4 nevesty z Mojej svadby nám prezradili, prečo sa rozhodli pre svadobné fotenie v zahraničí

  • 28. máj 2018
  • Silvia Blahovcová

O tom, ako naplánovať krásnu svadbu zahraničí, sme už písali. Okrem formálneho charakteru, však takáto svadba so sebou prináša aj čaro krásneho prostredia a mnohé nevesty siahajú aj po alternatíve svadby na Slovensku a svadobných fotografiách v zahraničí.

Dnes sa spoločne pozrieme na to, ako môže takéto krásne a zaujímavé fotenie dopadnúť, či už sa svadba odohrala u nás alebo nie. Veď, pamiatka v podobe fotografií bude svoj príbeh rozprávať dávno po dni D. Prečo sa pre takéto fotografie rozhodli a v čom vidia ich čaro, nám povedia nevesty z Mojej svadby.

Nevesta Katka – svadobné fotenie na Sardínii

Profil nevesty: @katutu

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v zahraničí? Náš svadobný deň bol hlavne o našich blízkych, o rodine a priateľoch. Chceli sme, aby boli v ten deň pri nás a aby si ho spolu s nami aj naplno užili. Svadobné fotenie v zahraničí bolo naopak niečo, čo robíme výhradne len pre nás dvoch. Bol to náš sen a aj kúsok luxusu, ktorý sme si chceli dopriať. Chceli sme mať niečo, k čomu sa neodhodlá každý pár.

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Keď vidím naše fotografie, mám pocit, ako keby som sa znovu ocitla v tom období, na tom mieste. Je to ako dokonalá fantázia, ktorá sa stala skutočnosťou. Aj keď sme si Sardíniu zvolili takmer náhodne, toto miesto nám prirástlo k srdcu.

Vďaka tomu, že naše fotenie trvalo dlhšie než nejaké rýchle dve hodiny v parku s kaštieľom, máme naň veľa krásnych spomienok. Samotné fotenie malo pre nás veľký význam, vložili sme doň veľa úsilia a času, vďaka čomu sme však získali krásne zážitky a hlavne fotky pre nás nevyčísliteľnej hodnoty.

Kľúčom k úspechu bol nielen výber atraktívneho miesta, ale aj voľba fotografa. My sme v tomto nechceli robiť žiadne kompromisy, preto sme si vybrali Pala Deleja, ktorý má s fotením v zahraničí veľa skúseností. Vďaka tomu, že Paľo je nielen špičkový fotograf, ale aj človek, sme si spolu zažili veľa zábavy. Za všetko, čo pre nás urobil mu patrí veľká vďaka.

Nevesta Diana – svadba v Dominikánskej republike

Profil nevesty: @diurda

Prečo ste sa rozhodli pre svadbu a následne fotenie v zahraničí? Pre svadbu v zahraničí sme sa rozhodli kvôli tomu, že sme sa chceli vyhnúť svadobnému stresu a chceli sme si oslavu nasej lásky naplno vychutnať a užiť. Pretože svadba je oslava lásky dvoch ľudí, ktorí sa nadovšetko milujú a navyše sme si svadbu rovno spojili aj so svadobnou cestou.

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Za najväčšie čaro týchto fotografií považujem to, že zobrazujú skutočnosť a nádherné prostredie ako svadba vyzerala a že sa to naozaj stalo. Fotografie nie sú "tuctové" a nemá také každý :-). Zachytávajú najromantickejšie chvíle v našom spoločnom živote. Vždy, keď sa pozriem na naše svadobné fotky z Dominikánskej republiky, začne mi v hlave hrať pesnička Guantanamera, ktorú nám domáci hrali na gitarách pri šume mora. Bolo to dokonalé.

Nevesta Adzik – svadobné fotenie na Neusiedl am See

Profil nevesty: @adzka

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v zahraničí? Pre fotenie v zahraničí som sa rozhodla kvôli tomu prostrediu a v Rakúsku je to najznámejšie jazero Neusiedler See. Najviac ma tam uchvátilo to mólo s majákom a keď som videla na internete fotky, hneď som sa do toho miesta zaľúbila. Prirástlo mi k srdcu až tak veľmi, že teraz na prvé výročie tam plánujeme ísť znova urobiť si výlet a zaspomínať, ako nám bolo krásne.

Tiež plánujem urobiť tam fotky na pamiatku a potešilo by ma, keby nám to takto vyjde každý rok. Tak isto tam plánujem aj potom fotenie s bruškom, ale na to je ešte trošku čas :-).

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Rozmýšľali sme aj o svadbe v zahraničí pri mori len tak my dvaja, nakoľko sa nám tu komplikovali vybavovačky, ale nakoniec som rada, že to dopadlo takto.

Pripomína to také malé more a nahradili sme si to tu a nemuseli sme ani veľmi ďaleko cestovať. Najväčší zážitok bol pri západe slnka a ešte keď kačky leteli ponad hladinu. Celé to vyzeralo ako v raji, a pritom sme boli len pri jazere. Chcela som mať trošku iné fotky ako len také klasické, samozrejme, aj také majú svoje čaro a tiež máme pár takých ako napr. na lúke plnej slnečníc a podobne, ale toto je niečo také trošku predsa len iné.

Nevesta Katka – svadobné fotenie v Paríži

Profil nevesty: @aktak_katka

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v zahraničí? U nás to začalo dovolenkami, kde sme si vždy spravili pekné fotky na pamiatku.. a potom, keď som pred svadbou vídala všetky tie krásne fotky neviest a ženíchov na prekrásnych miestach, veľmi sa mi to zapáčilo…

Vedela, som, že svadba v zahraničí nám nehrozí, no také malé fotenie na svadobnej ceste sa zdal byť celkom uskutočniteľný nápad. Vybrali sme Paríž – jedno z mojich najobľúbenejších miest (a mesto lásky samozrejme), kde môj manžel ešte nebol, a tak sme mali jedinečnú príležitosť zažiť ho spolu.. a mať to navyše aj krásne zvečnené.

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Fotenie v zahraničí a ešte k tomu na svadobnej ceste je zážitkom, na ktorý sa proste nezabúda.. Mala som možnosť zažiť to z pozície nevesty a taktiež viackrát z pozície fotografky.. Naozaj to odporúčam všetkými desiatimi!


Komentáre

    Pridaj príspevok