Nevesta Andrejka: „Obrad pred ľadovým oltárom bol krásny ako zo zimnej rozprávky.“

 • 19. apr 2016

Jednou z prvých lastovičiek medzi svadbami roku 2016 je svadba Andrejky a Ľubka. Svadbu v zimno-filmovom štýle dokázali zrealizovať za 3 mesiace a veruže, je sa na čo pozerať! Za zmienku určite stojí ľadový oltár a filmová torta…

Ako sa začal príbeh vašej lásky? Zoznámili sme sa na vianočnej párty, na ktorú ma zobrala kamarátka a ktorú on organizoval a už tam sme si padli do oka. Potom nasledovalo rande a potom ďalšie a láska bola na svete. Po roku a jednom mesiaci ma požiadal o ruku, bolo to na Valentína a vôbec som to nečakala. Bol už večer a pozerali sme film a zrazu povedal, že ide do sprchy, ale vzápätí sa vrátil s kyticou ruží, kľakol si predo mňa a vybral prsteň s otázkou, či si ho vezmem. Obom nám vypadla slza a moja odpoveď bola: Áno.

Februárová svadba – prečo práve tento mesiac na svadbu? Tak v prvom rade musím povedať, že to bola pre oboch už druhá svadba, čiže, keďže sme mali obaja už jednu za sebou, chceli sme, aby táto bola trochu iná. Február sme vybrali hlavne kvôli pracovným dôvodom, pretože ja som aj s rodinou zmrzlinárka :). A ešte sme si s manželom povedali, že všetko najkrajšie sa nám prihodilo v zime, tak bude aj zimná svadba. Naše zoznámenie, chodenie, požiadanie o ruku a obaja máme v zime aj narodeniny, tak preto zimná svadba.

Tým, že to bola vaša druhá svadba, čo vás to naučilo? Čomu ste sa na tejto svadbe chceli vyhnúť? Už sme obaja vedeli do čoho ideme a čo nás čaká, obaja sme si povedali predstavy o svadbe, našťastie sme sa vždy zhodli a pripravovali všetko spoločne. Po svadbe sa nič nezmení, akurát priezvisko, naša láska ostane rovnako silná ako pred sobášom. Chceli sme si svadbu v prvom rade užiť a aby hostia boli spokojní a bavili sa. Brali sme to ako takú veľkú párty s ľuďmi, ktorých máme radi.

Môj manžel mi stále hovoril: „chcem a urobím všetko, aby to bol tvoj najkrajší deň v živote“ a aj bol pre nás oboch. Som hrdá, že je môj manžel a ja jeho manželka. Chcela som sa vyhnúť hlavne zbytočnému stresu, lebo prvú svadbu som neskutočne stresovala.

Aké svadobné trendy ťa ovplyvnili a čo si si vysnívala pre svoju svadbu? V akom štýle sa niesla vaša svadba? Už pri vyberaní svadobného oznámenia sme si povedali, že chceme trošku inú svadbu, tak sme sa rozhodli, že bude s filmovou tematikou. Čiže oznámenie, svadobnú výzdobu aj svadobnú tortu sme dali do filmového štýlu.

Ako dlho ste svadbu plánovali a aké boli pre teba prípravy? Užívala si si to? Prípravy prebiehali úplne v pohode obaja sme si to užívali. Myslím, že môj manžel vybavil viac vecí ako ja. Svadbu sme začali pripravovať od decembra. Našťastie všetkých dodávateľov, ktorých sme chceli, sa nám podarilo aj vybaviť, takže sme nemuseli nič meniť.

K vašej výzdobe… Zaujala ma táto fotka, prosím ťa, čo sa to tam dialo? Vznikla počas príprav, keď nám priniesli ľadový oltár, že ho treba ešte upraviť. Manžel sa toho chytil a trošku sa vybláznil. Potom prišiel za mnou s tým, že mi spravil sneh. Ja som to videla celé až na fotke, keďže mne v tom čase robili vizáž.

Ako si vyberala svoje svadobné šaty? Čo bolo tvojou podmienkou pri výbere? Svadobné šaty som bola vyberať s mojou maminou. Bola som v 4 salónoch a podmienka bola, aby boli princeznovské, ale najmä pohodlné, aby som sa v nich dobre cítila. Vyskúšala som si ich asi 10 a všetky boli biele, okrem tých, čo mi padli do oka a ktoré som si nakoniec aj vybrala. Sadli mi akoby boli na mňa šité, čiže láska na prvý pohľad.

Bola si nádherná nevesta… Aké skrášľovacie procedúry si si dopriala pred svadbou a v akom časovom slede? Pred svadbou som neriešila žiadne špeciálne skrášľovacie procedúry, okrem toho, že som si 2 dni pred svadbou bola dať urobiť nechty. Dokonca som nebola ani na skúške make-upu a ani na skúške vlasov, čiže na svadbe som mala premiéru a všetko bolo tak, ako som chcela, bola som spokojná. Keď ma prvýkrát uvidel môj manžel, povedal: „Wau, si krásna.“

Aké pocity si prežívala v ten deň ty? Čo bolo pre teba takým silným momentom? Ja som si celý deň veľmi užívala a takisto môj manžel. Žiadny stres sme nemali, všetko išlo ako malo ísť, od príprav cez fotenie, aj počas celej svadby. Mali sme svadobnú agentúru, ktorá sa postarala úplne o všetko, tak sme si to mohli užiť bez stresov.

Počasie vyšlo super, dalo sa fotiť vonku a pri ohňostroji nám aj trošku poletoval sneh. Najsilnejším momentom bolo pre mňa, keď sme sa po prípravách prvýkrát s manželom videli a potom svadobný obrad. Mali sme ho vonku a bolo to ako v zimnej rozprávke. Ďalší silný moment bol, keď som uvidela prvýkrát vyzdobenú sálu so všetkými pozvanými hosťami.

Ako prebiehal váš deň, stalo sa vám aj niečo neočakávané? Náš deň prebiehal veľmi rýchlo, čo je naozaj veľká škoda, že to tak rýchlo ubehne. Ráno sme obaja absolvovali prípravy, potom sme sa na 2 hodinky išli fotiť a hodinu pred obradom sa začali schádzať hostia, tak sme sa pofotili aj s nimi. Odobierku sme nemali.

O štvrtej začal obrad, potom nasledovali gratulácie, usádzanie hostí do sály, príhovor, prípitok, výborné jedlo a po jedle sme mali úžasne vystúpenie klaviristu – Jozef Hollý nám zahral na klavíri piesne s filmovou tematikou. Potom prišiel na rad náš svadobný tanec, zábava, funbox, tancovanie, krájanie torty…

Výber torty určite ocenia všetky detailistky. Aké boli reakcie? Tortu som chcela takú, aby sedela do filmovej tematiky, tak sme vymysleli, že si tam dáme fotky nás dvoch na filmovom páse. A aj chuťovo bola výborná.

Aká bola zábava? Bavili ste sa až do rána bieleho? O desiatej večer sme mali nádherný ohňostroj a po ňom nám hral Kmeťoband, pri ktorom sme sa vybláznili. Nikto nesedel, všetci tancovali. Nemali sme ani odčepčenie, ani nič také, takže sme sa okolo polnoci len išli prezliecť a pokračovali v zábave do piatej rána.

Nestalo sa nám nič neočakávané a ani by som nič nezmenila. Možno iba jeden detail, vo funboxe – priestore na fotenie pre svadobčanov, sme sa zabudli alebo nestihli odfotiť aj my dvaja spolu. Ale od hostí máme úžasnú knihu s prianiami a fotkami.

Spomíname na celú svadbu každý deň a hovoríme si, že by sme si ju hneď zopakovali. Bol to najkrajší deň pre nás oboch a hostia tiež spomínajú, že takú krásnu svadbu ešte nezažili a to nás veľmi teší.

Viac fotografií zo svadby Andrejky a Ľubka:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme len to naj naj naj na spoločnej ceste!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: ZiTNANSKi

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby