Kam so zásnubným prsteňom v deň svadby?

 • 12. okt 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Milujete svoj zásnubný prsteň a neviete si predstaviť svoj svadobný deň bez jeho jagavého lesku? Nemusíte. Môže byť celý čas na vašej ruke a robiť spoločnosť obrúčke. Prezradíme vám, kam so zásnubným prsteňom v deň svadby.

Zásnubný prsteň počas fotenia

Väčšina neviest túži po peknej pamiatke v podobe fotografií svadobných detailov počas príprav. Zapojiť do tohto typu fotenia môžete práve svoj snubný prsteň. Krásne vynikne osamote alebo aj so svadobnými obrúčkami. Skúsený svadobný fotograf určite zachytí tie najkrajšie možné kombinácie. Čo sa týka fotenia svadobných portrétov, je na vás, či budete mať snubný prsteň na prstenníku alebo nie. Pokiaľ chcete, aby vynikli obrúčky, nechajte snubný prsteň radšej doma v šperkovnici. Pri rozhodovaní prihliadajte aj na fakt, že ligovaný kameň snubného prsteňa môže na fotografiách zatieniť obrúčku.

Kam so zásnubným prsteňom v deň svadby

Zásnubný prsteň počas obradu

V tomto prípade máte viacero možností:

● bez snubného prsteňa – táto voľba je najpraktickejšia a vyhnete sa tak možnej strate prsteňa alebo chaosu s nasadením obrúčky. Zároveň patrí medzi najtradičnejší a nevestami najviac preferovaný spôsob, čo so snubným prsteňom počas samotného obradu. Váš snubný prsteň sa vyhne svadobnému stresu a môže pokojne oddychovať doma. 🙂

● najprv snubný prsteň a potom obrúčka – k oltáru prídete so snubným prsteňom na ľavom prstenníku a pred nasadením obrúčky si dáte snubný prsteň dole. V tomto prípade odporúčame poveriť svedkyňu alebo družičku o prevzatie a odloženie snubného prsteňa. Aby ste predišli stresujúcej situácii, vopred sa s ňou dohodnite,. O váš snubný prsteň bude postarané a vy sa pokojne môžete sústrediť na svoje „áno“.

● snubný prsteň a obrúčka – ženích vám nasadí obrúčku nad snubný prsteň. Ak preferuje túto možnosť, rátajte s tým, že obrúčka by mala byť o niečo väčšia, ako keby ste ju nosili bez snubného prsteňa. Budete ju mať totiž umiestnenú na hrubšej časti prstenníka.

● snubný prsteň na pravej ruke – vo všeobecnosti platí, že snubný prsteň sa v deň svadby nosí na pravom prstenníku. Tohto nepísaného pravidla sa môžete, ale samozrejme nemusíte striktne držať. Na obrade tým pádom nebudete musieť vôbec myslieť na to, kam a kedy so snubným prsteňom preč.

 

snubný prsteň

Kam so zásnubným prsteňom po svadbe?

Zásnubný prsteň patrí medzi jedinečný šperk, ktorý väčšinou dostáva žena raz za život. Bola by preto veľká škoda, keby zapadal prachom niekde v zásuvke. Môžete ho nosiť na rôzne, vyššie menované spôsoby. Hlavne ho noste a s úsmevom na tvári spomínajte na moment, keď na vás vykukol z krabičky prvýkrát. 🙂

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby