Nevesta Stanka Václavová: Nikdy nezabudnem na náš trojitý novomanželský bozk…

 • 17. feb 2021
 • Michaela Recht
 • archív nevesty, Fotograf Vlado Vojtela

Od malička snívam o malej, romantickej svadbe, ktorá by sa odohrávala v kruhu najbližších a najideálnejšie v lone prírody. O to viac som sa potešila, keď som videla fotografie zo svadby, ktorá sa uskutočnila aj napriek nepriaznivej situácii.

Stanka Václavová patrí medzi moje obľúbené „insta ženy“. Sledujem ju už nejaký ten čas najmä vďaka jej zdravému životnému štýlu a pekným fotografiám, ktoré na svojom Instagrame pravidelne uverejňuje. A jej svadba ma nesklamala.

prírodná svadobná torta

Okrem všetkých krásnych detailov ma ale oslovilo niečo iné. Stanka pripravila šikovnú sériu Insta Stories tipov, v ktorých podrobne popísala výber svojho netradičného outfitu či presné ceny šiat či doplnkov. Chcete vedieť viac? S radosťou vám predstavujem Stanku a jej svadobný príbeh. 🙂

P.S. – So Stankou sme sa rozprávali aj v našom prvom živom prenose na Instagrame (hodinovom live streame). Určite si ho nenechajte ujsť. Ak sme nestihli prejsť tému, ktorá by vás zaujímala alebo máte otázky ohľadom plánovania svadby, kľudne sa pýtajte priamo v komentároch pod videom na našom YouTube. 🙂

Staniclava Janošik Václavová

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Vieš čo už si nepamätám. 😀 Srandujem. Zoznámili sme sa ešte počas mojej strednej školy cez Pokec. Brani ma za to teraz asi zaškrtí ale podľa mňa je to dosť vtipná story.

Písali sme si asi dva roky, kým sme sa po prvýkrát reálne stretli. Ja som si krátila čas na hodine grafického dizajnu každý utorok a on si vždy v tomto čase dával obednú pauzu. Keď sme sa stretli po prvýkrát naživo, mali sme pocit že sa poznáme večnosť.

romantické rande fotenie

romantické predsvadobné fotenie

originálne predsvadobné fotenie

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Bol to strašne krásny deň v Neapole. Mala som tušenie, že sa zásnuby odohrajú práve v tomto našom obľúbenom meste. Už od rána to bolo celé magické. Nakúpili sme na miestnom trhu čerstvé ovocie, dali si cappucino s pistáciovým croissantom, zašli obaja ku kaderníkovi, dali si skvelý obed a vínko v rodinnej trratorii a išli sme sa prejsť na pláž za mestom, ktorú sme objavili predchádzajúci rok.

zásnuby v Neapole

Počas tejto zhruba 10 kilometrovej prechádzky sme tradične preberali naše plány a sny do budúcna. Keď sme prišli na pláž, bola prázdna a podniky zavreté. Po kameňoch sme popreskakovali na jeden veľký, trčiaci z mora. Nahovoril ma vytiahnuť selfie tyčku, že toto je perfektné miesto na romantickú fotku (pričom on sa nerád fotí). On si zatiaľ za mojim chrbtom kľakol a vytiahol krabičku s prsteňom, ktorú od rána nosil v jeansoch. Celé som to nevedome nafotila.

zásnuby v Taliansku

Mala som pocit, že mi lásku vyznáva aspoň pätnásť minút. Nerád reční ale toľko chvály na moju osobu koľko vyslovil a prečo chce prežiť život po mojom boku ma dojalo. Keď mi nasadil prsteň a pobozkali sme sa, začala kuchárka v okne reštaurácie tlieskať a kričať bravó. Cestou späť sme už preberali ako by mala vyzerať naša svadba. Obaja sme ostali svorne dúfať, že bude od rána takýmto pekným dňom o nás dvoch ako 16.apríl 2019.

zásnuby pri mori

V akom štýle a kde sa odohrala vaša svadba?

Naša svadba bola 4.septembra 2020 v bratislavskej budove bývalej Konskej Železnice. Toto miesto sobáša som vybrala zámerne, keďže obaja milujeme históriu Bratislavy a zároveň strategicky pri skvelej reštaurácii U Taliana, kde bol náš svadobný obed. A cesty po Taliansku aj určili štýl našej svadby, ktorá sa niesla v uvoľnenom, ležérnom duchu „Dolce vita“.

Najdôležitejším pre nás bolo stretnutie rodiny, aby sa cítili dobre, pohodlne a vychutnali si pri tom skvelé jedlo a pitie. Neexistoval žiaden nalinajkovaný harmonogram. Po obede sme sa presunuli z reštaurácie do záhrady za našou bytovkou, kde moja sestra a svedkyňa prichystali posedenie. Krájala sa torta, podávali zákusky, chlebíčky a to všetko za doprovodu príjemných rozhovorov, na ktoré nie je celý rok čas. Neskôr sa k nám pridali aj naši susedia s deťmi, ktoré priniesli hudbu a krásnu detskú radosť. Zábava sa neplánovane pretiahla až do neskorých nočných hodín.

bývala Konská železnica

svadobné fotky v meste

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Priznám sa, že som ju vôbec neplánovala. Naše prvotné úvahy totiž boli o svadbe iba so svedkami na pláži v Thajsku. Ako by Brani povedal: „Na čo tie ceremónie, keď už sme spolu tak dlho a máme sa radi.“ Moji rodiča s tým boli dokonca celkom rýchlo zmierení. Neskôr mi však kolegyňa, ktorá mala takúto svadbu v New Yorku povedala, že s odstupom času ľutuje, že nemala pri sebe mamu a najbližších. Tieto jej slová viedli k prehodnoteniu našich plánov, keďže rodina je pre nás najdôležitejšia.

svadobné ráno Keďže sme obaja panelákové deti (on z Petržalky a ja z Dubnice nad Váhom) túžila som po svadbe vonku a nie medzi štyrmi stenami. Inšpirácií na Instagrame je kopec ale moje srdce vždy plesá, keď vidím záverečnú svadbu v Jakubiskovej Perinbabe. Stoly na lúke za mlynom, domáce buchty posypané cukrom a ten ich tanec. ❤️

záhradná svadba Reálne som svadbu začala organizovať v júli. Zistila som voľný termín u fotografa Vlada Vojtelu. Jeho diáru som prispôsobila žiadosť na úrade a po potvrdení sme sa stretli s majiteľom reštaurácie Andreom Ena. Z praktickej stránky mi boli inšpiráciou moje tri kamarátky Bibiana, Marianna a Ivanka, ktoré mali mať svadbu v priebehu leta pred nami. Ich rady, cenové kalkulácie a následné presúvanie svadieb ma presvedčili o malej oslave vo vlastnej réžii.

svadobné fotografie Bratislava

malá svadba počas koronavírusu

Mala si krásne a originálne svadobné šaty. Skrýva sa za nimi nejaký príbeh? Ako prebiehal ich výber? Prečo si sa rozhodla ísť práve touto cestou nevšednosti? 🙂

Ďakujem veľmi pekne za tvoje slová, vôbec som nečakala, že zaujmú toľko dievčat. Mám rada jednoduchú eleganciu a nezvyknem nosiť veľa doplnkov. Od začiatku som preto ukladala do svojich svadobných inšpirácií šaty s výraznejším živôtikom a padavou sukňou, ktorú neskôr vystriedali nohavice. Finálny výber som nechávala až na základe miesta svadby (ak by to bola tá pláž asi by som sa vydávala v ľane.)

nohavice na svadbe

Svoje šaty som kúpila náhodou počas leta. Pôvodne som si skúšala sukňu na rozlúčku so slobodou jednej z kamarátok. Braňovi sa fotka v nej tak páčila, že bola podľa neho vhodná na našu svadbu. Toto konštatovanie sa mi postupom času začalo pozdávať, keďže sme zvolili sobáš na úrade a k tomu sa mi veľká róba nehodí.

Sukňu som si teda dodatočne objednala cez internet bez toho, aby o tom vedel. Asi po mesiaci som sa vybrala po celodenných bolestiach prejsť. Náhodou som zašla do Zary a tam visel ten krásny, ligotavý živôtik. Vzala som si ho len tak pre radosť a až doma zistila, ako krásne zapasoval k sukni. Poslala som spokojná svoju nastajlovanú fotku kamarátke a po jej nadšenej reakcii bolo rozhodnuté. Šaty mi úplne padli na postavu a zvýraznili moje prednosti, čím som sa v nich cítila pohodlne a sebaisto. Čerešničkou na torte, ktorá zaujala asi najviac bola ich finálna cena. Tú som sa rozhodla zverejniť aj na svojom Instagrame a presvedčiť budúce nevesty, že aj za málo peňazí môže byť veľa muziky.

dvojdielne svadobné šaty

Dôležité pri výbere akéhokoľvek oblečenia, je riadiť sa svojim vkusom a typom postavy. Ak si nie ste isté, zdôverte sa do rúk odborníkov v obchode či salóne, ktorí vám nezávisle a nezaujato poradia.

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Uff, celý deň bol prekrásnym momentom. Tá láska a radosť, ktorú sme dostali od našich najbližších, sa ani nedá opísať. Ak mám ale vybrať konkrétne, tak je to moment, kedy ma s vrúcnou otcovskou láskou odovzdával otec manželovi a bol na nás oboch hrdý. Nezabudnem na náš trojitý novomanželský bozk, na mamine zaslzené oči šťastím, na sestrine poďakovanie, na to ako ma otec zobral nadšený do tanca aj keď vravel, že také opičky robiť nebude, a potom s tým nevedel prestať.

svadobní hostia

zvieratá na svadbe

deti na svadbe

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

So všetkými! Nemali sme ich veľa ale iba tých najlepších. O môj makeup a vlasy sa postarala svetová Erika Grunwaldová. Tortu a koláče zabezpečila Veronika Bajzová, pre milovníkov slaného boli chuťovky z chlebickovo.sk a o pitný režim sa postaral môj otec a Beer Station. Všetko to pre nás dokonale zdokumentoval fotograf Vlado Vojtela.

jedndouchá svadobná torta

svadba na záhrade

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Buďte k sebe maximálne úprimné a spíšte si všetky svoje túžby, kým vás začnú iní ovplyvňovať. Hovorte o nich otvorene so svojim partnerom. Ak chcete veľkú svadbu majte ju ale nie preto lebo treba pozvať sesternicu a strýca z piateho kolena, lebo „čo by na to povedali?!“ Ak máte obmedzený rozpočet, škrtajte z dekorácií a nikdy nie z kvalitných služieb, fotografa a vizážistky.

svadba počas koronavírusu

Ďakujem Stanke za rozhovor a prajem jej do manželského života len to najlepšie! 

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe