite sa na vymýšľanie aktivít pre deti? Stavte na istotu a oslovte profesionálov. Buď si vyberte klasiku – zábavného šaša, ktorý deti zabaví alebo na animátora, ktorý im pripraví program. Na internete nájdete širokú ponuku týchto služieb. No vhodnou a lacnejšou alternatívnou je osloviť nejakú strednú pedagogickú školu.

Budúce učiteľky totiž pravidelne na praxi pripravujú deťom aktivity. Vedia ako na to a navyše, dáte možnosť privyrobiť si šikovným študentom. V oboch prípadoch nepodceňte stretnutie a animátorov informujte najmä o počte detí a ich vekovom rozpätí. Iba tak sa animátori dokážu adekvátne pripraviť tak, aby ste boli spokojní vy, ale najmä deti.

Niektoré z pozvaných detí možno poznáte viac, viete, čo ich baví, aké majú záľuby. Toto všetko povedzte animátorom, aby deti nesedeli unudené v kúte sály. Dajte na rady profesionálov a uvidíte, že deti budú na vašej svadbe usmievavé a spokojné.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby