Predstavujeme dodávateľov: Adriana Červenková a jej Kvetinové pozadia, ktoré oživia každý priestor

 • 10. sep 2018
 • Erika Ivanovičová

Neodmysliteľným trendom tohoto a nepochybne aj budúceho roka sú famózne kvetinové steny, ktoré dodajú šmrnc vášmu veľkému dňu. Opýtali sme sa všetko, čo by ste o stenách mali vedieť, a to Adriány Červenkovej, ktorá tieto nádhery ručne a s láskou vyrába.

Ako sa zrodil nápad vyrábať kvetinové steny? V živote sa treba pre niečo zapáliť a pre mňa to bola práve táto myšlienka o kvetinových stenách. Keďže sa čochvíľa vydávam, preskúmala som všetky možné stránky o dekoráciách a pinterest bol môj najobľúbenejší zdroj inšpirácie.

A vtedy mi padli do oka kvetinové steny, ktoré prekrásne dotvárali svadobné fotografie. Povedala som si, že to musím mať aj ja. Na základe môjho prieskumu som bola prekvapená skoro žiadnym výberom tunajších firiem. Preto som sa rozhodla budúcim nevestám priniesť niečo iné, originálne, nadčasové a zdokonaliť tak ich svadobné fotografie.

Z akých kvetov sú vaše pozadia vyrábané? Všetky pozadia sú vyrábané z tých umelých. Snažím sa vyberať také hlavy kvetov, aby boli z kvalitného materiálu a vyzerali podobne ako živé. Okrajovým produktom v mojej ponuke sú aj slavobrány. Nízky výber na trhu ma inšpiroval vyrobiť pár variácii a s narastajúcim dopytom som sa začala sústrediť aj na tento produkt.

Koľko kusov kvetov potrebujete na výrobu pozadia? Všetko to začalo s prvou voľbou bielo-ružovej kombinácie, ktorá je najľúbeznejšia, najromantickejšia, najnežnejšia a je hlavne základom mnoho svadieb.

V prvom kole som si kúpila okolo tristo kvetov a poviem vám, bol to veľmi, ale veľmi slabý odhad. Doplnila som ho skoro päť násobkom, aby bolo pozadie dokončené. Výsledok sa tešil väčšej a väčšej obľube a pozadie sa začalo dobre prenajímať. Postupne a opäť inšpirovaná zahraničnými portálmi, som rozšírila ponuku o ďalšie farebné variácie.

V akých cenových reláciách sa pozadia pohybujú? Ako dlho trvá výroba? Pozadia, ktoré mám už vyrobené v rozmere 215×215 cm, prenajímam za 150 € v rámci dopravy a inštalácie v Bratislave a sú k dispozícií ihneď. Slavobrány sú lacnejšie, nakoľko tam nie je použité také množstvo kvetov. Ostatné vyrábam na objednávku, takže majte na pamäti, ak viete termín podujatia, treba rátať s výrobou 4-5 týždňov. Akonáhle sa vaša stena dostane do finálnej dokonalosti, kontaktujem vás.

Cena výroby pozadia sa pohybuje od 800 €. Záleží od veľkosti, ceny jednotlivých kvetinových hláv a následne, koľko ich treba použiť a aká má byť veľkosť steny. To sú dosť dôležité faktory na to, aby som vedela pripraviť kompletnú cenovú ponuku. Ceny sú nastavené tak, aby boli dostupné pre každú nevestu. S cenou v zahraničí sa to nedá porovnať ani o polovicu.

Ako prebieha objednávka pozadia? A čo nevesty, ktoré nie sú z Bratislavy? Objednávka prebieha štandardne. Nevesta sa informuje o dostupnosti termínu a následne si stenu objedná. Písali mi nevesty hlavne z východu, preto som vymyslela systém, aby si steny mohli prenášať a zložiť jednoducho samé, tým pádom netratia na doprave. Pozadie je zrolované ako koberec a tým jednoducho prenosné v akomkoľvek aute.

Na aké príležitosti okrem svadby ste pozadia vyrábali? Mojím cieľom bolo vytvárať pozadia hlavne na svadby. Samozrejme, že ma začali oslovovať na rôzne iné príležitosti. Dostala som rôzne bartrové ponuky na eventy, módne prehliadky. Bola som veľmi milo prekvapená, keď ma oslovili na Miss Slovensko, ale keďže som nemala záujem o reklamné plnenie, pohorelo to.

Cením si svoju prácu a každú minútu svojho života a práve preto sa snažím vytvoriť niečo krásne, originálne, čo bude vystavené a poteší radšej svadobčanov na svadbe. Neuveriteľne ma napĺňa každý posun vpred, najmä, keď ma oslovia s potrebou zaplniť priestor kvetinovým pozadím. Ale verím, že najprv sa má dávať, potom dostávať.

Ktoré pozadia sú najžiadanejšie? Najviac žiadané pozadie od začiatku mojej práce je ružové – s názvom Krevete Backdrop. Ružová je proste dokonalá romantická farba a aj preto je veľmi obľúbenou pri výbere svadobnej výzdoby. Ja osobne tuto farbu nepreferujem a mojou farbou na svadbu bude marsala. V nej sa cítim super a je to farba, ktorá je dostatočné sexi, netradičná, glamour a chic. K tomu si kombinujem aj pozadie, ktoré som nazvala Valentine Backdrop.

Mali ste aj nejakú netradičnú požiadavku? Netradičné, podľa toho v akom slova zmysle, pre niekoho úplne normálna vec :-). Oslovili ma napr. na vytvorenie kvetinového pozadia do kultúrneho domu, čo už chceli mať napevno ako súčasť svadobnej sály. Teraz som dostala ponuku, kde všetky moje steny majú byť vystavené počas svadobnej výstavy v jednom nemenovanom shopingu.

Zábavne na tom je, že chceli ešte omnoho viac a ja im ich toľko neviem dodať. Výroba jedného pozadia je dosť finančne aj časovo náročná pre jednu osobu. Jednoducho, nie som typ človeka, ktorý vie niečo spraviť na polovicu, všetko musí byť dokonalé.

Chystáte sa pre nás vytvoriť nejakú novinku? Ja ako osoba si v živote snažím nastavovať ciele a možno niekedy až neprekonateľné veci, ale presne to ma posúva ďalej v súkromnom, či pracovnom živote. Moje plány siahajú k rozšíreniu farebnosti a kombinácií stien. Dodávať viacfarebné kombinácie, pričom bude lepší výber pre zákazníka. Pre človeka je veľmi dôležité, že má odozvu. Že sa vďaka nej môže takto posúvať a s radosťou vykročiť každé ráno do nových výziev.

Ponúkate aj inú službu okrem pozadia a slavobrány? Momentálne sa špecializujem len na kvetinové pozadia a slavobrány, ako som už spomínala. Ale časom nikdy neviete, kam vás zaveje a čo ešte nové sa dá vymyslieť. Zo zahraničia prichádza stále nový trend, pričom mnoho agentúr nadobudnú nové inšpirácie a každý z nás časom nimi podľahneme. Ale už teraz mám v hlave predstavy o dokonalých stenách a ak človek tvorí niečo srdcom, vždy to funguje.

Šikovnú Adrianu nájdete medzi našimi Profesionálmi ako Adriana Červenková. Sledovať ju môžete aj na Facebooku alebo stránke.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby