Karin Majtánová o svadbe: „Keby ste mi povedali pred svadbou, že sa dá byť k niekomu ešte bližšie, tak poviem, že nedá.“

 • 9. nov 2021
 • Dana Račko
 • Archív: Karin Majtánová a Peter Kremnický

Keď som jej s malou dušičkou písala správu s prosbou o rozhovor, ani som netušila, že ma prekvapí pozvaním na kávu. A tak do kaviarne vstúpila usmiata žena. Oči jej žiarili šťastím a nemohla som v nich prehliadnuť tú úprimnú radosť z lásky. V tej chvíli som vedela, že ku mne kráča milujúca a milovaná.

Prvá slovenská miss a moderátorka Karin Majtánová sa vydala. Koncom augusta si povedala vytúžené áno s priateľom Petrom Kremnickým. V úprimnom rozhovore mi prezradila detaily z ich svadby.

Karin Majtánová sa vydala
Foto: Archív Peter Kremnický

Kde a ako ste sa zoznámili s manželom Petrom?

My sme sa zoznámili v rámci práce, lebo Peťo okrem toho, že je riaditeľom v jednej firme, má fotoateliér na fotenie rôznych akcií. A takto pravidelne fotil aj jeden ples v Ružinove, ktorý som moderovala. Stretli sme sa tam už rok predtým, registrovali sme sa, boli sme na tom správnom mieste, ale ešte nie v tom správnom čase. O rok sme sa znova stretli na tom istom plese.

Peťo šiel za mnou po schodoch, otočila som sa a vtedy sa urobilo také že „tink“, také to povestné, naozaj. Počas fotenia hovoril svojmu strýkovi, že toto je neuveriteľne krásna žena. Poklepala som ho po pleci a hovorím, „To hovoríte o mne?“ A on že áno, že som fotogenická, že na každej fotke pekne vyzerám. A ja mu na to hovorím, že „Fíha, toľko komplimentov, to by sme si mohli aj potykať.“

Zostal ako keby trošku zarazený, nič na to nepovedal. Keď sme odchádzali, povedal mi, aby som si zobrala fotky aké chcem. Bola som v takej celkom dobrej nálade, tak som mu povedala, „A ja si vyberám cukrovinky Čierny princ (on je taký vysoký čierny), poď so mnou na kávu.“ A viete, čo urobil? Podal mi takto vizitku so slovami: „Dobre v poriadku.“

Prišla som domov a hovorím si, tak toto je vrchol, že si ani číslo nevypýtal, ani nič. Tak som mu hneď ešte ráno o pol piatej napísala: „Ja teda telefónne číslo na teba mám, píšem ti, aby si aj ty na mňa mal. A od tejto chvíle si režisér.“ Do rána sme si písali, a už v pondelok sme sa nevedeli dožiť večera, že kedy sa stretneme. 1. februára som mala mať oslavu 40-tych narodenín a Peťo mi chcel dať nejaký darček a priniesť mi ho domov. No a vtedy prišiel na kávu a už neodišiel. (smiech) Nabralo to pre niekoho že strašné obrátky, ale ja si myslím, že keď to tak človeka zasiahne, naozaj taký ten pravý Amorov šíp, že to tak má byť.

Karin Majtánová svadba
Foto: Archív Peter Kremnický

A čo vaše zásnuby? Bola to romantika ako hrom alebo vás manžel požiadal o ruku len tak doma?

V jedno ráno sme sa zobudili v posteli, v objatí a Peťo mi zozadu šepká do ucha: „Zoberieš si ma?“ A ja mu hovorím „Áno.“ Absolútne bez rozmýšľania. To bolo naozaj po dvoch týždňoch a odvtedy sme vedeli, že chceme byť spolu, že patríme k sebe.

prvá slovenská miss
Foto: Archív Peter Kremnický

Veľa žien v zrelšom veku si povie, že na lásku už nepotrebuje papier a že sú už na svadobné šaty „staré“. Vy ste to poňali inak a išli ste pred oltár. Vnímate manželstvo ako tradičnú hodnotu, ktorá má význam aj v modernej spoločnosti?

Mojím absolútne vysnívaným snom bola svadba v kostole. Som vychovaná v katolíckej rodine a tak vediem aj svoje deti. Lebo ja to tak cítim a snažím sa tak žiť. Len tým, že Peťo bol predtým ženatý v kostole, tak sa začala obrovská byrokracia. Bojovali sme 7 rokov o to, aby sme mohli byť manželia.

Žiadali sme o anulovanie jeho prvého manželstva, chodili so svedkami na všakovaké súdne pojednávania. Peťo sa stretol s jedným úžasným evanjelickým kňazom pánom Norbertom Hajským. Povedali sme mu čo nás trápi, ako by sme chceli žiť a on s otvorenou náručou Peťa prijal. A on ako evanjelik si mohol zobrať katolíčku. Nie je to len papier. Pokiaľ to urobíte len kvôli papieru, nemusíte to robiť. Pokiaľ to urobí človek naozaj z presvedčenia, ako my dvaja, tak to má pre nás hodnotu. Má to pre nás váhu, niečo to pre nás znamená.

Karin Majtánová sa vydala
Foto: Archív Peter Kremnický

Keď som sa vydávala ja, 15 minút pred obradom som zistila, že sú vo výzdobe biele gerbery namiesto bielych ruží… Neznášam gerbery. Mali ste aj vy niečo, čo na svadbe nevyšlo podľa vašich predstáv?

Asi mi neuveríte, ale nie, lebo my sme si to pripravovali všetko sami. So všetkým mi pomáhali priatelia, moja fantastická priateľka Darinka Zlatošová mi robila výzdobu v spolupráci s Mariankou z Vaše kvety. A ja som delegovala niektoré veci na ľudí, ktorým verím a dôverujem. Zapojila som do toho všetky moje kamošky. Dve nalievali, jedna držala tácku s koláčikmi, jedna s pagáčmi, suseda Kamila kúpila ryžu, dala ju do pekných misiek. Moja dcéra Karinka a neter Sofijka pripínali hosťom pierka. Každý vedel, čo má robiť. Jediné, čo trocha nevyšlo bolo počasie, trocha pršalo.

Karin Majtánová
Foto: Archív Peter Kremnický

Koľko svadobných šiat ste vyskúšali, kým ste našli tie pravé?

Ja som to trocha podcenila a dosť dlho sa mi nedarilo nájsť šaty. Povedala som si, že pôjdem do jedného salóna a určite si niečo vyberiem. Nakoniec som bola asi v siedmych salónoch. A potom som našla jedny šaty Pronovias v Salóne Nicole. Písala som Drahuške, ktorá bola v tom čase na dovolenke. Napísala mi, že akurát tieto jedny jediné nemá. A ja jej hovorím, že ale to sú tie pravé. Napokon Drahuška všetko vytelefonovala a šaty prileteli z Barcelony za mnou. A keď som išla sama na prvú skúšku, a keď mi ich ukázala, vedela som, že sú to ony. Potom som natrafila ešte na ďalšie šaty v inom salóne, ktoré sa mi nesmierne páčili a vyriešila som to tak, že som ich mala po polnoci. Takže som mala vlastne dvoje svadobných šiat a bolo to super.

svadobné šaty Pronovias
Foto: Archív Peter Kremnický

Vy ste si na svojej svadbe aj zaspievali a dokonca duet…

Áno, bol to duet s mojím výborným kamarátom Lazarom. Je Kubánec, ktorý tu žije už 15 rokov. Teraz to bude vyzerať, že sa chválim, ale ja som vždy hovorila, že veď ja viem aj spievať. Nie samozrejme úplne profi, ale nikto to nevie a nikto mi to akoby neveril. My sme si to predtým zaspievali asi trikrát u mňa doma v obývačke a bolo to vybavené. Nevedela som, že to bude mať taký úspech, hostia po pesničke kričali, že „Ešte, ešte.“ Pre Lazara, ktorý má rodný jazyk španielčinu, bola slovenčina pomerne veľký oriešok. Ale zvládol to myslím si veľmi pekne. Milujem Mariku Gombitovú a myslím si, že to je taká šálka kávy našej vekovej kategórie. Preto som si vybrala práve pieseň V slepých uličkách.

Karin Majtánová moderátorka
Foto: Archív Peter Kremnický

Niektoré nevesty sa snažia pred svadbou schudnúť alebo na sebe niečo vylepšiť. Bol to aj váš prípad? Teda niežeby ste to potrebovali… 😉

No jasné, samozrejme, aj ja som chcela schudnúť. Ja som typická žena a mám za sebou rôzne tortúry. Nedám si chlieb, nedám si koláčik a nebudem ovocie… Až som natrafila na metabolic balance. U nás ju zastupuje HEPPiApple, kde takéto metabolické menu pripravujú. Hľadali tvár, ktorá by tento projekt zastrešila. Tak sme sa stretli a ja som povedala, že ja chcem byť ich tvárou, chcem to vyskúšať a chcem schudnúť. Išla som do toho aj preto, že mi vyšiel metabolický vek na 51 rokov. Už len kvôli tomu som si povedala, že idem do toho. Momentálne ho mám na 41 rokov.

Išla som na všetky potrebné vyšetria, na základe ktorých mi vyšiel jedálny lístok. A keď mi ho ukázali, tak som zareagovala: „No vy ste sa zbláznili. Toto ja mám jesť? Raňajky, obed, večera. Ja som 20 rokov neraňajkovala, absolútna chyba.“ Testy mi ukázali, že môžem jesť ražný kváskový chlieb, ktorý som nejedla hádam päť rokov. Klobásu som sa naučila jesť bez chleba, slaninu s cibuľou, aby mi nechýbal chlieb, naozaj to teraz hovorím úprimne. A ja im hovorím, že ja z tohto neschudnem. Tak sme sa stavili, že ak priberiem, zaplatia mi liposukciu celého tela. Pristáli na to. Keď som prišla na váženie po 16 dňoch, mala som mínus 5,5 kila. Celkom som schudla 14 kíl.

Karin Majtánová rodičia
Foto: Archív Peter Kremnický

Dopĺňali ste chudnutie aj nejakou fyzickou aktivitou?

Našla som výbornú metódu Vision Body, pri ktorej cvičíte v overale s elektrickými výbojmi. Normálne makáte s činkami v rukách, robíte brušáky… Len tie výboje tak nastimulujú svaly, že cvičíte iba 20 minút a rovná sa to 90 minútovému tréningu.

Trochu som váš špehovala 🙂 na Instagrame a zazrela som tam fotku s nádychom rozlúčky so slobodou. Takže bola nejaká?

Jasné, kamošky povedali, že poďme aspoň na pár drinkov. Nakoniec sme sa bavili do pol štvrtej rána (smiech), takže bola to divočina.

Soňa Müllerová
Foto: Archív Peter Kremnický

Väčšinou sa ženíchom do svadobných príprav veľmi nechce. Pomáhal vám manžel Peter s organizáciou svadby?

Musím veľmi pochváliť môjho Peťa. Lebo ten urobil obrovský kus roboty, naozaj. A to mi povedali kamarátky, že teda ešte nevideli chlapa tak participovať na svadbe. Všetko čo sa týka vytlačenia menu, svadobného oznámenia, menoviek, všetko robil Peťo sám doma na počítači. Robil prezentáciu z fotiek, ktoré sa premietali na svadbe. A chodili sme na tanečnú. To bol jeho nápad, lebo on povedal, že nič tam nemôžeme nechať na náhodu. Jediné, čo sme nevedeli bolo, akú si vyberieme pieseň. A predstavte si, zase mi cinklo, že dajme si „My Way“. Nakoniec sme pesničku dali zaspievať kamarátovi Lazarovi. Môj Peťo sa potil pred tancom a hovoril mi „To nedáme, to nedáme“, a ja mu hovorím, že „To musíme dať!“ A myslím si, že až na jeden maličký „škobrtík“ sa nám to tiež podarilo a užili sme si to. Dokonca sa nám to tak páči, že by sme radi v tanci ďalej pokračovali.

prvý manželský tanec
Foto: Archív Peter Kremnický

V akom štýle bola ladená svadba?

Hostia vraveli, že výzdoba bola v talianskom štýle. Ja som len chcela, aby toho nebolo veľmi veľa, aby to bolo čisté, aby tam boli dve farby a to biela a strieborná. Lebo ja nemám rada zlatú. Nechceli sme žiadne mašle na stoličky, žiadne návleky… Kyticu z bielych kál som prvýkrát videla až pred kostolom.

svadobná výzdoba
Foto: Archív Peter Kremnický
svadobné menu
Foto: Archív Peter Kremnický

Na ktorý svadobný moment spomínate najradšej?

Ja som nechcela, aby ma Peťo pred svadbou videl. Od piatku sme sa nevideli, ja som mu ani nedovolila spať doma, spal u suseda. Lebo to tak má byť. On by nemal spať doma. Videl ma až v kostole. Určite bol veľmi veľmi silný moment, keď v kostole spievali Hallelujah. A potom keď sme kľačali pri oltári a keď sa Peťovi ťažko rozprávalo, tak som si povedala, že „Karin, musíš sa ovládať, nech vydrží ten drahý make up“ (smiech).

Majtánová
Foto: Archív Peter Kremnický

Čo by ste odkázali budúcim nevestám?

Nech sa tešia, nech zapoja najbližších do prípravy a nech do toho určite praštia. Lebo ten pocit v manželstve je úplne iný. Ja som s Peťom ôsmy rok a odkedy sme manželia, tak sme si ešte bližší. Keby ste mi to povedali pred svadbou, že sa dá byť k niekomu ešte bližšie, tak poviem, že nedá. Manželstvo je o tom, že sa človek k tomu vzťahu zodpovedne postaví a je si vedomý toho, že ide do toho navždy.

Karin Majtánová svadba
Foto: Archív Peter Kremnický

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby