Týchto 5 nástrah na svadbe hravo vyriešite. Tieto triky sme vyskúšali za vás!

 • 13. feb 2021
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Tento článok je inšpirovaný skutočnou udalosťou :-). Pred pár týždňami som mala to šťastie, že som zdieľala s mojou kamarátkou Luckou jej svadobný deň.

Na svadbu som si včas kúpila šaty, vychodila lodičky i rezervovala vizážistku s kaderníčkou. Do kabelky som si prihodila pár SOS drobností a s pocitom absolútnej víťazky, som nastúpila do taxíka. Ibaže, prvý problém sa dostavil skôr, ako som čakala… pri vystupovaní z auta. Týchto 5 nástrah na svadbe si pre mňa osud pripravil. A s mojimi radami ich hravo vyriešite! Čítajte a vyskúšajte ich, milé nevesty!

5 nástrah na svadbe

1. Stratená zarážka náušnice

Vystúpila som z taxíka pred kostolom. Inštinktívne som si siahla na ucho, aby som skontrolovala, či moja náušnica poslušne visí na uchu. Ibaže, tá sa mi už kotúľala po šatách na zem. No jasné, stratila som zarážku… Nenapadlo mi vložiť si do kabelky tú maličkú, a pritom tak dôležitú vec.

V zúfalstve som si spomenula, že mám žuvačky. Prelomila som ju na menšiu časť a použila namiesto zarážky. Počas obradu držala, ale vonku bolo horúco a začala so topiť a moja náušnica padať. Celý obrad som myslela na jediné – čím nahradiť stratenú zarážku. Po príchode do sály som si dala pohár vína a vtedy mi zasvietila nad hlavou žiarovka! Použi korok z fľaše, dievča! 🙂 Nenápadne som ho z fľaše vybrala a odkrojila z neho malý kúsok. Ten držal až do rána náušnicu lepšie, ako zarážka. A kontrolovaniu tým pádom odzvonilo… 🙂

2. Otlaky na nohách

Krátko pred polnocou ma už nohy z tanca aj lodičiek poriadne boleli. No neplánovala som veru zvyšok svadby presedieť na stoličke a pozerať, ako sa ostatní hostia zabávajú na parkete. Hoci som si otlaky oblepila náplasťami, bolesť neutíchala. A tak som zamierila na toaletu pošmátrať sa v košíku prvej pomoci pre hostí…

Náplaste v ňom síce boli, ale tie by mi už nepomohli. Pri prehľadávaní som natrafila na intimky a nožničky. Dostala som šialený, ale nečakane účinný nápad. Obe strany intimiek odstrihnúť a nalepiť si ich do vnútornej časti lodičiek. Zabralo to! 🙂 Mäkké intimky zabránili otláčaniu a bolesti mojich nôh. Zvyšok svadby som pretancovala až do odchodu kapely.

3. Fľak na šatách

Svadobné menu bolo vynikajúce. Dokonale upečené mäsové rolky dochutila svieža špenátová omáčka. Ešte teraz si spomínam na tú chuť – mňam! Jedla som s takým pôžitkom, že na fľak na šatách ma upozornil až môj priateľ.

V kabelke som mala vlhčené utierky. Rýchlo som vbehla na toaletu a omáčku som jemne zotrela utierkou. Voda a mydlo by škvrnu len rozmazali a moje šaty by boli viac mokré ako suché. Ale vlhčená utierka na ruky vyčistila čo mala a stopy po jej práci chytro uschli. Ozaj, aj nevesta sa zašpinila špenátovou omáčkou. Tú však nečistila, ale prekryla bielou kriedou, ktorú mala v kufríku prvej pomoci. 🙂

4. Odtrhnutý gombík

Strašne som sa bála, že sa mi stane to, čo kedysi na stužkovej. Skrátka, že to moje podpätky z neznámej príčiny nevydržia a zlomia sa. Preto som si do kabelky dala sekundové lepidlo. Nestalo sa. Namiesto toho som sa pri únose nevesty dostala medzi dvoch mladíkov, ktorí zavadili o moje šaty.

Výsledok? Odtrhnutý gombík na šatách. Ihlu a niť som pri sebe nemala, ale sekundové lepidlo áno. Pár kvapiek na gombík a ten opäť držal na šatách ako mal. Lepidlo môžete použiť aj vtedy, ak sa vám pretrhne remienok na topánkach alebo slučka na zapnutie šiat. Je to rýchly a účinný pomocník, ak nemáte čas na zašívanie.

5. Očko na pančuškách

Konečne som mala už všetky katastrofy na sebou. A vtedy prišiel rad na moju kamarátku Moniku. Tušíte správne. Roztrhli sa jej pančušky. Síce som jej tvrdila, že nebude také veľké faux pas, ak si ich dá dole, no ona si nedala povedať. Pohotovo vytiahla z kabelky lak na vlasy a zväčšujúce sa očko poriadne nastriekala. Obzvlášť starostlivo striekala najmä jeho začiatok a koniec. To sa akoby zázrakom prestalo ďalej trhať a ona ostala pravou dámou do poslednej svadobnej minúty.

PS: Uhádnete, kde sa skrývala zarážka z mojej náušnice? Celý ten čas, kým som zháňala za ňu náhradu, si pokojne hovela v mojej podprsenke…:-)


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 14.6.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby