Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach

 • 27. júl 2020

Veronikina svadba v prírode bola rozprávková najmä vďaka jej najlepšej kamarátke, ktorá jej ju celú pripravila a zorganizovala.

svadba v prírode

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Zoznámili sme sa úplnou náhodou, i keď ja som ho vnímala už dlhšiu dobu. Bol odo mňa straší o 8 a pol roka, no vnímať som ho začala vo svojich cca 15-tich, čiže vtedy sme toho veľa spoločného nemali. Keď som mala čerstvých 20 rokov, náhoda zariadila, že prišiel do mojej práce s kamarátom, ktorý bol môj kolega, začali sme sa rozprávať, a zrazu som mala pocit, že ho poznám celý život.

Rozprávali sme sa celú noc a ráno ma išiel odprevadiť… Išla som spať, a keď som sa po pár hodinách zobudila, nevedela som, či sa mi to snívalo alebo to bola pravda. Pozriem na telefón a tam SMS. Vôbec som nevedela, odkiaľ má moje číslo. A potom to už išlo, mesiac intenzívneho stretávania, randenia, prestavanie rodičom, a o mesiac a pol sme už spolu bývali. Teraz po skoro 8 rokoch sme sa vzali.

prírodná svadba

Ako prebehli vaše zásnuby?

Zásnuby neprebehli klasicky ako v romantickom filme, no pre mňa o to viac prekvapivo a nečakane. Najmä preto, že som vedela, že on na svadbu veľmi nie je. Minulý rok v máji, deň po mojich narodeninách, sme išli na wellness a večeru do Chateau Gbeľany, kde bolo neskutočne nádherné prostredie.

Keď sme odchádzali, išli sme sa prejsť do parku, kde sme si sadli na lavičku, on sa na mňa pozrel a hovorí mi – poďme si tu rezervovať termín na svadbu. Skoro som odpadla. Hoci sme si nakoniec vybrali iné, nášmu srdcu bližšie, miesto na svadbu, vždy sa radi do Chateau Gbeľany vraciame a spomíname na tento krásny deň. Neskôr som dostala nádherný diamantový prsteň, ktorý som odvtedy nedala dole z prsta a hrdo ho nosím.

krájanie torty

súbor na čepčenie

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Inšpiráciu som čerpala asi ako každá nevesta na internete, no moja najlepšia kamarátka a moja svedkyňa vlastní svadobnú agentúru, a práve ona splnila každé moje prianie. Celú svadbu od výzdoby, organizácie a tiež kvetinového aranžmánu mala na starosti práve ona, čiže najväčšou inšpiráciou bola moja najlepšia priateľka. Svadbu sme plánovali od mája roku 2019, kedy sme si určili dátum, miesto svadby, hudbu, fotografa, koláče a tortu, ostatné sme riešili neskôr.

V akom štýle sa niesla vaša svadba a kde sa odohrala?

Svadba sa odohrala v nádhernom prostredí na Kysuciach v penzióne Kriváň v Korni, uprostred lesa a prírody. Samotný obrad bol v altánku na kopci, z ktorého bol výhľad na les. Keďže sme nechceli obyčajný civilný obrad, sobáš bol vonku, doplnený hrou na husle a klavír, čo vnieslo do obradu neuveriteľnú emóciu.

Svadobná výzdoba sa niesla v znamení zlatej a greenery, samozrejme, doplnená o pivónie, ktoré som vždy na svadbe chcela mať. Celá dekorácia bola pretkaná živou kvetinovou výzdobou na vysokých zlatých konštrukciách, a sála bola dozdobená 100 metrami svetielok, ktoré vytvárali hviezdne nebo.

jednoduchá svadobná kytica

veselé svadobné fotenie

Ovplyvnila situácia s koronavírusom nejakým spôsobom tvoje prípravy či samotnú svadbu? Ak áno, ako?

Koronavírus svadbu ovplyvnil a podpísal sa najmä na mojej pohode pred svadbou. V marci som bola ešte veľmi optimistická nevesta, ktorá si nepripúšťala, že by sa ma táto situácia mohla týkať aj v júli. Avšak v apríli sa už moje obavy napĺňali a moja nálada bola na bode mrazu – prípravy na svadbu sa zastavili.

Overovala som možnosti presunu svadby, keďže svadbu s 2 svedkami a v rúškach som nechcela. Postupne som ale nabrala pozitívnu náladu, aj vďaka mojej priateľke, ktorá svadbu organizovala. Prípravy sa znova vo veľkom začali asi v polovici mája. Veľká facka prišla presne 2 týždne pred svadbou, keď v Čadci začali pribúdať prípady koronavírusu a v meste nastala mimoriadna situácia. Do poslednej chvíle sme nevedeli, či svadba bude alebo nie. Našťastie všetko dopadlo viac než dobre.

doplnky pre ženícha

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Určite na pohľad môjho manžela, keď som prichádzala na obrad za sprievodu klavíra a huslí, a keď sa na začiatku obradu čítala báseň, ktorú napísal na našu svadbu. Pohľad do jeho očí, keď ich mal plné sĺz, a na moment, keď mi gratulovali moji rodičia. To bol moment, ktorý má zlomil, a neudržala som slzy.

svadobná polievka

tipy na svadobné fotenie

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

Musím povedať, že s výberom dodávateľov som mala šťastie. V prvom rade to bola svadobná agentúra Mary mojej najlepšej kamarátky v Čadci. Mala na starosti organizáciu celej svadby, obradu, kvetinový aranžmán, moju svadobnú kyticu, hostinu v penzióne Kriváň a podobne… Všetko bolo do poslednej bodky dokonalé, ešte dokonalejšie, ako som si vedela predstaviť. Je to mimoriadne kreatívna, obetavá a milá osôbka.

Ďalej náš svadobný fotograf Tomáš Záhumenský, ktorý nás dostal svojím priateľským prístupom, profesionalitou, time managmentom. Urobil nám dokonalé fotky, ktoré začal posielať už dva dni po svadbe. Práve tie ma vrátili do toho krásneho dňa, pripomenuli mi všetky emócie a pocity, ktoré som zažila. Musím povedať, že lepšie sme si ani vybrať nemohli.

A v neposlednom rade kapela Timex, ktorá rozprúdila zábavu, hrala úžasne a neľutujem, že sme si vybrali práve ich.

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Asi to, čo každá nevesta, ktorá má za sebou svadbu – nech si ju užijú, neriešia zbytočne nedokonalosti a nesúlad programu – nikdy sa všetko nedá vychytať na 100 %. A keď si človek myslí, že to tak je, tak je na omyle, lebo môže mať krásnu výzdobu, úžasné šaty, no keď nebude v pohode, hostia to vycítia a nebudú sa baviť.

Čiže len si to užiť, lebo ten deň prejde tak rýchlo, že za celý môj život som neprežila rýchlejší deň ako práve ten svadobný.

Celý album nevesty si môžete pozrieť TU.

CELÝ ALBUM
Kompletný album

Foto: Tomáš Záhumenský

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré!

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby