Denník ex nevesty: Ako schudnúť do svadobných šiat vďaka thajskému boxu

 • 11. feb 2021
 • Dana Račko
 • autor článku

Už dávnejšie ma upútal plagát na Ladies Thaibox. Obdivne som pozerala na tie vyšportované telá a nedokázala som si predstaviť, ako by som aj ja mohla byť jednou z nich.

Napokon som neodolala a vyťukala ich webovú stránku, kde stálo: „Naučte sa základy thajského boxu, spáľte prebytočné tuky a vyformujte si postavu.“ Áno, presne toto potrebujem! Povedala som si v duchu a prihlásila som sa na najbližší kurz, ktorý trval dva a pol mesiaca. A dnes vám prezradím, ako schudnúť do svadobných šiat vďaka thajskému boxu.

výbava na thajský box
Moja „bojová“ výbava, na ktorú som patrične hrdá. 😉 Foto: Dana Račko

Bol tropický júnový deň a vonku asi 38 stupňov. Ležala som na posteli bez pohnutia a jediné, čo som vnímala bol zvuk ventilátora, ktorý znel, akoby išiel tiež na doraz. V duchu som sa samej seba pýtala, ako zvládnem odcvičiť ďalší tréning.

Mala som za sebou len prvú lekciu a čo bolo ešte horšie, nahovorila som na to peklo aj moju kolegyňu. Úbohá Deniska, iste chce teraz zomrieť rovnako ako ja alebo ma chce zabiť… Ale čo už. Do svadobných šiat, ktoré som si vybrala, som sa nevošla. No ok, nejako ma do nich v salóne síce napchali a na tú chvíľu sme sa tvárili, že som ten najsexi vorvaň vo svadobných šatách, ale… bolo jasné, že pokiaľ ich chcem, musím schudnúť skoro dve konfekčné veľkosti. A tak neostávalo iné, len si znova pobaliť veci na cvičenie a skrátka tam ísť. Znova, znova a znova.

Áno, to prasiatko v červenom tričku som ja na začiatku kurzu. Vľavo moja spolubojovníčka Deniska, bez ktorej by to skrátka nešlo. 🙂 Foto: Facebook LADIES THAIBOX

Čo je thaibox?

Jeho názov napovedá, že pochádza z Thajska. Ide o kontaktné bojové umenie, ktoré je známe aj ako umenie ôsmich končatín, pretože v zápase sa využívajú údery päsťami, lakťami a kopy nohami. Thajský box má pôvod vo vojenskom výcviku, ktorý armáda vykonáva už niekoľko storočí. Má bohatú kultúru a tradície, vychádzajúce z budhizmu a animizmu. No a keď ho robia ženy, tak je z neho skrátka Ladies Thaibox. 😉

Ako vyzerajú tréningy thajského boxu?

Tréning trvá hodinu. Prvá časť je zameraná na spaľovanie tuku a zlepšenie kondície. Pozostáva zo série cvikov ako sú napríklad kliky, drepy, plenk, výskoky, skákanie na švihadle, panáky, angličáky, kačáky, brušáky, a mnohé ďalšie. Ak vám práve vyrazilo dych, nadýchnite sa. 🙂 Nejde o žiadne nudné opakovanie cvikov ako v posilňovni. Trénerky využívajú cvičebné pomôcky a bohatú fantáziu. Vďaka tomu je každý tréning zábavný a iný. Cvičí sa individuálne alebo vo dvojici.

A toto som ja po premene v objatí môjho celoživotného spolubojovníka. 🙂 Foto: Jozef Brajer

Druhá polhodina tréningu spočíva v učení základných techník úderov a kopov thajského boxu:
Jab – priamy úder prednou rukou
Direct – priamy úder zadnou rukou
Hák – bočný úder z prednej alebo zadnej ruky
Zdvihák – úder smerujúci zospodu na hrudník alebo bradu

Low Kick – nízky kop, ktorý smeruje na stehno súpera
Round Kick – je oblúkový kop, ktorý smeruje na súperove rebrá
High Kick je vysoký kop smerovaný na súperovu hlavu
Teep – je priamy kop z prednej nohy slúžiaci na udržanie vzdialenosti od súpera

Aby ste si ich vedeli lepšie predstaviť v praxi, pozrite si videá, ktoré nájdete TU: https://www.facebook.com/LADIES-THAIBOX-332318503541509/videos/?ref=page_internal

Pokiaľ sa nevzdáte v prvom kurze, dopracujete sa k ozajstným boxerským rukaviciam a bandážam ako Rambo. Naučíte sa sebadisciplíne, nadobudnete sebavedomie, spoznáte nové priateľky a v prvom rade získate ten báječný pocit, že ste sa zapli do svojich vysnívaných svadobných šiat. 🙂 Hor sa do ringu, nevesty!

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby