Levanduľová handmade svadba na Chate Kollárova

 • 10. okt 2019
 • Barbora Babicová
 • Ľubomíra Kuková

Tento citát napísala nevesta Adriana v úvode svojho profilu: Zrazili sme sa ako dve molekuly… obaja chemici ♥ 13.07.2013 → 03.08.2017 → 07.09.2019

Prinášame vám ich príbeh lásky a levanduľovej svadby na Chate Kollárova! Ako vyzerala originálna handmade svadba očami nevesty?

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Dala nás dohromady náhoda, tak trošku aj kamarátka. Manžel chodil na vysokú školu, na ktorú som chcela ísť aj ja a potrebovala som nejaké bližšie informácie od niekoho, kto tam reálne študuje. Komunikovali sme prostredníctvom kamarátky, ktorú to ale po chvíli prestalo baviť, tak nás zoznámila. Kvôli mne zrušil aj svoje naplánované rande a myslím si, že nemusím hovoriť viac, ak poviem, že o škole sme sa bavili 0,001 sekundy…

svadobný účes
svadobný účes - drdol
fialová svadobná kytica

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Najúžasnejšie ako sa dalo. Milujem Witchera (Zaklínača), milujem originálne veci a, samozrejme, milujem manžela. A on to celé spojil. V ten deň som išla k lekárovi a čo čert nechcel, verejná doprava kolabovala. Prišiel po mňa autom, aby ma odviezol, dokonca zo smeru odkiaľ by mal prísť z roboty. To som netušila, že on bol celý čas doma a chystal prekvapko. Požiadaná o ruku som bola práve prostredníctvom Witchera a vytvoreného príbehu v štýle hľadania pokladu po byte. Kto nepozná asi nepochopí, ale pre mňa to bolo nádherné a dojemné. Do poslednej sekundy mi skutočne nedocvaklo o čo ide, až keď si pokľakol a poklad vybral z vrecka nohavíc.

biele svadobné šaty 2019
čipkované svadobné šaty
first look foto

Kde a v akom štýle prebehla vaša svadba?

Svadba bola úplne jednoduchá obyčajná-taká naša. Chata, na ktorej sa konala hostina bola schovaná v lese, takže nikto nerušil nás a my sme rušili len pár jeleňov a sŕn. Zbožňujem levanduľu a fialovú, takže svadba mala decentné nádychy týchto dvoch vecí. Či už levandule v podobe menoviek a srdiečok ňou plnených pre hostí na pamiatku, alebo fialových obrúskov, sviečok na stoloch či mojich nechtoch. Už samotná chata mala retro nádych, nábytok hádam pamätal ešte časy pionierskych táborov, ale malo to také neuveriteľné čaro! Novodobé svadobné trendy sme do našej svadby veľmi nekomponovali. U nás by ste márne hľadali candy bar či fotobúdku. Poňali sme to ako typickú slovenskú svadbu so všetkým, čo k tomu patrí.

zasadací poriadok na korkovej tabuli
kniha hostí

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Inšpiráciou mi bola moja kreatívna hlava. Neriadila som sa veľmi trendmi, ktoré bežia. Neviem či je v móde zelená či ružová, či ruže či papraď. Svadbu som chystala tak, ako som to cítila, a napokon z toho vznikla, aspoň podľa nás milá, pekná svadba pre najbližších, ktorá bola aj patrične docenená, čo nás veľmi teší. Čo sa týka plánovania, tak sme plánovali aj neplánovali. Začali sme to riešiť v auguste minulého roka.

V priebehu roka sa nám spočiatku zmenil termín, potom sa zmenila aj lokalita a napokon niekoľkokrát aj priestor, kde sa svadba mala konať. Je pravda, že niektoré veci treba riešiť rok dopredu, ale na strane druhej, my sme toho živým príkladom, že niektoré veci ani tak nie. Názory a podmienky sa za rok dokážu neuveriteľne zmeniť. Mali sme šťastie, že nikde sme neskladali kauciu za priestor a dokázali sme to presúvať.

Kaderníčku som naháňala ešte 3 mesiace pred svadbou. Na čo treba dávať pozor rok dopredu, je z osobnej skúsenosti, určite DJ. Práve s ním som mala najväčšie komplikácie. Väčšina už v auguste minulého roka bola na ten termín vyblokovaná. Dalo mi to veľmi veľa námahy niekoho zohnať.

originálna svadobná torta
bielo-fialová svadobná torta

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Tých momentov bolo viac, to je tak emočne nabitý deň, že je ťažko si vybrať. Ale veľmi hlboko do srdca sa mi vryl moment, kedy ma mamina s najlepšou kamarátkou chystali. Mamina mi išla napariť závoj a ako začala naparovať, závoj sa prilepil na žehličku. Samozrejme sa potrhal a vznikla obrovská diera.

V prvom momente som zostala v šoku, že ja sa bez závoja nevydám! No keď som zbadala maminu, aká je z toho vykoľajená, panika a smrť v očiach, ako sa strašne rozplakala a plakala asi pol hodinu… Nedokázala som ju utíšiť. Hrozne sa vinila, ako mi pokazila najkrajší deň môjho života, ako mi to celé zruinovala, ako ju to strašne mrzí. Upokojila sa, až keď som jej pohrozila, že odmietam ísť k oltáru a zostanem im na veky vekov doma. Závoj nakoniec tak priľnul k šatám, že si dieru absolútne nikto nevšimol a zostalo to ako naše malé tajomstvo počas celého dňa. A aby toho nebolo málo – keď už som ju utíšila, tak si ma ešte aj označkovala. Popálila mi žehličkou nohu. Áno, mám tam jazvu… 😀

nevesta v kroji
kvetované popolnočné šaty

S ktorými dodávateľmi si bola najspokojnejšia?

Nemôžem tvrdiť, že som mala profi dodávateľov, ktorí sa venujú len svadbám. Veľmi veľa vecí som si robila svojpomocne, niečo zabezpečila rodina (ako napríklad čepčenie). Ale môžem aspoň spomenúť koláčiky od pani Vierky, ktorá celé dni vypeká a je ťažké u nej dostať termín. Sú to jednoznačne najlepšie koláče, aké som za posledné roky jedla. Pravé domáce. Torta bola zasa od pani Janky, ktorá vo voľnom čase pečie torty. Fotografka Ľubka nám zvečnila náš deň, úplne pochopila, akí sme a čo chceme. Menovať určite môžem dekoratérku Veronika a jej Nezábudkin ateliér. Vďaka nej dostala chata úplne iný nádych a pomohla mi tak zhmotniť moju predstavu o svadobnom dni. A svadobný salón Andrea. Hoci bol totálne mimo moje bydlisko, odporúčam ho všetkými desiatimi. Kvôli kvalitným šatám, veľkému výberu, ale aj kvôli úžasnej majiteľke a jej neuveriteľnému prístupu. Skutočne radosť mať od nich šaty.

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Ľahko sa radí. Čítala som pár rozhovorov, kde už manželky radili nevestám, avšak realita je iná. Človek sa na to aj pripraví, ale zaručene vždy to ide mimo plánu 🙂 Ale predsa by som všetkým budúcim nevestám rada poradila len toľko, že si to treba užiť plnými dúškami. Netreba sa stresovať zbytočnosťami. Niečo sa nestíha? Nevadí, usmievaj sa! Aj tak sa bude čakať len a len na Teba. Niečo nevychádza ako malo? To už vôbec nevadí. Nikto netuší, ako to malo vyzerať, naozaj, len Ty. Ničím sa nedaj rozhodiť. Je to úžasný deň a popravde, 99,9 % vecí si ani nevšimneš, že sa udiali. Prajem všetkým budúcim nevestám nádherný a nezabudnuteľný deň, hlavne s úsmevom na perách OD SAMÉHO RÁNA ♥

Viac fotografií z tejto levanduľovej svadby

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby