Nevesta Baja: „S manželom milujeme film Veľký Gatsby, na našej svadbe preto nesmelo chýbať šampanské a čokoláda od výmyslu sveta.“

 • 13. dec 2016
 • Alžbeta Martišková
 • Marek Kikinder photography

Veľmi populárnou voľbou neviest je výber ústrednej témy svadby. Dnešná nevesta Baja si zvolila štýl "Great Gatsby" podľa obľúbeného filmu. Ako taká svadba vyzerá? Nakuknite ďalej. 🙂

Aké boli začiatky vášho vzťahu? Kto koho zbalil a kedy to začalo byť vážne?

S manželom sme sa dali dokopy vďaka náhode. Obaja sme sa nudili v práci, až kým si ma ten môj nenašiel na jednej sociálnej sieti a nenapísal mi správu. Ja som na správy nikdy nereagovala, tak isto som nereagovala ani na tú jeho, no on sa nedal odbiť a napísal mi znova. 😀 Tak som mu odpísala a dodnes som tomu rada. Veľmi dlho sme boli v kontakte len cez internet, až som mu jedného dňa navrhla stretnutie. Odvtedy sme sa stretávali čoraz častejšie a naše rande trvali občas aj do skorých ranných hodín, pretože sme sa nevedeli rozlúčiť.

Začiatky nášho vzťahu boli trošku staromódne. Prvý bozk padol až na nejakom desiatom rande a vždy sa ku mne správal ako džentlmen. Vážne to začalo byť po pár týždňoch, keď musel odísť na víkend do Česka s bratrancom na rozlúčku so slobodou. Vtedy som si uvedomila, ako veľmi mi chýba. Keď sa vrátil, už som neváhala, vyznala som mu svoje city a on mi na to s úsmevom povedal: "Veď ja som ti už toľkokrát chcel povedať… láska."

Kto sa chcel vydávať/ženiť viac a kedy ste začali o svadbe uvažovať? Alebo to bolo prekvapko?

Svadba je zväčša snom ženy. Zrejme to tak bolo aj u nás, že to bol viac môj sen. Predtým, ako som spoznala Mareka, som však o svadbe nesnívala. Ono to akosi prišlo ruka v ruke s vážnym a stabilným vzťahom plným lásky. Ja som toho názoru, že jediná vec, ktorú by mal muž chcieť zmeniť na žene, je jej priezvisko.

Ako prišla otázka: „Vezmeš si ma?“

Na naše dvojročné výročie sme cestovali na pár dní do Prahy. Keď sme sa chystali z hotela do mesta, pokľakol predo mnou v izbe a opýtal sa, či sa chcem stať jeho manželkou. Jasné, že som dojatá odpovedala ÁNO!

Bola som mu vďačná za to, že ma požiadal v súkromí a nie niekde, kde je milión ľudí. V tomto sme takí „súkromníci“ a máme radi komornú atmosféru. Najviac ma rozosmial, keď mi povedal, že prstienok prepašoval v jednej z topánok, aby som ho nenašla. 😀

Čo bolo na začiatku vašich príprav? Koľko ste mali času? Čo ste vyberali a ako ste si svadbu predstavovali?

Po oznámení zásnub rodine sme sa dohodli, že svadbu dáme o rok, aby sme mali na všetko dostatok času. Ja som dosť veľká puntičkárka a musela som mať istotu, že všetko bude podľa mojich predstáv. V prvom rade sme vybavili termín v kostole a zarezervovali sme sálu v hoteli.

Potom už to išlo celkom ľahko. Ešteže žijeme v 21. storočí a väčšina vecí sa dá riešiť cez emaily alebo telefonáty. Väčšinou som siahala po ľudských zdrojoch z nášho blízkeho okolia. Zarezervovali sme fotografa, kameramana, kvalitného DJ-a, vizážistku a hairstylistku, a ostatné už bolo v pohode. Mohla som upustiť z počiatočného tempa a hľadala som inšpirácie na ten zbytok – kvety, výzdoba a šaty.

Šaty som si nechávala dosť na poslednú chvíľu. Žiadne sa mi nepáčili, tak som si ich dala ušiť podľa môjho návrhu od návrhárky Natasha Azariy. Ak by som sa vydávala znova, urobila by som to isté rozhodnutie. Šaty od nej boli dokonalé.

Mali ste svadobnú tému, do ktorej ste ladili detaily? A čo všetko ste mali v tom štýle?

S manželom sme milovníci filmu Veľký Gatsby a tak sme sa dohodli, že výzdobu z časti ponesieme v tejto téme. Tému sme poňali hlavne v zlatých farbách, damaškových potlačiach, nesmelo chýbať šampanské, čokoláda od výmyslu sveta, čokoládová fontána, trblietky, perly, kamienky, svetielka, candy bar a aranžmány na stoly z honostných bielych pštrosích pier. Pre niekoho možno gýč, pre nás dokonalá výzdoba podľa nášho vkusu.

Aký bol pre teba obrad v kostole?

Obrad v kostole bol pekný. Pán farár bol veľmi sympatický človek, ktorý nám dal veľmi peknú kázeň do spoločného života o láske a súdržnosti. Veľmi nám pomáhal, celý čas sa na nás usmieval a obaja sme úplne zabudli na trému.

Toto bol jeden z tých momentov, kedy viete, že robíte správnu vec, že tá ruka, ktorú držíte, vás už nikdy nepustí, že vlastne celý váš i jeho život bol popretkávaný miliónmi cestičiek, ktoré sa aj tak v ten deň preťali na jednom mieste, aby ste si navzájom mohli povedať to svoje: „ÁNO, beriem!“

Aká bola tvoja vysnívaná predstava seba ako nevesty? A aký bol konečný výsledok v deň svadby?

V náš deň "D" som chcela byť jemná. Keďže som mala šaty s množstvom čipky a dlhý trojmetrový španielsky závoj, zvolila som jednoduchší účes a make-up.

Šperky na svadbu som si robila sama, už nejakú dobu je to môj koníček. Vyrobila som si decentné náušnice k svadobným šatám, väčšie náušnice k popolnočným šatám, brošničky na topánky a dorobila som si opasok na svadobných šatách tak, aby to všetko spolu ladilo.

Čo na vašej svadbe bolo len o vás? Mali ste nejaké špeciálne body programu alebo dekorácie?

Svadba bola celá o nás, o našom vkuse a o najbližších ľuďoch, s ktorými sme ten deň chceli osláviť. Naša svadba sa niesla v dvoch farbách – zlatá farba za stranu ženícha a cyklámenová farba za stranu nevesty. Mala som osem družičiek v nádherných cyklámenových šatách, ktoré mi ešte viac rozžiarili celý ten krásny deň. Sú to moje najbližšie slniečka, ktoré mi pomáhali od začiatku až po deň D, za čo som im veľmi vďačná.

Na svadbe sme mali klasické tradície ako rozbíjanie taniera, zametanie črepín, spoločné jedenie polievky, prvý manželský tanec, rodičovský tanec a začepčenie. Mali sme však aj nejaké zvyky spoza veľkej mláky ako hádzanie kytice a podväzku, čo bola celkom sranda, pretože, čo sa dievčat týka, tak sa chytalo o stošesť, no keď sa hádzal podväzok, páni sa doslova uhýbali. 😀 Do svadby sme zakomponovali aj rôzne hry, ako je vtipná tombola, topánkový kvíz a hra koč, ktorá mala veľký úspech – zabávali sa všetky generácie. Mali sme aj ťahanie spod torty, čo je taká obdoba hádzania kytice. Pod svadobnú tortu sa umiestnia na papierikoch napísané veštby a jeden prstienok. Slobodné dievčatá si ťahajú svoje úlovky spod torty a tá z nich, ktorá si vytiahne prstienok, sa bude čoskoro vydávať.

Vo vedľajšej sále sme ešte mali nachystanú fotostenu a rôzne rekvizity na fotenie, ako napríklad masky, perové boa, rôzne vyrezávané pusinky, klobúčiky, mašličky, čelenky, klobúky…

Čo boli tvoje TOP momenty svadobného dňa?

Medzi moje najobľúbenejšie momenty patrí okamih, kedy sme sa s manželom prvýkrát uvideli na odobierke v mojom rodnom dome. To šťastie v jeho očiach bolo neopísateľné. Top bola aj odobierka, ktorú nám robil náš úžasný starejší Janko Trebuľa, pri ktorej som slzila jedna radosť. Tak isto ma rozplakali aj moje dievčatká, moje družičky, keď mi darovali fotoalbum a venovali krásne slová, na ktoré nikdy nezabudnem. Skvelí boli moji rodičia a sestra, ktorí mi dali kvantá lásky a podpory. Celý svadobný deň však bol pre mňa ako sen.

Všetko bolo podľa mojich predstáv, ľudia sa bavili, všade dobré jedlo, pitie, skvelá hudba… Dokonca sme večer zistili, že všetko nám krásne vyšlo podľa harmonogramu, aj keď sme ho mali napísaný len orientačne. Bol to jeden úžasný, náročný deň, ktorý by sme si však ihneď zopakovali. U nás sa oslavovalo ešte aj ďalší deň, čiže za tri dni sme toho veľa nenaspali, ale stálo to za to.

Dodnes som vďačná za to, že som jedného dňa objavila stránku mojasvadba.sk, kde sa ma ujali ostatné nevestičky, ktoré mi vždy pomohli a poradili. Dokonca som na stránke spoznala aj úžasnú kamarátku a susedku, ktorá mi pomáhala, ako sa len dalo, za čo jej vždy budem vďačná. Chcem sa poďakovať aj za možnosť napísať pár riadkov o našej svadbe a pevne verím, že pre niektoré z budúcich nevestičiek budeme inšpiráciou. Len sa ľúbte a ostatné vždy príde samo!

Viac fotografií zo svadby Baji a Mareka:

Baji ďakujeme za krásne slová a prajeme jej to najlepšie do manželského života!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade