Nevesty roku 2018 vybrali svoju NAJ svadobnú fotografiu!

 • 14. jan 2019
 • Barbora Babicová
 • archív neviest

Aj tento rok sme vyzvali naše nevesty, aby spomedzi svojich svadobných fotografií vybrali jednu, ktorá je ich NAJ. Možno by ste čakali, že vyberali fotografie, kde najlepšie vyzerajú či tie, kde najlepšie pózujú. Nie je tomu tak. Vybrali fotografie, v ktorých sa skrývajú tie najkrajšie emócie. Vznikla z toho táto úžasná zbierka s krásnymi mini príbehmi.

@majkakmetka Pre mňa moja naj! Môžem sa na ňu dookola a dookola pozerať…

@nausa S týmto mužom sa chcem smiať celý život.

@ivkam88 Táto je moja naj, lebo ja neviem ani chytiť gitaru a aj tak nám to spolu ladí. Najprv som mala obľúbenú inú z nášho albumu, ale táto si ma získala svojou nehou. Asi poruším pravidlo, ale moja najobľúbenejšia je aj fotka starých rodičov z našej svadby s ich svadobnou fotkou, lebo takú lásku všetci hľadáme.

@beatricek Mám viacero obľúbených a bolo ťažké vybrať len jednu fotku. Rozhodla som sa pre túto, lebo presne včera to bolo 12 rokov, kedy sa ma pod lampou pri našom dome spýtal, či “to nezoficiálnime" a ja som povedala áno. Vtedy som sa hanbila, že som mu nedala ani malú pusu. Na tejto foto sme odfotení tiež pod lampou, ale už šťastní a spokojní po tom veľkom "áno", po ktorom sme sa stali manželmi.

@zuzinjan Ešte troška blbnutia, kým pôjde do „tuhého” :D.

@barborka3131 Pretože to bol okamih po tom, čo sme si sľúbili, že sa budeme ľúbiť navždy a táto fotka zachytáva to, akí sme boli šťastní v ten okamih a dúfam, že budeme takí šťastní spolu fakt až do smrti.

@zlatka117 Chvíľka zachytená po našom prvom manželskom bozku. Šťastní, zamilovaní a svoji.

@mirecky Do tejto fotky som sa zamilovala na prvý pohľad (ako do môjho manžela, ale to mu neprezraďte). Fotka bola urobená úplne spontánne. Sadli sme si do trávy a poprosila som pána fotografa, aby nás odfotil zhora. Najprv sa mu to nepozdávalo, ale nenechal sa dlho prehovárať, natiahol ruku čo najvyššie a cvak… Vznikla pre mňa veľmi pekná a prirodzená fotka, ktorá nás úplne vystihuje. Hoci sa na fotkách nerada na seba pozerám, táto mi vyčarí úsmev na tvári a pripomenie mi ten najkrajší deň -18. 8. 2018.

@sokoliarka Lebo presne toto sme my.

@jarka_stotka Táto fotka mi pripomína pieseň, ktorú sme si zvolili na prvý tanec: "Buď so mnou v dobrom aj v zlom, nech nás nič nerozdelí. Moje srdce je zvon, len pri tebe zvoní, objím ma tak ako strom, čo sa s nehou skloní v dobrom aj v zlom…" On je môj strom, o ktorý sa vždy budem môcť oprieť.

@katty0903 Stretnutie našich očí 5. 10. 2011 nás spojilo do nášho krásneho vzťahu, a preto vyberám túto fotku. Milujem pohľad svojho muža, manžela, chlapa, človeka, priateľa na celý život… Mám v ňom zosobnené všetko, a preto ho milujem.

@paulinkaf Toto gesto nás sprevádza už pár rokov vždy, keď sa nám niečo podarí. Inak to nebolo ani na svadbe. Automaticky sme sa na seba otočili a dali si “ťukes”.

@janickamamicka Prečo práve táto? Pretože dôkazom našej lásky je naša princezná Eliška. To, že sme rodinou, je najdôležitejšie a krásna spomienka, že naša malá láska bola s nami v ten najkrajší deň. Zbožňujeme túto fotografiu a už visí doma na plátne a každé ráno pohľad na ňu mi vyčarí úsmev na tvári.

@jakubcinova Obľúbených a naj foto z našej svadby máme veľa, rozhodli sme sa však nakoniec vybrať túto. Každá fotka pre nás niečo znamená a vyvoláva v nás krásne spomienky na najkrajší deň v našom živote – 18. 8. 2018. Bola to jedna z našich prvých spoločných foto, keď už nám bolo jasné, že začíname spoločnú cestu životom s rovnakým priezviskom. Všetky starosti išli v teň deň bokom.

@danka315 Je ťažké vybrať z 1 040 fotiek len jednu. Pre mňa je každá tá naj. Na každej je niečo, čo sa mi veľmi páči, či som na nej ja alebo Matej, alebo naša rodina a kamaráti. Z každej jednej fotky idú emócie. Jasné, okrem fotiek výzdoby a alkoholu :-). Pre mňa bol obrad to najkrajšie z celého dňa, teda celá svadba bola skvelá, ale na obrad budem spomínať stále. Na každej jednej fotke z kostola sa smejeme, ale táto je fakt špeciálna.

Tu sa pán farár pýtal Maťa, koľko mu trvalo zbaliť ma, a keď som povedala, že som mu poslala smsku na prvého apríla pred tromi rokmi, tak vybuchol celý kostol do smiechu :-). A keď sa ma spýtal, čo bolo v tej smske, moja odpoveď ho dorazila. Presne si pamätám čas 21:55 a otázku: Môžeme to spolu skúsiť? No a tak sme sa 8.9.2018 vzali a pán farár si ide dávať pozor, komu čo píše :-). Mohla som dať super fotku z fotenia, ale tu sme boli obaja takí uvoľnení a spokojní.

@pikiii Na tejto fotke je zachytený okamih, kedy sa všetci smejeme. V kostole. Nahlas. Po otázke, na ktorú mal môj drahý odpovedať CHCEM, sa trošku "zadrhol" a vyšlo z neho len niečo také tiché, priškrtené, na čo pán farár povedal: “Môžete hlasnejšie” a žmurkol. Tomáš sa na mňa pozrel (klasicky chcel overiť situáciu), ale ja som sa už smiala a za nami spolu so mnou aj celý kostol. A tak pán farár v tomto uvoľnenom duchu pokračoval a vlastne sme sa usmievali nielen celý obrad, ale aj celý deň.

PS: môj manžel si to tesne pred tým nerozmyslel, len mu vyschlo v hrdle, čo už bol nejakú chvíľu ticho.

@daniela__m Z fotenia pred obradom – prvé stretnutie… Tak rada by som vedela, nad čím v tej chvíli premýšľal… Či sa mu budem páčiť, či sa na to, čo nás čaká teší, keď vedel, že kráčam k nemu… Tak veľmi fotograf zachytil jeho večne zamyslenú povahu :-). Samozrejme, viem, ako sa tváril po tom, ako ma uvidel, ale túto mám najradšej.

@lenka0305 Vybrala by som všetky fotky, keby som mohla.  Ale vybrala som tú, na ktorej je vidieť, že už máme konečne po tom (po obrade) a po strese… A šup to poriadne osláviť! Nevedeli sme sa toho totižto dočkať :D.

@monetta Mojich naj je viac, ale rada by som zverejnila túto – to sme jednoducho my.

@kofolka45 Dlho som rozmýšľala, ktorá je pre mňa naj, je ich viac, ale rozhodla som sa pre túto. Fotiť sme sa boli potom, ako sme mali už všetky oficiálne povinnosti za sebou, takže sme už boli uvoľnení. Je mojou naj pre tie naše pohľady plné lásky, ktorými sa na nej navzájom obdarovávame.

@klaudi196 Lebo dokazuje, že naše manželstvo bude sranda :D. A fakt som nemala šajnu, že z topánkového kvízu môžu vyjsť takéto emotívne fotky :D.

 

@maggie6 “Zlatko, radšej mi daj ten nožík." A ja, že nedám!

@crazylenka1 Bolo ťažké vybrať iba jednu, ale táto je asi najviac. Veľmi na nej vidno všetky tie emócie… Šťastie, radosť, spokojnosť, že sa nám to vydarilo. A hlavne LÁSKU!

@mrsthompson Lebo papanica, koláče a muž. Čo viac mi treba? 😀

@moonl Máme veľa krásnych fotiek, ale táto je pre mňa osobne tá NAJ. Bozk po prvom tanci, ktorého sme sa tak veľmi báli. Vybrali sme si pesničku od Michala Dočolomanského – Ľúbim ťa. Verte a či nie, mala som pri nej zimomriavky, a pritom to nikdy nebola "naša pesnička".

  @kataline Po tom, ako sme si povedali áno. Láska v bozku.

@ninalomeli Toto je moja obľúbená fotka, aj keď vybrať tú naj bolo naozaj ťažké. Naša svadba bola tak trocha tematická (Harry Potter) a táto fotka ozaj vyšla, veľmi sa mi páči, chcela som niečo špeciálne počas fotenia a prisahám, že štandardne sa ma môj manžel nesnaží začarovať (aj keď občas určite áno, ale veď aj ja jeho).

@ivanabell Tesne pred tým, ako ma prvýkrát uvidel.

@patricia91 Moja naj je táto, lebo my sa nevieme tváriť normálne a keď už nám to konečne išlo, tak na nás brat so svedkyňou vystrelili konfety a nás to trošku prekvapilo (aj keď sme o nich vedeli) :D.

@sweetluska Po prezretí všetkých 2 000 foto je jasné, že práve tú TOP sme videli už deň po svadbe. A prečo? Pretože to nie je žiadna portrétová póza, ale momentka. Jednoducho by sa dala nazvať, že JACKPOOOT 😀 A vyhrala som ho ja :D.

Svadobná sezóna 2018 naozaj stála za to! Svedčia o tom aj nádherné svadobné albumy našich neviest. Pozrite si výber 25 najobľúbenejších v roku 2018 a inšpirujte sa nimi!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby