Nevesta Alenka: Po 9-tich rokoch chodenia je naozaj skvelý pocit oslovovať svojho muža „môj manžel“.

  • 7. feb 2017
  • Alžbeta Martišková
  • Petra Smid photography

Ak ste v hĺbke duše tak trošku rebelky a svoju svadbu si nepredstavujete v ružovom opare, určite sa vám bude páčiť dnešný rozhovor s nevestou Alenkou… Svoj veľký deň brala s nadhľadom a svadba s tónmi DJ Tiesta a Metallicy mala svoje čaro. Jedinečným detailom na neveste boli určite jej netradičné dvojdielne šaty.

Pred svadbou ste spolu chodili 9 rokov… Čo vás dalo dokopy a prezraď, ako sa dá byť tak dlho s jedným mužom? 🙂 Dokopy sme sa dali na letnej jahodovej brigáde v Anglicku. Ja som sa vrátila doštudovať vysokú školu na Slovensko a priateľ ma nasledoval, hoci plány mal úplné iné. V tom čase ešte bral svadbu ako vyhodené peniaze a po nevydarenom podnikaní sme sa opäť rozhodli odísť do zahraničia. Keď sme našetrili dosť peňazí, spoločne sme sa dohodli, že 9 rokov je už dostatočné dlhá doba a že sa teda vezmeme…

A nemám žiadnu radu – jednoducho sme si sadli! 🙂 Ja, tvrdohlavý baran, on, jemná rybka… Podstatné však je, že sa pri ňom cítim sama sebou a presne takú ma má rád. To je asi to najdôležitejšie, nájsť toho, pri kom sa nemusíme na nič hrať.

Kedy a kde ste mali svadbu?

Svadbu sme mali 25. 6. 2016 v Novej Ľubovni a hostina bola v penzióne Gurmen Stará Ľubovňa. Kvôli kvetom som chcela mať svadbu na jar a manžel zase v lete, keď je teplo. Tak sme spravili kompromis a vybrali jún, no a v deň našej svadby bolo 32 stupňov, takže sa splnilo aj manželovo prianie.

Čo boli vaše svadobné priority a čo si chcela mať také „svoje“?

Keďže manžel sa chcel ženiť za účasti najbližšej rodiny a nemal nejaké bližšie predstavy, takmer všetko bolo v mojej réžii. Ja som chcela väčšiu svadbu, ale samozrejme som rešpektovala jeho priania, takže sme nemali kameru, ale nesmel chýbať DJ a živá ľudová hudba.

Mojou hlavnou prioritou bolo ukázať našim hosťom modernú svadbu, teda iné zákusky, kvety, priestor… Bolo náročné v našej lokalite zohnať niekoho, kto pečie cupcaky, makrónky a iné modernejšie koláče.

Do výzdoby som chcela namiesto farebnej organzy na stoly živé kvety, ktoré u nás bežne nedostať. V spolupráci s najlepšou kvetinárkou v okolí sa mi podarilo zohnať koralové pivonky v kombinácii s anglickou ružou a eukalyptom a bolo to úžasné!

Teraz síce už s odstupom času, keď si pozerám iné, dokonalejšie svadby, mám pocit, že to mohlo byť aj lepšie. Hostia však výzdobu chválili a bolo to pre nich niečo nové a netradičné. A pritom sme neminuli viac peňazí, ako je v našom kraji bežné, keď sa koná svadba v miestnom kulturáku.

Mala si perfektné šaty… Prečo si zvolila takýto štýl?

Nie som šatový typ a teda už vôbec nie romantický, a preto som chcela niečo nové a hlavne iné. Skúšala som si aj klasické šaty, ale nebola som to ja. Až raz som natrafila na fotku s dvojdielnymi šatami… Manželovi sa to páčilo, tak som začala hľadať salóny, kde by mi ich ušili.

Vo finále som s nimi nebola úplne spokojná, bolo tam pár chýb, čo sa šitia týka, ale hostia šaty i tak chválili. A musím oceniť "holé brucho", ktoré splnilo wau efekt a pri tých 32 stupňoch bolo zároveň naozaj príjemné nepariť sa v jednodielnych šatách.

Veľmi ma pobavila táto fotka. Prečo a ako vznikla?

Manžel natrafil na internete na podobnú fotografiu slovenského páru a ukázal mi ju s otázkou, či by som do toho šla. Cestou z fotenia sme sa teda zastavili na menej frekventovanej ceste a keďže pršalo a bolo chladno, bolo to veľmi rýchle a za pár minút vzniklo niekoľko výborných záberov.

Určite ste mali aj nejaké vtipné svadobné momenty. Prezradíš niektoré?

Hneď vedľa kostola je škôlka, na ktorej má hniezdo bocian, no a tak sa stalo, že v priebehu gratulácii nad nami preletel obrovský bocian s halúzkou v zobáku. Hostia tlieskali a smiali sa, že aká symbolika! Priznám sa ale, že ja som to vôbec nezachytila.

Ďalším vtipným elementom bol môj brat, ktorý už na obed mal v sebe dosť alkoholu, ale mal to pod kontrolou, takže príjemne zabával všetkých okolo seba.

Čo boli najkrajšie momenty svadobného dňa? A boli aj slzičky? Najkrajšie momenty boli, keď nám Janko z Ľudovej hudby zahral na harmonike Dj Tiesta, a potom sa pridala aj basa a zanôtili Metallicu – Nothing else matter. To bolo neskutočné! Veru, boli aj zimomriavky.

Ďalšími peknými momentami boli slová od hostí, že sa im všetko páčilo a chutilo, bol to taký pocit zadosťučinenia. Slzičky však neboli. Bála som sa toho, ako vôbec poviem áno, ale zvládla som to a nakoniec nepadla počas celej svadby ani jedna slza.

Ako vnímaš vašu svadbu s odstupom času? Ako krásnu bodku za rokom a pol plánovania. Je to naozaj pekný pocit oslovovať svojho muža „môj manžel“…, a najmä po 9-tich rokoch chodenia! 😉

Viac fotografií zo svadby Alenky a Miňa:

Alenke ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

    Pridaj príspevok