Svadobný plánovač (96): Harmonogram doobedných svadobných príprav

 • 4. okt 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Aby ste sa nedostali do časového sklzu ešte pred svadobným obradom, je dôležité mať dobre pripravený časový plán. Ak neviete, čo do neho zaradiť alebo, ako by mal vyzerať, môžete sa inšpirovať týmto príkladom.

Samozrejme, každá svadba je trochu iná a taktiež aj ranné prípravy a úlohy, ktoré nevestu čakajú pred obradom. Tento príklad nepočíta s odobierkou nevesty, ale počíta s fotením pred obradom. Vy si ho môžete prispôsobiť svojim potrebám. V prípade, že sa potrebujete medzi jednotlivými miestami (miesto, kde sa pripravujete, miesto fotenia, miesto obradu a pod.) presúvať na väčšie vzdialenosti, určite započítajte do harmonogramu aj tento čas na presun.

7.00 – 8.00: Prvé ranné prípravy

Ak máte obrad o 14.00, pravdepodobne budete musieť vstávať už o 7.00, aby ste stihli všetko potrebné. Ako prvé by ste mali absolvovať najbežnejšie ranné prípravy – sprcha, raňajky, umývanie zubov a podobne.

8.00 – 11.00: Svadobný účes a líčenie

Je lepšie počítať s dlhšími prípravami a potom mať čas nazvyš, ktorý môžete stráviť s rodinou alebo priateľmi, ako sa dostať do časového sklzu. Samozrejme, ak ste zvolili veľmi jednoduchý účes alebo líčenie, nebudete potrebovať toľko času. Najlepšie je absolvovať skúšku líčenia a účesu a poradiť sa s vizážistkou, koľko času bude potrebovať v deň svadby a potom k tomuto odhadu pripočítajte ešte pol hodinku navyše, aby ste mali rezervu.

9.00: Príchod fotografa, kameramana

11.00: Rýchle občerstvenie

V predsvadobnom zhone je ľahké zabudnúť na jedlo, ale nevypláca sa to. Máte pred sebou dlhý a náročný deň, preto sa treba posilniť. Pripravte si večer pred svadbou nejaké drobné občerstvenie, ktoré si môžete dať počas príprav. Stačí aj nejaké ovocie alebo smoothie. A hlavne nezabúdajte piť vodu!

11.15: Obliekanie svadobných šiat

Na obliekanie svadobných šiat by vám malo stačiť 15 minút, ak máte šikovné pomocníčky, ktoré vám s tým pomôžu. V prípade, že máte komplikované šaty, nechajte si na obliekanie pokojne aj 30, či 45 minút.

11.30 – 13.00: Fotenie nevesty a ženícha

Mnoho párov sa rozhodne absolvovať fotenie portrétov ešte pred obradom, aby sa tým potom nezdržiaval program a hostia na nich nemuseli čakať. Toto fotenie zvykne trvať 1,5 – 2 hodiny, podľa toho ako sa dohodnete s fotografom.

13.00: Príchod prvých hostí na miesto obradu

Prví hostia sa zvyčajne na mieste obradu začínajú objavovať už hodinu pred obradom. Preto treba zabezpečiť, aby bolo miesto obradu pripravené a vyzdobené už pred samotným začiatkom. V prípade, že treba hostí usádzať, pošlite človeka, ktorý to má na starosti, na miesto obradu hodinu pred jeho začiatkom, aby sa vám prví hostia nestratili.

13.45: Príchod nevesty a ženícha

Ak nepotrebujete na mieste obradu niečo popredu pripravovať alebo osobne zariadiť, stačí, ak sa dostavíte 15 minút pred začiatkom.

14.00: Svadobný obrad

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby