Svadobný plánovač (55): Kedy je vhodný čas dať si prestávku od plánovania svadby?

 • 7. dec 2016
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Pri plánovaní svadby je ľahké nechať sa pohltiť celým procesom a nerozprávať o ničom inom a nemyslieť na nič iné. Preto je dobré spraviť si niekedy v plánovaní svadby prestávku. Toto sú chvíle, kedy je to naozaj žiadané.

Keď idete na svadbu niekomu inému

Svadba má byť vždy o novomanželoch a oslave ich lásky a vzťahu. Je to čas, kedy sa máte tešiť z ich šťastia, oslavovať s nimi a užívať si každý okamih. Nepokazte si príjemné chvíle s rodinou či kamarátmi tým, že sa budete stresovať ohľadom plánovania svojej svadby.

Nepokazte tiež večer ostatným tým, že budete neustále rozprávať o svojej nadchádzajúcej svadbe. Keď sa niekto na to opýta, stručne odpovedzte a nezachádzajte do detailov týkajúcich sa plánovania. Keď sa niekto začne príliš vypytovať, skrátka povedzte, že tento večer o svojej svadbe hovoriť nechcete.

Sledujte šťastných novomanželov, sústreďte sa na všetko pozitívne, čo vás na konci plánovania čaká, a oddychujte. Pomôže vám to uvoľniť stres, prečistiť myseľ a sústrediť svoju pozornosť na to, čo je naozaj dôležité, a to, že nakoniec si zoberiete človeka, ktorého milujete a prežijete krásny večer so svojimi blízkymi.

Na dovolenke

Na dovolenku chodíme pre to, aby sme si oddýchli. Aj keď plánovanie svadby môže byť, a aj často je, zábavou, je to svojím spôsobom aj práca. Využite čas, ktorý ste si vyhradili na dovolenku, na to, aby ste si naozaj poriadne oddýchli.

Nemyslite na žiadne starosti a povinnosti. Zabudnite na plánovanie svadby a sústreďte sa len na oddych. Pomôže vám to vrátiť sa do kolotoča povinností s novou energiou.

Pri oslave významnej udalosti

Či už sú to narodeniny vašej najlepšej kamarátky, sestrine promócie alebo narodenie dieťaťa v rodine, oslávte túto udalosť tak, ako sa patrí a nezaťažujte sa pri tom plánovaním svadby.

Tieto udalosti sú naozaj dôležité a nechcete ich zmeškať len preto, že sa neviete odpútať od plánovania svadby. Neskôr by ste to mohli ľutovať. Stuhy na stoličky, torta či DJ budú na výber aj zajtra, ale sestra má promócie len raz.

Keď je svadba jediná vec, o ktorej hovoríte

Keď si uvedomíte, že všetky vaše konverzácie sa nakoniec zvrhnú k plánovaniu svadby a už nedokážete hovoriť o ničom inom len o návlekoch na stoličky, odtieni servítok či zasadacom poriadku, je čas dať si prestávku! Plánovanie svadby zvyčajne trvá niekoľko mesiacov a určite nechcete tento čas stráviť tým, že budete neustále riešiť iba svadbu. Keď už nemyslíte na nič iné, treba na svadbu prestať myslieť. Skrátka prestaňte plánovať. Nič nevybavujte, o ničom nerozhodujte, nič nehľadajte, nekupujte, s nikým o svadbe nehovorte.

Dajte si prestávku, kým nenačerpáte novú energiu. Zájdite si von s kamarátkami, choďte so snúbencom do kina, spravte si predĺžený víkend mimo mesta, navštívte vzdialenú rodinu, zájdite si na wellness… Alebo len skrátka robte to, čo vždy, kým ste začali plánovať svadbu. Pomôže vám to získať odstup a nadhľad a prečistiť si hlavu.

Keď nestíhate

Keď sa vám na pracovnom stole kopí množstvo úloh a každý deň na vás čaká milión nevyriešených emailov, nemáte čas ísť cvičiť, zájsť si k zubárke, stretnúť sa s kamarátkami či pozrieť si najnovší diel obľúbeného seriálu, lebo sa venujete plánovaniu svadby, je čas dať si prestávku.

Plánovanie svadby je veľmi dôležitá úloha, ale nemôžete ju stavať nad svoj každodenný život. Keď si uvedomíte, že začínate zanedbávať bežné veci kvôli plánovaniu svadby, dajte si pauzu. Nejaký čas sa plánovaniu svadby nevenujte, dobehnite všetko, čo ste nestíhali v práci či osobnom živote a potom sa zľahka opäť vráťte k svadobným prípravám.

Keď to začne byť viac stresujúce ako zábavné

Keď si uvedomíte, že každá jedna maličkosť, ktorú ohľadom svadby máte vybaviť, vám spôsobuje úzkosť, znamená to, že plánovanie svadby už nie je príjemnou záležitosťou, ale stresujúcou nepríjemnosťou.

Nepokazte si obdobie svadobných príprav tým, že budete neustále pod stresom. Určite to za to nestojí. Plánovanie svadby by ste si mali užiť a tešiť sa z neho.

Keď zabudnete, prečo to celé robíte

Plánovanie svadby je proces, ktorým sa ľahko môžete nechať pohltiť a časom zabudnúť na to, prečo to celé robíte. Keď plánovanie svadby začne byť iba o plánovaní svadby, je čas dať si od všetkého prestávku.

Potom ako sa zasnúbite, teda na začiatku plánovania svadby, oslavujete svoju lásku, tešíte sa na svadbu a na spoločný život. A to je ten dôvod, prečo to celé robíte. Myslite na to počas celých svadobných príprav, ušetríte si tým množstvo stresu. 🙂


Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade