Aj fotenie v slovenskej prírode má svoje čaro. Veď posúďte sami!

 • 20. aug 2023
 • Silvia Blahovcová

Každá nevesta plánuje svoju svadbu do dokonalosti. Uvažuje nad každým možným detailom a okrem aktuálnych trendov a štýlov, sa riadi najmä svojím vkusom.

Rovnako je to aj pri výbere dodávateľov, v tomto prípade najmä fotografa a miesta na fotenie. Mnohé nevesty siahajú po historických, či významných budovách, parkoch alebo iných zaujímavých, nevšedných miestach, prípadne po miestach, ktoré majú pre mladomanželov vlastný význam.

Veľmi zaujímavé je aj fotenie sa v najkrajších kulisách, aké nám Slovensko ponúka – priamo v prírode. Oslovili sme niekoľko neviest, ktoré svoj deň D už prežili a ako miesto fotenia si vybrali práve našu čarokrásnu prírodu. Prečo sa tak rozhodli a čo sa im najviac páči, vám povedia ony samy.

Nevesta Lenka

@lenka0110

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v slovenskej prírode? Pre fotenie v prírode sme sa rozhodli preto, lebo obidvaja ju milujeme – hory, prechádzky a túry a v blízkosti domova a máme veľa pekných výhľadov. Preto bol problém si vybrať pár miest na fotenie, aby naša fotografka, Andrea Melichová – fotky pre radosť, stihla zachytiť krásu našej prírody, ktorá je v každom ročnom období očarujúca.

Vybrali sme si preto aj jedno z miest, kde sme už od začiatku nášho chodenia (randenia) chodili na prechádzky, obdivovali výhľad a čerpali energiu z prírody.

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Čaro bolo už len v tom vyšliapať si kopec kvôli zachyteniu fotografií, lebo nie každý pár sa na to dá a odhodlá!

foto: Andrea Melichová

Nevesta Veronika

@veronika933

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v slovenskej prírode? Obaja milujeme hory a príroda ako taká sa stala veľkým spojovníkom v našom vzťahu. Ale svadobné fotenie vzniklo v podstate z „hecu“. Fotili sme na Kôprovskom štíte pri výhode slnka o 6-tej ráno a – 4 °C, po nočnom výstupe.

A prečo tam? Lebo presne oproti na Rysoch ma môj drahý požiadal o ruku v tom najhnusnejšom počasí, aké sme kedy mali v Tatrách, v – 15 °C a snehovej víchrici a už po ceste nadol sme si robili srandu, že aj svadobné by sme si mohli vybehnúť na nejaký štít…

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Pre mňa osobne je to naša „malosť“. Aký sme maličký, najmenší uprostred hôr… a predsa vieme, že sme tam jeden pre druhého. A rovnako námaha, ktorú sme investovali do toho, aby fotky vznikli. Či už 6-hodinová túra alebo veľmi nevhodné podmienky (najmä pre svadobné šaty) na vrchole (do turistického ma obliekali späť všetci 3 členovia „výpravy“, lebo som nebola schopná pohnúť prstami).

foto: Ľubomír Drápal

Nevesta Zuzka

@zuzana470

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v slovenskej prírode? Pre fotenie v Tatrách sme sa rozhodli preto, lebo sú to najkrajšie, čo máme a ich najväčšie čaro je v tom, že to najkrajšie zo seba nám dávajú bez toho, aby za to niečo chceli.

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Ako som už spomínala, najväčšie čaro je v tom, že sú krásne a majestátne sami o sebe a nechcú za svoju krásu, ktorú nám ponúkajú, od nás nič naspäť.

foto: Marek Hajkovský

Nevesta Laďka

@ladulik42

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v slovenskej prírode? Sme z okolia Považskej Bystrice, kde máme naozaj čarokrásnu prírodu, preto naše rozhodnutie nebolo ani zložité a voľba bola jasná – Zraková pyramída v Súľove.

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Za najväčšie čaro považujeme šťastie a lásku, ktorá ide z fotografií, i keď manžel je typ, ktorý nemá rád fotenie, tento deň to zvládol naozaj super a užili sme si veľa zábavy.

foto: Andrea Najselová

Nevesta Ivka

@iwus18

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v slovenskej prírode? Som typ človeka, ktorý miluje prírodu a pre mňa osobne a aj pre manžela má svoje čaro. Pochádzam z Liptova a viem, že tu je príroda čarovná a keď padla otázka fotografa, kde by sme chceli mať svadobné fotky… ani som nerozmýšľala a hneď mi napadol Bešeňovský kopec s krásnou borovicou.

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Môj manžel je Nemec a aj mňa to zavialo do Nemecka. To bol aj dôvod, prečo bola naša svadba na Slovensku, a to čaro tých našich svadobných fotiek je pre mňa osobne aj čaro lásky, či šťastia spojeného s domovom. Takto, keď si pozerám tie fotky, zahreje ma to vždy pri srdiečku, lebo viem, kde som vyrastala.

foto: Slavomír Latečka

Nevesta Erika

@erikaivnvc

Prečo ste sa rozhodli pre fotenie v slovenskej prírode? S mužom milujeme prírodu a turistiku. Nie sme mestské typy, preto sme vedeli, že aj svadobné fotografie chceme v prírode.

Čo považujete za najväčšie čaro takýchto fotografií? Vietor vo vlasoch, nádherné výhľady v pozadí… Čo môže byť krajšie? Slovenská príroda je jednoducho dokonalá. ☺

foto: Pavol Delej

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby