Nevesty svadobnej sezóny 2016 vybrali svoju naj svadobnú fotografiu!

 • 4. jan 2017
 • Jana Martišková

Požiadali sme naše nevesty, aby spomedzi svojich svadobných fotogafií vybrali jednu, ktorá im najviac prirástla k srdcu. Emócie, dojaté pohľady plné lásky a šťastia, to všetko z týchto fotografií cítiť.

Pozrite si, ktoré fotografie si nevesty vybrali a prečítajte si, prečo si zvolili práve tú. Veľmi dobre sa čítajú ich slová o láske a šťastí!

@aknellita "Moja naj je táto fotka. Od začiatku sa mi veľmi páči, je taká prirodzená… sme to skrátka my ♥"

@veronika565 "Bolo naozaj ťažké vybrať z tých všetkých fotiek iba jednu, ale srdce ma naviedlo k tejto. Milujem ten pohľad z očí do očí, keď nám slov viac netreba a rozumieme si dokonale. Vždy sa zamilujem ešte viac a hlbšie a hlbšie…"

@lucydia "Rýchlo som našla tú srdcu blízku. Možno i preto, lebo je to momentka, nie portrétovka, a vždy ma vráti do prvých manželských minút hneď po omši. Opadlo všetko napätie, plný kostol nám tlieskal a ja som sa nedokázala nesmiat ako čerstvo zamilovaná 🙂 Starejší nás čakal medzi dvermi nášho kostolika s lyžicou medu, aby sme mali sladký život. Mne dal tak decentne, ale manželovi ho rozotrel cez pol tváre – a že nevesta, líž! 🙂 Bolo ho však toľko, že sme boli celí ulepení, a tak si môj vtipálek neodpustil poznámku: "Šak môžete viaceré!". Od manželky obratom dostal pár zaúch a všetci sme sa schuti zasmiali 🙂 Roman je tu vo svojej typickej chechtavej póze a tak ho milujem najviac. Je to pre mňa fakt nádherne zachytená chvíľa. Hneď by som ju vrátila!"

@mimca77 "Tak, predsa som ju našla. Je to rozhodne táto fotka. Nezachytáva dôležitý moment, tie boli predtým – výmena obrúčok, prvý manželský bozk. Tento záber nasledoval tesne po. Nie je to ani naša najkrajšia fotka, na viacerých vyzeráme lepšie. No z tejto na mňa ide taká emócia, že som sa rozplakala, keď som ju znova zbadala. Čarovná chvíľka, uvedomenie, že sme už naozaj manželia a moji spokojní rodičia v pozadí. Preto táto. Čisté šťastie :)"

@nikushka8 "Do tejto som sa zamilovala na prvýkrat, hneď ako nám fotograf poslal ochutnávku. A už žiadna ju netromfla. Manžel sa na nej tak nádherne šťastne usmieva, že ju mám aj na pozadí na mobile. Náš fotograf mal pravdu, že momenty tesne pred bozkom sú najčarovnejšie."

@mija29

@sashka1004 "Ani neviem prečo, ale túto fotku jednoducho milujem. Sme na nej tak jednoducho šťastní. Táto fotka vlastne vznikla už tesne predtým, ako sme sa išli postaviť, takže je to vlastne taká portrétová momentka. Proste moja srdcovka."

@lusietta "Strašne som sa bála, ako dopadne fotenie v podzemných garážach (celý deň nám lialo a interiér sme nestihli vybaviť), ale myslím, že to stálo za to!"

@simca401 "Táto patrí medzi moje 💜💜💜."

@miroslava88 "No, veru vybrať jednu bolo príliž ťažké, pretože milujem všetky 🙂 no táto vo mne vzbudzuje pocit hrdosti, že po všetkom dobrom aj zlom sme zostali spolu a dokázali sme, že ozajstná láska všetko prekoná. Aj keď to znie ako klišé. Lebo láska neznamená hľadieť nežne jeden na druhého, ale pozerať sa jedným smerom. (Antoine de Saint-Exupéry)"

@jasminenka "Aj ja sa s vami podelím o tú moju Naj! Naše fotenie vôbec nebolo také, ako malo byť. Kvôli chorobe trvalo asi iba pol hodinu. Mrzí ma, že sa nepodarilo zachytiť všetko tak, ako som si to naplánovala, ale táto fotka ma vždy chytí za srdce ♥ Vyžaruje z nej naša láska, šťastie, naše odhodlanie nikdy sa nevzdať a bojovať! Som proste rada, že mám takého milujúceho a starostlivého manžela akého mám, že som našla moju chýbajúcu polovičku, s ktorou sa dokonale dopĺňame 💑 Viem, že zvládneme všetko, čo nám život postaví do cesty!"

@lucije7 "Čiernobiele sú moja srdcovka. Je ťažké vybrať len jednu fotku, ale túto máme veľmi radi, cítim z nej našu lásku ♥ "

@sisilili "Bolo tažké vybrať, nakoniec vyhrala táto. Pripadá mi ako v čarovnom lese."

@bridalicious "Moja naj. Lebo je taká iná. Taká naša."

@nikol124 "Pre mňa je tá naj určite táto. Je v nej vidieť tú našu radosť a lásku ♥ A fotka je fotená v mojej vysnívanej vode ♥"

@pipi1416 "Túžila som po foto v lese zapadnutom jesennými listami. A mám ju!"

@dominika1007 "Žiari z nej naša láska a šťastie a vždy, keď ju vidím, tak mi napadne, že sa pozeráme na našu spoločnú budúcnosť, že je všetko tak, ako má byť, a aj navždy bude."

@bajadolce "Moja naj je práve preto, lebo to bola láska na prvé videnie a fotograf kvôli tejto fotke vyliezol vysoko na strom 😀 (medzi rečou, všetko dopadlo dobre :D)."

@ria236 "Pretože je láskyplná, nežná, veselá, a pretože keď ju vidím, vždy mi srdce šťastím zaplesá."

@ivkaaaaa "Bolo veľmi ťažké vybrať len jednu, a tak som touto úlohou poverila manžela. Veľmi sme sa tešili na fotenie na Tomášovskom výhľade, a keď nám prišli prvé fotky od fotografa, tak sme sa do tejto doslova zamilovali. Milujeme to miesto, krásnu prírodu a Tatry v pozadí boli pre nás ako krásny bonus."

@lucifer1000 "Moja naj."

@spagetka2891 "Pamätám si ten moment, tú spontánnosť, tú lásku. Zožrala by som ho od lásky a šťastia!"

@gabik21 "Moja naj je možno divná, ale je to naša selfie z auta. A asi preto, lebo najlepšie je nám osamote. Paradoxne, práve túto foto som si vytlačila vo väčšom a mám ju v izbe. Lebo toto sme my :)"

@zuzux27 "Vznikla úplnou náhodou, už sme si mysleli, že nás ani nefotia, ani netocia, ani nič. Dokonca mám v ruke púpavu :D."

@harmoniard "Ani som netušila, že taký krásny záber môže vzniknúť len tak, pri ceste. Naše neplánované fotenie. Jedna z mojich NAJ!"

@stanka294 "Takže aj ja pridávam moju naj fotku :)"

@majcikyna "Tak aj ja pridávam našu naj fotku. Bolo veľmi ťažké vybrať, ale na tejto sme aj s našou láskou, tak preto."

@darinka294 "Vybrať len jednu bolo dosť ťažké, ale toto je tá naj – žiadna póza, ani umelé úsmevy do objektívu, len čistá, úprimná láska a smiech 😍"

@lu_cya "Moja naj ♡"

@bebe8889 "Mojich obľúbených mám milión, z každej časti dňa mám obľúbencov, aj z oboch posvadobných fotení. Ale táto je pre mňa momentálne tá naj, lebo je zo svadobného dňa, doobedného fotenia. Keď sme sa na všetkom smiali a bolo to také zvláštne, že je to ten deň S. Vôbec nám to vtedy nedochádzalo, iba bolo hrozne teplo a museli sme sa fotiť 😀 Fotili sme sa vo vinohradoch nad našou dedinou a bolo tam krásne. Strašne sa mi páčia tieto fotky, kde si tak krásne s láskou hľadíme do očí. Proste čaro momentu."

@aduska54 "Aj ja sem pridávam tú moju naj!"

@danusa909 "Koč a koníky bol pre mňa splnený sen, keďže kone milujem a aktívne som sa im aj venovala. Tento deň bol ešte viac výnimočný, pretože nás viezol môj dobrý kamarát a moje papuľky 🙂 Nie je to síce profi fotka, na tie ešte čakáme, no aj tak som si túto foto zamilovala na prvý pohľad."

@matkamatkova "Je ťažko vybrať z toľkých záberov, ale pre mňa je táto číslo 1."

@basica "Moja naj nie je fotka alebo koláž, ale miesto. V jeho náruči je mi najlepšie na svete. Tam sa cítim milovaná, šťastná a v bezpečí. Kým ma bude držať, budem sa cítiť "naj", nech je to kdekoľvek na svete. ❤️"

@andulka220989 "Sama neviem prečo, ale cítim z nej takú pokojnosť. Akoby sa zastavil čas a boli sme len my dvaja."

@heseken "Jedna z toľkého množstva.❤️ Pri tejto farebnej kombinácii máme v pozadí oblak v tvare srdiečka. Vidíte ho aj vy?"

@petra313 "Moja naj."

@monikaondkova "Včera som si opäť prezerala fotky zo svadby a našla som túto. Je to záverečná figúra z nášho nacvičeného mladomanželského tanca. Ja ako dlhoročná tanečníčka spoločenských tancov a môj manžel ako tiež dobrý tanečník sme si s mojím kamarátom a zároveň trénerom nacvičili zopár dní pred svadbou tanec. Bola som veľmi prekvapená, ako to môjho Peťa chytilo a chcel trénovat aj po večeroch, aby nezabudol zostavu, a aby sme vyladili všetky kroky. Pre mňa bolo úžasné opäť si obuť tanečné topánky a trénovať ako za starých čias, keďže momentálne už netancujem. Samotný tanec na svadbe dopadol super, aj keď chybičky by sa našli, ale hostia boli úplne nadšení, veľmi nám tlieskali a chválili nás. Som rada, že sa nám to tak pekne podarilo, že sme sa vedeli pekne zladiť, zjednotiť a zároveň prekvapiť všetkých svadobných hostí."

@catrina_so "Celkom prvá fotka of fotografa. Už vtedy som si ju zamilovala a je tomu tak doteraz. A dôvod? Mám živo v pamäti svadobný deň, kedy sme si celý čas fotenie užívali, zo začiatku troška strojene s kúskom hanby, no potom v uvoľnenej atmosfére – čoho výtvorom bola práve táto, posledná fotka z fotenia."

@mischee "Toto je moja najobľúbenejšia. Chvíľu po prvom stretnutí. Taká plná šťastia pre mňa ♥"

@zaralucia "Bolo ťažké rozhodnúť sa len pre jednu jedinú, pretože viaceré fotky sa mi spájajú s emóciami. Ale vybrala som túto. Je moja obľúbená, lebo z nej cítiť lásku a vášeň. Na tieto chvíle, ktoré sme cítili, nikdy nezabudneme."

@hausa "Spokojnosť a harmónia nás dvoch."

@chris131313 "Ani neviem prečo, no chytila ma za srdce. A možno preto, že tak trošičku tam vidno dážď, ktorý nás sprevádzal celou našou svadbou v júli, a teraz už vieme viac ako predtým, že to nám len pršalo šťastie."

@julii "Ja som vybrať nevedela, a tak vyberal manžel. A tu je výsledok."

@rmnka "Takže toto je moja naj. Ako som ju ja aj baby nazvali – instatné šťastie. Tak som sa vtedy naozaj cítila a samozrejme, cítim sa tak do dnešného dňa."

@nykkushka "Táto fotka je dôkazom všetkého – našej lásky, spokojnosti, šťastia, oddanosti ♥"

@nikus130 "Asi preto, že to bola prvá fotka, ktorú som po svadbe videla a stále ju zbožňujem."

@bibs1808 "Lebo to bola pre nás veľmi liečivá chvíľa, krátko predtým, než sa navždy spojili naše životy. Tam sme si odpustili, prosili Boha o pomoc a vedenie, vyplakali sa a vydali sa v ústrety dobrodružstvu menom manželstvo."

@mimka027 "Pretože On je pilot môjho srdca 🙂 Bola to prvá fotografia, ktorú sme od fotografky dostali, a hneď som si ju zamilovala. A pretože milujeme lietadlá, aj keď na fotke vidno len kus krídla…"

@stano1202 "Moja naj preto, lebo sme už ako novomanželia, navždy spojený láskou, tancovali náš prvý tanec do života. Prvý uvoľnený božtek po celom dni, užívali sme si jeden druhého a naplno všetko prežívali, náš nádherný deň, večer, noc. Moje srdiečko tlkotalo s jej v rovnakom rytme, už nie ja a ty, ale my. Navždy."

@helka20 "Moja naj."

@klaudijanko "Netreba veľa slov, keď zastaví sa dych, stačí počuť tlkot dvoch srdiečok, ktoré sa spojili, aby vytvorili jednu dokonalú dušu."

@lenkaleanka "Táto naša fotka je pre mňa tá naj. Nádherná chvíľka pre mňa, ale aj pre môjho skvelého, teraz už manžela. V tej chvíli som v srdiečku aj na duši cítila obrovskú lásku, šťastie, radosť. Všetky tie krásne pocity naraz."

@speedy013 "Miesto, kde sme obaja vyrastali na spoločnom dvore na sídlisku. Ten pokazený nápis o LU navyše tam bol, odkedy sa pamätám. Stále som sa na tom dobre bavila, že ako sa mohol niekto takto pomýlit 🙂 Po čase celú kotolňu premaľovali, ale za pár dní sa nápis objavil opät. A opäť zle. Pre niekoho táto chybička znamenala zrejme veľmi veľa, alebo to možno bola nostalgia alebo čistá recesia. To sa už nedozvieme, ale každopádne odvtedy je to pre nás silná symbolika vyjadrenia našej lásky."

@miskamilka "Trvalo mi dlho, kým som sa rozhodla, ktorá je pre mňa tá naj. Nakoniec som vybrala túto. Cítim z nej našu lásku, blízkosť, nehu. A môj manžel sa na nej aspoň trošičku pousmial. Takých fotiek veľa nemáme, on sa totiž vždy fotí s úplne vážnou tvárou. Myslí si, že má "krivý" úsmev, čo je úplná blbosť."

@circa126 "Moja naj."

@herodias "Kočky, aj ja sa pridávam. Páčia sa mi všetky naše fotky, ale tá, ktorú nám fotograf zaslal prvú, je srdcovka."

@martinka2324 "Mesiace a roky ubiehajú a sú stále vzdialenejšie, ale krásna chvíľa presvetľuje celý život. Okamih nepodlieha času. (Voltaire) Je ich viac, ale táto je moja naj a stále sa cítim ako v ten moment 😍 (a ešte k tomu nám prší šťastie 😉). Čo viac si priať."

@sonasamaj "Pridávam aj ja tú svoju naj."

@daniela.ho "Mám veľmi rada naše fotky, lebo z nich cítim lásku, nádej a vzájomné porozumenie."

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby