Ekologické obálky, veggie menu či zmrzlina – svadba na Zemplínskej Šírave

 • 30. aug 2021
 • Barbora Babicová
 • Nikita Bezecná

Modrovláska Ľudka a jej septembrová eko svadba na Zemplínskej Šírave v Penzióne Dolina. Nechýbala ani zmrzlina!

vegetariánska svadba

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Naše zoznámenie prebehlo ako väčšina zoznámení v 21. storočí – cez internet. Konkrétne cez stránku plug.in, na ktorej som bola administrátorkou pre metalový server. Dobre sa nám v chate písalo a stali sme sa priateľmi na Facebooku. Nevideli sme za tým nič, len kamarátstvo.

Ja som sa na chvíľku odmlčala, keďže som mala vážnejší vzťah. Po nejakom čase sme si začali písať znova a dohodli sme sa, že sa stretneme ráno na vlakovej stanici v Michalovciach. Prišla som strapatá, nenamaľovaná a zaspatá. Milé, že sa do mňa aj tak zaľúbil.

fotenie v botanickej záhrade

Ako prebiehali vaše zásnuby?

Jedného decembrového večera ma zobral na večeru. V pláne bolo ísť na vegie burger, ale bolo zatvorené. Našli sme teda reštauráciu, kde však okrem hranolčekov nemali nič pre vegetariána. (smiech) Najedli sme sa a cestou domov odbočil do uličky, kde je jazero. Vraj sa ideme prejsť. Pri prechádzke som sa zastavila a smiala sa, ako sa kĺžu kačice po ľade. Ťukol do mňa so slovami: „Láska, budeš mojou ženou?“

I keď som to čakala, rozplakala som sa ako malé dieťa, ktorému spadne kopček zmrzliny na zem. Kúpil mi prsteň podľa mojich predstáv – nechápem, ako ho vybral taký dokonalý. Tenší, zlatý a s kamienkom.

originálne svadobné oznámenie

svadba na Zemplínskej Šírave Ovplyvnila súčasná situácia nejako prípravy či priebeh svadby?

Trošku. Bála som sa hlavne ja. Bude svadba – nebude? Budú veľké obmedzenia? Dala som do príprav neskutočné množstvo energie a hlavne som si veľmi veľa vecí robila sama.

Roboty som mala ako na kostole. Ale môj skvelý manžel mi povedal, že i keby sa nedala spraviť taká „riadna“ svadba, vzali by sme sa tak či tak. Hoci len so svedkami. Našu lásku korona nezastaví. Nakoniec však bola naša svadba na Zemplínskej Šírave bez obmedzení, keďže sa konala na začiatku septembra. Mali sme síce menej hostí, no svadbu sme si užili.

V akom štýle sa niesla vaša svadba a kde sa odohrala?

Naša svadba bola nádherná a trochu netradičná. Ako výzdobu som chcela eukalyptus a biele ruže. Ruže sme nakoniec nemali, no mali sme tú najlepšiu aranžérku, ktorá vždy prišla s nejakým riešením. Ruže zamenila za takmer identické kvety. Nielenže vyriešila každý problém, no dokonca pomáhala, aby sme nešli nad náš rozpočet.

Štýl svadby by som určila veeeľmi ťažko. Ale asi niečo ako boho štýl? Naozaj, netuším. Naša svadba sa odohrávala v nádhernej bielej sále penziónu Dolina na Zemplínskej Šírave. Už teraz viem povedať nevestám, ktoré sa chystajú mať jedného dňa v tomto penzióne svadbu, že nebudú ľutovať. Obsluha, výzdoba, pomoc, jedlo a ochota. Boli naozaj neskutoční. Menu sme mali pre mäsožravcov, ale aj vegetariánov.

strieborné svadobné obrúčky

čipkované svadobné šaty s dlhými rukávmi

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Ach, takých je tisíce. Napríklad, keď ma uniesli moje družičky, pretože chlapi to nestihli! Na našej svadbe sme mali možnosť stretnúť manželovho obľúbeného rapera Gleba, ktorý si s nami spravil fotku a poprial nám všetko dobré. Och, áno, ešte by som zabudla na príhovor hlavného družbu. Ten stál naozaj zato – hlavne si ho nepripravil – čiže sme sa nasmiali a ostala nám pekná spomienka. Pokojne by sme ten deň obaja zopakovali znova.

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

Ako grafička – fotografka som si naozaj dávala záležať na každom detaile svadby. Najdôležitejší bol výber fotografa. Nerobím si srandu, no trvalo viac ako pol roka, kým som našla fotografku, ktorá by mi vyhovovala. Volá sa Nikita Bezecná a ako môžete vidieť, urobila nám najkrajšie fotky na svete! Fotila nám svadobné portréty, keďže na samotnú svadbu sme mali dohodnutého môjho spolužiaka. Bohužiaľ, ten sa týždeň pred svadbou odmlčal a my sme ostali bez fotografa, keďže sa nám na poslednú chvíľu nepodarilo nikoho zohnať.

Na candy bar odporúčam SimaBakery. Mladá slečna, ktorá má ruky zo zlata. Každý chválil výzor dobrôtok aj ich chuť.

Keďže oznámenia som si robila sama, poradím vám aspoň tlač. A tú mi robili v Copyvaite v Košiciach. A áno, zvolili sme recyklované obálky z kukurice, aby sme netrápili toľko našu planétu.

Skvelá bola aj makeup artistka a hairstylistka z Trebišova, ktorú nájdete na Instagrame pod menom mirka.beauty3. Make-up som si síce robila sama, no táto ženská mi urobila neskutočne nádherný svadobný účes. Zvolili sme živé kvety, a to kvety známe pod názvom nevestin závoj. Jemné, krásne a elegantné.

A to najlepšie na koniec – dodávateľ zmrzliny. Áno, čítate dobre, zmrzliny. Naša svadba bola zaujímavá i v tom, že sme si prenajali pult so zmrzlinou priamo na našu svadbu. Dodávateľom bol náš milovaný Hasan v Michalovciach. V teplých mesiacoch to určite odporúčam každému páru. Vaši hostia to určite ocenia a čo zvýši, si vezmete domov a môžete potom pred telkou deň po svadbe maškrtiť ako my. (smiech)

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Budúcim nevestám by som chcela popriať veľa síl, pretože aj po svadbe som ostala aktívna vo svadobných skupinách a vidím, že to celé zvládajú veľmi ťažko. Samozrejme to chápem, avšak ženy, nebuďte smutné! Svadobný deň má byť o vás dvoch, radosti a plný lásky. Jasné, že každá z nás má svoju vytúženú predstavu o svadbe, no hlavu hore. To mi pripomenulo, že my sme mali všetky víkendy v septembri obsadené a poviem vám, že je to najlepšia vec na svete mať svadbu uprostred týždňa. Človek má viac času si odpočinúť po svadbe! (smiech) Posielam veľa lásky, energie a porozumenia.

S láskou manželia Ľudka a Ivko Veng

Ďakujem Ľudke za rozhovor a prajem jej do manželského života len to najlepšie! 

Viac fotografií zo svadby Ľudky a Ivka nájdete v jej svadobnom albume.

Autor článku: Barbora Babicová / Fotografie: Nikita Bezecná

 

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby