Svadobný plánovač (91): 5 vecí, na ktoré by ste si počas svadby určite mali nájsť čas

 • 31. aug 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Počas svadobného dňa na vás čaká množstvo zaujímavých aktivít, dajte si však pozor, aby ste nezabudli na tie najdôležitejšie, aby ste po svadbe niečo neľutovali. Týchto 5 vecí majte na pamäti, počas celého večera.

1. Pozdraviť sa s každým hosťom

Jednou z najhorších vecí, ktoré môžete urobiť na svojej svadbe, je odignorovať niektorých hostí. Je samozrejmé, že s niektorými pozvanými máte lepší vzťah ako s inými a tiež, že venovať sa každému je rovnako časovo náročné (ak nie nemožné), chvíľku by ste si však mali vyhradiť pre každého hosťa.

Myslite na to, že títo ľudia obetovali svoj čas a peniaze, aby prišli na vašu svadbu a doniesli vám svadobný dar, niektorí možno museli cestovať z ďaleka, preto nestráviť s nimi ani chvíľu je mimoriadne nezdvorilé. Nájdite si aspoň pár minút, aby ste sa pristavili pri každom stole a prehodili s každou skupinou hostí aspoň pár slov, keď nič iné poďakujte sa im za účasť a vytiahnite ich na parket na jednu či dve pesničky. Vy tak budete mať dobrý pocit, že ste sa aspoň trochu venovali každému a vaši hostia sa budú omnoho lepšie baviť.

2. Stráviť čas vo dvojici

Svadba je plná rôznych podnetov a aktivít, ktoré na vás čakajú, preto je jednoduché nechať sa strhnúť kolobehom udalostí a zabudnúť na to dôležité. Majte preto namysli, že si treba ukradnúť aspoň pár chvíľ s vašim partnerom len vo dvojici. Svadbu máte zrejme len raz, preto nepremeškajte možnosť vychutnať si ju s vašim milovaným. Aj niekoľko minúť v súkromí, kedy budete nasávať výnimočnosť tejto udalosti, je lepšie ako nič.

3. Najesť sa

Jesť na svadbe znie ako samozrejmosť, ale pri tých všetkých aktivitách je veľmi jednoduché na to zabudnúť. Samozrejme, hlavný chod (obed / večeru) zjete vtedy, keď aj všetci ostatní, myslite však na to, aby ste jedli aj neskôr počas večera. Čaká vás totiž nielen veľa tancovania, ale aj rôznych hier, obiehania svadobnej sály, komunikácie s hosťami a prípitkov. Aby ste to všetko zvládli a vydržali až do rána, treba priebežne dopĺňať energiu – najesť sa a tiež piť veľa vody.

4. Zatancovať si

Keď sa povie svadba, každý si hneď predstaví veľa jedla a pitia a zábavu na tanečnom parkete. To je možno realita pre svadobných hostí, nemusí to byť však realita pre novomanželov. Ako nevesta budete žiadaná pri každom stole a každej aktivite a čas na svadbe letí naozaj rýchlo.

Preto si dávajte pozor, aby ste nezabudli niekde do programu zaradiť aj zábavu pre seba. Okrem povinných tanečných kôl na začiatku večera, by ste mali absolvovať aj nejaké tie tanečné kolá pre zábavu – so svojim partnerom a s kamarátkami. Neodkladajte to na neskôr, lebo neskôr možno už nebude čas.

5. Zabaviť sa najbližšími

Na svadbe chce nevesta stráviť čas s každým a zároveň sa od nej očakáva, že absolvuje nejaké “povinné” aktivity (fotenie, tanečné kolá, prípitky, a tak ďalej) a ako som už spomínala, čas na svadbe letí závratne rýchlo. Myslite na to a nedovoľte, aby vám “povinnosti” nevesty zabránili stráviť čas s tými najdôležitejšími ľuďmi.

Je pravda, že treba stráviť čas s každým, ale naplánujte si to (radšej popredu) tak, aby to nebolo na úkor zábavy s vašimi blízkymi. Chvíľka spomienok na detstvo s rodičmi, klebetenie s kamarátkami, či rozhovory s bývalými spolužiakmi, to sú tie momenty, ktoré urobia vašu svadbu nezabudnuteľnou a zaistia, že sa budete skvele baviť a uchováte si krásne spomienky.

Na svadbe sa toho deje naozaj veľa a je jednoduché stratiť pojem o čase, ktorý ide veľmi rýchlo. Preto neodkladajte nič dôležité na neskôr. Keď si chcete ísť zatancovať s kamarátkami na obľúbenú pesničku, choďte, keď sa chcete ísť porozprávať s rodičmi, choďte. Je to vaša svadba a najdôležitejšie je, aby ste si ju užili a mali na ňu krásne spomienky. Nenechajte sa obmedzovať a lebo strhnúť sledom udalostí, či povinností.

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby