Najoriginálnejšie handmade svadobné dekorácie neviest z Mojej svadby

 • 13. nov 2017
 • Silvia Blahovcová

Ako sme už viackrát spomínali, vyrobiť si na svadbu originálnu dekoráciu nedokáže každý a hoci to stojí veľa námahy, trpezlivosti a času, výsledný efekt často vezme dych nielen hosťom na svadbe, ale aj nám, ostatným nevestám na mojasvaba.sk, keď nevesta do svojho blogu pridá fotografie svojich výtvorov.

Dnes sa zameriame na inšpiratívne nevesty a ich výtvory, ktoré isto nalomia mnohé z vás, aby ste sa aj vy skúsili pustiť do niečoho kreatívneho a iného. Veď, posúďte sami.

Fotostena

Medzi veľmi obľúbené dekorácie patria takzvané fotosteny, ktoré vytvárajú prekrásne pozadie pri fotografovaní v mieste konania svadobnej hostiny a rovnako veľmi efektne dopĺňajú svadobnú výzdobu celej sály.

Medzi veľmi inšpiratívne výtvory patria najmä fotokútiky našich neviest:

 • ronicka a jej prenádherná fotostena, z ktorej bola nadšená aj samotná majiteľka priestoru, kde sa konala svadobná hostina a rozhodla sa ju okamžite odkúpiť :-). Nevesta použila drevený stojan, ktorý potiahla pozadím vytlačeným v reklamnej agentúre a dozdobila prenádhernými kvetmi z papiera.

 • lillyanna a kreatívna fotostena pozostávajúca z textu ich spoločnej piesne, na ktorú tancovali, pretože ich prvý tanec a text je pre nich kvôli zmienke o hviezdach veľmi výstižný. Nevesta rovnako použila drevenú konštrukciu a potiahla ju papierom, na ktorý špagátikom napísala text ich piesne.

 • aknellita a fotostena v tvare leporela. Lenka pri tvorbe s kamarátkami použila kartón z chladničky, ktorý oblepili a vyzdobili kvetmi z papiera.

 • sonasamaj a jej fotostena, ktorá krásne doplnila výzdobu celej sály. Nevesta využila stenu v sále a bielu látku, na ktorú pripevnila ozdoby z papiera.

Zasadací poriadok

Ďalšou kreatívnou zložkou v rámci svadobných dekorácií býva zasadací poriadok. V tomto prípade sa musí vynájsť takmer každá nevesta, keďže toto je záležitosť čisto osobná a určite ju treba vyrobiť vo vlastnej réžii.

Veľmi inšpiratívne zasadacie poriadky vytvorili nevesty:

 • kicilanka, ktorá využila naturálne farby a celé dielo odela do tvaru stromu. Použila techniku lepenia.

 • editpiaf a jej zasadací poriadok vyrobený z papierových etažérov pripevnených na pevný povrch.

 • enfabryova použila pre svoj zasadací poriadok veľký zlatý rám, čo dodalo na jeho luxusnom výzore.

 • sonasamaj a jej boho zasadací poriadok, pri ktorom využila biely rám a zoznam hostí jednoducho zavesila na natiahnuté špagátiky.

Strom svadobčanov, obraz svadobčanov

Zaujímavou novotou na slovenských svadbách býva zastúpenie stromu svadobčanov. Je to strom namaľovaný na plátne, ktorý nemá lístie a jednotlivé lístočky mu vytvoria svadobčania svojimi odtlačkami prstov, ktoré na ňom zanechajú a k odtlačku sa podpíšu. Je to veľmi milá pamiatka, no aj na jej výrobu je potreba značná dávka zručnosti a originality.

 • herodias a strom svadobčanov nakreslený na plátne ceruzkou a následne obtiahnutý fixkou na textil.

Obdobou stromu svadobčanov býva aj takzvaný obraz svadobčanov, kedy sa využívajú najmä rôzne drevené dekorácie v ráme, kde sa každý svadobčan podpíše na jednu malú časť.

 • sonasamaj a jej obraz svadobčanov. Nevesta použila drevené srdiečka, ktoré nalepila do dreveného rámu.

Tlačoviny

Niektoré zdatnejšie nevesty si dokonca trúfli aj na výrobu rôznych tlačovín na svadbu. Či už išlo o oznámenia, pozvanie k stolu, menu, menovky alebo program, ich výroba dala nevestám určite zabrať. Výsledný efekt však stál určite za to.

 • kicilanka a jej svadobné menu a menovka spracované vo worde dozdobené jutovým špagátikom a levanduľou.

 • lerogadu a jej krásna séria svadobných tlačovín, grafiku vyrábala sama.

 • editpiaf a jej nápadité oznámenie. Pre snúbencov s deťmi veľmi milé zakomponovanie detičiek.

 • radulincek a svadobné noviny vytvorené vo worde a zviazané jednoduchou stužkou vo farbe výzdoby.

 • alexsk a jej menovky navrhnuté v grafickom programe.

Dekorácie

Ďalšími zaujímavými dekoráciami, ktorými sa pochválili naše nevesty z mojejsvadby a sú na ne patrične hrdé, sú rôzne prvky výzdoby ako ozdobné lampášiky, poháriky, dekoračné tabuľky s nápismi alebo handmade vázičky. Prinášame vám výber toho najzaujímavejšieho.

 • kicilanka a jej svadobné poháriky obalené v jute a tabuľka s textom, na ktorú je obzvlášť hrdá :-).

 • radulincek a jej lampášiky s fotografiami priateľov alebo rodiny predstavujú zaujímavú dekoráciu na stoly, kedy tak môžete okrem menoviek rozlíšiť, kto kde sedí. Veľmi nápadité. Rovnako si vyrobila aj vreckovky na slzy šťastia pre svadobčanov.

 • editpiaf a pierka pre svedkov a svadobných hostí vyrobené zo stužiek, kreatívne obrázkové zápichy do koláčikov, prepracovaná výzdoba celej sály, či stolov s množstvom drobných dekorácií, aranžmány kvetov a umelých venčekov a náramky pre družičky.

 • alexsk vyrobila na svoju svadbu romantické, ale aj nápadité tabuľky, vkusné zápichy do koláčikov a dezertov, vejáre, ktoré sú na letnú svadbu ako stvorené, pomaľovala si svadobnú obuv ľudovými motívmi a vytvorila krásne vešiaky na svadobné odevy pre seba a ženícha.

 • veronka1005 si na svoju svadbu vyrobila krásne ratanové ozdôbky na dvere a auto s kvietkami, ozdobila zaváraninové fľaše čipkou a mašličkami a vznikli tak vintage vázičky na stoly. Rovnako vyrobila pierka pre svadobčanov zo stužiek a malých látkových kvietkov.

 • sonasamaj vsadila pri svojej výzdobe na jednoduchosť v podobe stužiek, čo krásne prežiarilo celú sálu. K stužkám vyrobila pom-pomy a označenia stolov. Veľmi inšpiratívne :-).

 • lerogadu sa kreatívne vyžila aj pri darčekoch pre družičky a podarovala im takéto krásne náramky.

 • diananana a jej manžel vyrobili na svoju svadbu takéto kreatívne darčeky pre hostí, ktoré zároveň tvorili aj funkciu menoviek. Diankin manžel sa venuje recyklácii vosku a v rámci spolupráce s neziskovou organizáciou Vstúpte vyrobili sviečku pre každého hosťa. Veľmi nápadité a ešte aj eko :-).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby