Pes na svadbe: Ako ho zapojili do svadby naše nevesty?

 • 18. aug 2021
 • Dana Račko
 • iStock, archív neviest

Najlepší priateľ. Člen rodiny. Vaša psychická opora a kondičný tréner. Skrátka, váš pes. Nemôže chýbať na vašej svadbe, veď bez neho by to predsa nebolo ono. Pes na svadbe dokáže vytvoriť neopakovateľnú atmosféru. Ako ho zapojiť do svadby a patrí vôbec psík na takýto deň?

pes na svadobnej hostine

„Pokiaľ je to člen rodiny a teší sa dobrému zdraviu a výchove, je takmer nemysliteľné, aby sa to zaobišlo bez neho. O spomienkových foto ani nehovoriac . 🙂 Ale v každom prípade to pre neho nesmie byť stresujúce a nesmie byť „na obtiaž“… Pokiaľ psík spĺňa vyššie popísané podmienky, tak do prípravy by som zahrnul len výdatné raňajky/obed (podľa toho, kedy je svadba), aby nepatrične nezasiahol do svadobnej hostiny. No a potom treba myslieť na také tie praktické veci – kto bude mať psíka na starosti celý čas? (psík nie je vec, nemôžete ho len tak niekde odložiť). Taktiež treba vyriešiť, kde sa bude psík počas svadby zdržiavať – zdanlivé banality, ale tak ako je zásadou dobrej svadby plánovanie, týka sa to aj všetkých „hostí“ . :)“, vysvetľuje MVDr. Pavol Valašek.

Ako svojich psíkov zapojili do svadby naše nevesty?

Pokiaľ váš štvornohý priateľ nemôže byť na vašej svadbe, môžete ho do nej zapojiť aj bez jeho prítomnosti a zakomponovať ho napríklad na svadobné oznámenie.

„My máme našu krásku na oznámeniach. Nemôže byť na svadbe, lebo žijeme v Írsku a svadba je na Slovensku. Nechceme ju stresovať cestovaním“. (Petra, Írsko)

pes na svadbe

Svoje miesto na svadobnom oznámení dostal aj psík Alinko.

„Na oznámenie sme ho chceli preto, lebo je to náš maznáčik, keďže ešte nemáme deti. Má už krásnych 10 rôčkov, ale miluje ľudí, zvieratá aj deti a neskutočne rád sa hladká. Mala som ho tri roky predtým, ako sme sa s manželom spoznali a odvtedy býva s nami a všetko prežíva s nami, preto bol aj súčasťou našej svadby, ale bol len doma na prípravách. Keď ma obliekali do šiat, pritisol sa tak ku mne, akoby si ma nechcel dať.“ 🙂 (Denisa, Trstená)

pes na svadobnom oznámení

Obľúbenou formou, ako zapojiť psíka do svadby je svadobné fotenie.

„Čo sa týka našej svadby, my sme mali portrétové fotenie, kde bola Fufi s nami 🙂 a obrad v kostole, kde nemohla samozrejme ísť.“ 🙂 (Lenka, Hlohovec)

pes na svadobnom fotení
Foto: Matúš Strapko

„Boli s nami na fotení. 🙂 Do kostola ani na hostinu sme ich zobrať nemohli. Ostali strážiť domček.“ (Martina, Michalovce)

pes na svadobnom obrade
Foto: František Hajduk

Ovláda váš labkoš viac ako základné povely? Super! Zapojte ho do svadobného programu a urobte svojím hosťom psiu šou. Nacvičte s ním krátke vystúpenie v sprievode hudby alebo hosťom predveďte ukážku jeho poslušnosti. Pes na svadbe môže byť za hviezdu! Verte, že popri klasických svadobných hrách bude táto zmena príjemným oživením.

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby