Predstavujeme vám 7 najkrajších miest na svadobný obrad v Košiciach!

 • 3. feb 2017
 • Dana Račko
 • instagram, isifa /shutterstock

Košice sú krásne mesto. Aj vaša svadba bude krásna, ak pre svadobný obrad zvolíte miesto, ktoré vás a vašu lásku vystihuje najviac. Metropola východného Slovenska vám ponúka na výber toľko skvelých a originálnych možností, o ktorých ste možno doteraz ani netušili.

Dovoľte, aby sme boli vaším imaginárnym sprievodcom po tomto meste a postupne vám predstavili tie najkrajšie miesta v Košiciach, kde si môžete povedať svoje “áno”.

1. Rokokový kaštieľ Šaca

Máte romantickú dušu princeznej, ktorá túži po svadbe v kaštieli? Nádherné sídlo rodiny Semsey z 18. storočia je presne to, čo hľadáte. Nie iba interiér, ale aj exteriér ponúka pastvu pre oči.

Vďaka rozľahlému parku v okolí kaštieľa a vždy ukážkovo vystrihaným kríkom je kaštieľ ako stvorený pre svadbu. Zároveň už nemusíte vymýšľať, kde sa vydať za svadobnými portrétmi. Honosné sídlo je zárukou dokonale zvoleného miesta pre svadobný obrad a fotenie.

2. Kaplnka Blahoslavenej Panny Márie

Bankov je časť mesta, kam Košičania prichádzajú za prírodou i relaxom. Malá romantická kaplnka uprostred pôsobí ako z filmu od Daniell Steelovej. Ide z nej zvláštna charizma, ktorá sa nesie celým priestorom okolo nej. Obkolesujú ju mohutné stromy, ktoré navyše v lete poskytnú svadobčanom úľavu pred pálivým slnkom.

Výhodou je, že v blízkosti kaplnky je hotel, kde môžete mať svadobnú hostinu. Ušetríte tým na doprave a doprajete hosťom malú príjemnú prechádzku v krásnom prostredí.

3. Botanická záhrada

Ak plánujete svadbu v exteriéri, niet v Košiciach krajšieho miesta ako v botanickej záhrade. Najmä počas jari a v lete jej areál doslova prekvitá. Možno budete mať aj šťastie na pestrofarebné motýle, ktoré počas sezóny poletujú v okolí a sú tou najkrajšou svadobnou dekoráciou. Uprostred záhrady je veľké jazierko s leknami a inými vodnými rastlinami.

Okolie záhrady lemujú vysoké stromy, takže šanca, že dovidíte na ruch veľkomesta, nehrozí. Príjemným spestrením je aj altánok a úhľadné chodníky dozdobené všakovakými kvetmi od výmyslu sveta.

https://www.instagram.com/p/BGrbe9ePp0A

4. Dóm svätej Alžbety

Cítiť sa doslova ako kráľovná môžete v tomto najväčšom kostole na Slovensku. Úchvatná gotická ikona mesta Košice má všetko pre noblesnú svadobnú atmosféru. Priestor kostola je dokonalosť sama o sebe.

Predstavte si, ako kráčate dlhou uličkou v jeho vnútri… Tie zimomriavky musíte cítiť už teraz. Vybavovanie svadobných dokumentov však nenechávajte na poslednú chvíľu. Riešte ich minimálne tri mesiace pred svadbou.

Túžite po svadbe v centre mesta, ale katedrála je pre vás príliš obrovská? Hneď vedľa nej máte k dispozícii Kaplnku svätého Michala.

https://www.instagram.com/p/BHhzBHiB7N3/?tagged=domsvalzbety

5. Mestský park

Od roku 2008 umožňuje mesto Košice sobáš aj na trochu netradičnom mieste – v Mestskom parku. Záujem o tento druh sobáša medzi Košičanmi rastie z roka na rok. Takto zabijete dve muchy jednou ranou. Budete v centre mesta a zároveň v exteriéri.

Park je nádherné miesto s fontánou plnou farebných rybičiek. Ako bonus dostanete úchvatné pozadie obradu – historickú budovu Štátneho divadla v Košiciach. Divadlo vám bude oponou aj v prípade, že si svoju lásku spečatíte na druhej strane parku. Tam vašich hostí očarí kúzlo spievajúcej a svietiacej mestskej fontány. Zľava divadlo, sprava Dóm svätej Alžbety a uprostred spievajúca fontána a vy… Povedzte, nájde sa v Košiciach romantickejšie miesto pre vaše spoločné áno?

6. Múzeum Vojtecha Löfflera

Ste umelkyňa a hľadáte priestor, ktorý to o vás prezradí všetkým svadobným hosťom? Odporúčame vám svadbu práve v spomínanom múzeu. Jedinečné sochy a obrazy vytvoria bohémsku atmosféru a podčiarknu výnimočnosť vášho svadobného dňa. Sú vhodnejšie pre menšiu svadbu v kruhu najbližších.

7. Historická radnica

Po rekonštrukcii, ktorou prešla Veľká sála radnice, je priestor vhodný aj na svadbu. Veľkosťou je tak akurát pre stredne veľkú svadbu. Veľkolepá sála je zmesou histórie, luxusu a tradície.

Na fotografovanie môžete využiť aj jej priľahlé objekty, najmä dominantné kamenné schodisko a Biely salónik. Steny radnice sú zdobené nádhernými maľbami, takže šikovný fotograf určite dokáže zachytiť lásku a umenie v jednom.

Tip od nás: V Košiciach sa aktuálne môžete zosobášiť kdekoľvek. A to doslovne. Mesto je v súčasnosti k párom veľmi zhovievavé, ide s dobou a vďaka tomu sa môžete vziať skutočne takmer všade. Buďte teda originálni a smelo do toho!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby