Balíček prvej pomoci pre nevestu: Ktorých 16 vecí má obsahovať?

 • 5. okt 2020
 • Zuzana Grossmann
 • iStock

Tento pojem ste pravdepodobne už počas príprav na váš veľký deň počuli a možno je to pre vás úplná novinka. V každom prípade sa na to spoločne pozrieme a pomôžeme vám zostaviť pre vás osobný balíček prvej pomoci pre nevestu tak, aby bolo všetko perfektné!

Každá nevesta sníva o krásnej svadbe, slnečnom počasí, romantickej nálade počas obradu…. Mnoho vecí ovplyvniť nevieme, ale ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným. Preto máme pre vás zoznam 16 pomocníkov, aby vás nič neprekvapilo. Samozrejme sa môže stať, že zopár drobností možno nepôjde presne podľa plánu, no nezabudnite si hlavne užiť váš deň naplno!

čo má obsahovať balíček prvej pomoci pre nevestu

Voda, voda a ešte raz voda

Pitný režim je dôležitý o to viac, keď máte svadbu v lete. Vysoké teploty vedia nevesty v krásnych svadobných šatách riadne potrápiť. Pri toľkom zhone a nadšení zabúdame na tekutiny, ktoré sú pre nás tak dôležité. Ak je príjem tekutín nízky, môže dôjsť až k dehydratácii a nejedenkrát i ku strate vedomia, čo by iste žiadna nevesta vo svoj krásny deň nechcela riešiť. Preto je vhodné do svojho záchranného batôžka pribaliť aspoň pol litra minerálky, či vody.

Tyčinka alebo snack

Tak, ako je potrebné doplniť počas dňa tekutiny, nesmieme zabúdať aj na príjem cukru. Chcete samozrejme všetko stihnúť včas; fotenie s budúcim manželom, líčenie a účes, prípadne manikúru….

Pri takom zhone sa nevesty mnohokrát nestihnú ani len najesť. To však pre organizmus nie je vôbec dobré, pretože prvé jedlo po celom dni, je práve na svadobnej hostine, a to býva veľkou záťažou pre vaše trávenie. Vhodné je priebežné dopĺňanie cukru, aby ste zvládli všetky naplánované aktivity. Skvelým pomocníkom môže byť malá müsli tyčinka, prípadne čerstvé ovocie, ktoré si viete vziať so sebou.

Leukoplast

Krásne svadobné topánky môžu byť pre nevestu aj trápením, ak zanechajú na nohe nepríjemný otlak, či odierajú. Pre tento prípad by v taštičke prvej pomoci určite nemal chýbať leukoplast. Ideálne je vziať viac kusov rôznych veľkostí, topánky môžu odrať nohu na viacerých miestach. V najlepšom prípade ich nebudete potrebovať, ale môžu pomôcť neskôr niektorému z hostí.

Liek na bolesť

Žiadna nevesta nechce, aby jej krásny deň prekazila nepríjemná bolesť. Skvelým pomocníkom je preto liek, ktorý vás od nej oslobodí, a preto by mal byť súčasťou vášho záchranného balíčka. Vhodný je pritom akýkoľvek liek na báze ibuprofenu, ktorý pôsobí lokálne v mieste bolesti (hlava, chrbát…) alebo na báze paracetamolu – pre prípad horúčky, či zvýšenej teploty.

To sa môže stať pod náporom stresu z príprav. Nenechajte si deň pokaziť bolesťou a pribaľte si so sebou aj túto drobnosť 😉. Samozrejme si nezabudnite so sebou vziať aj lieky, ktoré pravidelne užívate, ak také sú.

Deodorant

Pocit sviežosti je skvelý a udržať si ho môžete aj počas svadobného dňa – vďaka deodorantu. Aby sa vám do balíčka pomoci zmestil, môžete si zakúpiť aj menšiu – cestovnú verziu, ktorú ľahko umiestnite aj v menšej kabelke.

 • Malý tip: môžete si so sebou v malej nádobke pribaliť aj váš parfém, aby ste sa cítili úžasne.

Niečo pre svieži dych

Čokoľvek, čo vo váš veľký deň zjete, by vás nemalo obmedziť, ani vám pokaziť krásne neopakovateľné chvíle. Práve preto by ste mohli so sebou vziať aj menšiu kefku s cestovnou pastou, alebo vám postačí špáradlo a ústny sprej, či žuvačka. To už záleží na každej neveste, čo jej najviac vyhovuje. Dôležitý je váš komfort.

Lak na vlasy a sponky

Dokonalý účes je jednou z položiek na zozname spokojnej nevesty. Vizážistka vás ráno učeše podľa vašich predstáv a tento styling by ste si radi uchovali čo najdlhšie. Lenže pár nezbedných pramienkov vám počas dňa môže vykĺznuť aj z toho najprecíznejšieho účesu. Práve preto by ste mohli mať po ruke aspoň cestovnú verziu laku na vlasy, aby ste účes zafixovali. Pomôže aj zopár sponiek, pre istotu a váš lepší pocit 😊.

Dezinfekčný gél na ruky

Nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať, a tak si ho radšej vezmite so sebou. Reč je o géli na dezinfekciu rúk. Ako nevesta som ho veľmi ocenila. Počas fotenia predsvadobných fotografií sa môžete pohybovať na miestach, kde nie je celkom možné si dostatočne umyť ruky, ak by ste to potrebovali, a tak sa gél pre vás stane skvelým pomocníkom.

Balíček náhradných pančušiek

Ak váš svadobný outfit zahŕňa aj pančuchy, je dobré vziať si jedny náhradné so sebou, predsa len sa môže stať, že pustia očko. Toto riešenie odporúčame špeciálne v zime, kedy majú pančušky aj hrejivú a nielen estetickú úlohu.

 • Tip navyše: Ak sa predsa len stane, že na pančuskách nájdete očko a zabudli ste si kúpiť náhradné, nezúfajte, situáciu vyrieši číri lak na nechty. Naneste ho na miesto, kde je dierka, spojte rozdelené strany očka a chvíľku počkajte. A je hotovo 😊.

Kozmetické trio – rúž, maskara, púder

Udržať si dokonalý make-up po celý deň je neľahká úloha. Prídu aj chvíľky dojatia, budete jesť a ak máte svadbu v lete, aj vyššie teploty môžu potrápiť váš make-up. Dobrým pomocníkom vám bude maskara, samozrejme vodoodolná, púder pre zafixovanie a rúž, v ktorom sa cítite najlepšie.

Kvapky do očí

Suchý vzduch, zima, či veľké teplo môžu dráždiť vaše oči. Úľavou vám budú kvapky do očí, ktoré ich zvlhčia a zabránia tak ich únave v najkrajší deň vášho života 😊. Výhodou je, že sú maličké, a tak sa zmestia do každej kabelky a samozrejme vám pomôžu vychutnať si deň.

Pilník

Poznáte to, nová manikúra, krásne nechty, keď tu zrazu záder. Nepríjemná situácia zvlášť pre nevestu v krásnych šatách, ktoré môžete ľahko zatrhnúť. Tým horšie, ak sú požičané. Preto si so sebou pribaľte aj malý pilníček, aby vás nič neprekvapilo a vaše šaty zostali v bezpečí 😉.

Vreckovky a vlhčené utierky

Pre každý prípad, i každú slzičku šťastia, si nezabudnite vziať aj balíček vreckoviek, prípadne univerzálne vlhčené utierky, ktoré vám pomôžu cítiť sa pohodlne. Sú výborné, ak je teplota vyššia a každé osvieženie je vítané.

Cestovné šitíčko

Hoci sa vám môže zdať táto položka zbytočná, mnohým nevestám zachránila ich deň. Šaty môžete napríklad počas fotenia zatrhnúť o lavičku, peň stromu, ak sa fotíte v parku alebo aj o opätok. V takom prípade vám šitíčko ponúka skvelé riešenie. Vzniknutú dierku zašijete, aby sa nepárala ďalej a môžete sa spokojne venovať tým príjemnejším veciam vo svadobný deň. Navyše, tento set zvykne obsahovať aj zicherku – zapínací špendlík, ktorý pomôže uchytiť šaty, prípadne vlečku, ak nedrží tak, ako by mala.

Hygienické potreby

Každá nevesta sa na svoj deň nepochybne teší a predstavuje si ho v mysli tisíckrát. Všetko už má nachystané, a tak môže deň prísť. Nezabúdajme však na záležitosti, ktoré nevieme ovplyvniť, ako napríklad zmenu cyklu v dôsledku stresu z príprav. Veríme, že to nebude váš prípad, no pre istotu si so sebou vezmite aj svoje hygienické potreby, aby vás už skutočne nič nezaskočilo a vy ste si tak mohli vychutnať deň na 100%.

Prezuvky pre prípad núdze

Vaše nohy budú vo svadobný deň zdobiť krásne črievičky. Nie je však nezvyčajné, že topánky môžu hneď v prvej polovici dňa nevestu príliš odrať a potom si ich už nemôže pre veľké nepohodlie pri chôdzi obuť ani len na obrad. Odporúčame preto na prvú časť dňa nosiť topánky, ktoré sú pre vás zaručene pohodlné a ich dlhodobé nosenie máte odskúšané, navyše pod dlhými šatami sa schovajú 😉.

Pri fotení si samozrejme môžete obuť vaše črievičky, aby ste ich mali zvečnené ako súčasť outfitu, následne ich obujete až na obrade, kde ich uvidia hostia a vy sa budete cítiť výnimočne.

Tak a sme na konci! Samozrejme, nie je nutné brať so sebou každú položku z nášho zoznamu, ale iba to, čo považujete za nevyhnutné a vhodné. Takýto balíček záchrany si môžete zbaliť do menšej kabelky či batôžka a poveriť družičku, či maminku, aby sa postarala o jeho uschovanie.

Prajeme vám teda krásny a ničím nerušený svadobný deň, na ktorý ste už určite skvele pripravená 😊.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby