3 nevesty z Mojej svadby nám prezradili, aké to je vydávať sa s bruškom

  • 10. júl 2018
  • Silvia Blahovcová

Mnohé nevesty sa často stretávajú s otázkami typu, či sa vydávať museli a keď sa po čase ukáže, že bábätko dôvodom sobáša nebolo, neustále prichádzajú nové otázky, kedy to už bude.

Stráviť svadobný deň s bruškom nemusí byť také jednoduché a svoje o tom vedia viaceré nevesty z Mojej svadby. Tri z nich sa s nami podelili o svoj príbeh a informácie o tom, ako to prebiehalo a či, keby mali tú možnosť, radšej zmenili rozhodnutie vydávať sa ako tehotné a prípadne so svadbou počkať. Ich príbehy si prečítajte spolu s nami.

Nevesta @tominoasimona Bolo pre vás náročné vydávať sa ako tehotná? Či bolo pre mňa náročné vydávať sa ako tehotná? Na tento deň som čakala veľmi dlho – našla som si muža, ktorý mi dáva všetko, aj viac, ako si zaslúžim a je pre mňa úplne dokonalý. Pôvodne sme mali sme mať svadbu 7.4.2018. Veľkú, prenádhernú. Žiaľ, dva týždne pred svadbou tragicky zahynula snúbencova, už teraz manželova sestra. Svadbu sme museli zrušiť.

To, že som tehotná som vedela už pred svadbou, aj pohreb som musela zvládnuť ako tehotná, a to bolo pre mňa ešte náročnejšie… Termín sme po dlhých debatách presunuli na 12.5. Presne kvôli tehotenstvu, aby nebolo ešte moc teplo a aby som sa vošla do na mieru ušitých šiat, kvôli rastúcemu brušku.

Svadbu sme mali iba maličkú. Len obrad. A fotenie. Ale nič neľutujem. Páčila sa mi viac ako tá, ktorú sme mali mať. Bola o nás dvoch, už troch. Bolo to pre mňa veľmi emotívne. Hlavne to, že tehotenské hormóny robia svoje a k tomu, keď si pridáte úmrtie a len samotný obrad, z jednej strany to ťažké bolo, ale stále sme mysleli na drobčeka a tešili sa, že našu lásku konečne spečatíme slovkom áno.

Ak by ste to mohli zmeniť, nechali by ste si svadbu radšej na obdobie bez bruška? Na svadbe som bruško ešte nemala. Teda, mne všeobecne bruško rastie pomalšie. Ja som si svadbu užila aj v tehotenstve. Nemenila by som to, že som ju mala takto. Jediné, čoho som sa bála, boli nevoľnosti, ale aj tie ma v náš deň obišli. Bol to pre mňa naopak krásny pocit vedieť, že to malé stvorenie je v mojom brušku a je v náš deň s nami :-).

Z akého dôvodu ste mali svadbu s bruškom? Je pravda, že keď sme plánovali svadbu v starom termíne, netušili sme, že vtedy otehotniem. O bábätko sme sa snažili asi 4 mesiace a nedarilo sa. Viem, že to bolo asi dva týždne pred úmrtím snúbencovej sestry, a teda nejakých par týždňov pred našou prvou plánovanou svadbou, keď som zistila, že som tehotná. Veľmi sme sa tešili na to, ako to všetci oslávime na svadbe. Že budeme mať o to väčší dôvod oslavovať nielen naše manželstvo, ale aj bábätko.

Žiaľ, ako sa vraví, človek mieni, pán Boh mení. Život, osud je nevyspytateľný. No môžem povedať, že my sme to oslávili pri svadobnej noci. Odišli sme na hotel do iného mesta a len my dvaja sme spomínali. Na cely ten krásny deň, na jeho sestru a to, že s nami určite bola. Aj keď oslava taká ako má byť nebola. Chceme si ju urobiť po narodení dieťatka a osláviť aj ten malý zázrak.

Vedeli vaši hostia, že je vás na svadbe o jedného viac? Hostia tuto novinku vedeli. Na našu svadbu v ten deň prišlo o mnoho menej ľudí ako bolo pozvaných na prvú svadbu, ale aspoň vieme, že to boli tí skutoční blízki a tí, čo si mohli na nás urobiť čas. Dokonca pani, ktorá nás oddávala vravela, že sa na matrike opäť stretneme, keď prídeme s dieťatkom alebo niečo v tom zmysle. Viem, že sme sa v tom momente s manželom pousmiali a viem, že mi dokonca pohladil bruško.

Pri gratuláciách to bolo tiež o inom, už na nás nehľadeli len ako na pár, ale prihovárali sa aj maličkému, čo bolo ešte krajšie. V skratke môžem povedať, že aj keď sme nemali svadbu veľkú, milujeme sa a bolo to cítiť.

Nevesta @nikusiacik Bolo pre vás náročné vydávať sa ako tehotná? Pre mňa bolo nenáročné vydávať sa ako tehotná tým, že som nemala tehotenské nevoľnosti. Vydávala som sa v 16. týždni tehotenstva. Jediné, čo som počas svadby považovala za problém bolo, že som bola viac unavená, ale to vyriešila káva a častejší oddych. Náročnejšie bolo tŕpnuť, či šaty, ktoré som si vybrala, budem vedieť obliecť aj na svadbu. Nakoniec sa zmenili na šnurovačku a obliekla som ich :-).

Ak by ste to mohli zmeniť, nechali by ste si svadbu radšej na obdobie bez bruška? Celý život som si vravela, že najprv svadba a že nikdy sa ako tehotná vydávať nechcem, no človek mieni, pán Boh mení. Pre mňa bolo nepredstaviteľné si ani nemôcť pripiť na svadbe a hlavne riešiť svadobné oblečenie v prípade tehotenstva.

Z akého dôvodu ste mali svadbu s bruškom? Svadbu s bruchom som mala z dôvodu, že od začiatku roka sme sa začali snažiť o bábätko. Svadbu sme neponáhľali, ale na bábätko už prišiel čas. Keďže sa nám nedarilo dlhšiu dobu a v máji som bola požiadaná o ruku, rozhodli sme sa dať svadbu na koniec roka (ak by som náhodou otehotnela, aby som sa nie vo vysokom mesiaci vydávala). Svadba bola v máji naplánovaná na 11.11 (čisto náhodne v ten deň mali svadbu aj moji rodičia a tento deň vyšiel rovno na sobotu). V auguste sme sa dozvedeli že nás bude o jedného viac a už sme termín svadby nemenili.

Vedeli vaši hostia, že je vás na svadbe o jedného viac? Na svadbe o mojom tehotenstve vedelo iba pár osôb (rodičia, budúci svokrovci a pár ľudí). Väčšine hosti sme to oznámili priamo na svadbe (niektorí hostia odhalili, že mám v šatách väčšie prsia :D).

Nevesta @leolmami Aký bol váš svadobný príbeh? Vydávali ste sa vo vysokom štádiu tehotenstva, takže všetci hostia nevedeli, že čakáte bábätko. Ja som mala svadbu v siedmom mesiaci. Tehotná som sa vydávala preto, že svadba bola naplánovaná ešte pred otehotnením. Čakali sme našu tretiu dcérku. Ráno som bola objednaná ku kadernícke a kozmetičke. Bežné nechodievam, ale chcela som si dopriať trochu luxusu, kaderníčka mi však urobila účes, ktorý pripomínal prilbu a kozmetička mi namiesto jemného líčenia namaľovala tvár ako na Halloween.

Hrubé čierne linky, tmavé tiene, fialový rúž a všetkého strašné veľa. Vyzerala som ako transvestita a ešte k tomu zle nalíčený. Mala som hodinu do fotenia a vyzerala som fakt šeredne. Strašne som plakala. Vonku pršalo a ja som rýchlo bežala so sebou niečo urobiť. Kým som zmyla všetok ten humus z tváre a rozčesala zalakovanú prilbu, chvíľu to trvalo. A tak som si len na rýchlo urobila jemný make-up a vlasy trochu pritočila.

Bežali sme na fotenie, ktoré som si myslela že nedopadne moc dobre, keďže lialo. Šliapali sme hore zabahneným kopcom cez ten les, ale už som bola pokojná, aj keď mi pršalo na hlavu. Nemenila by som na tom dní vôbec nič.


Komentáre

    Pridaj príspevok