Nevesta Janka: „Vytvorili sme si svadbu podľa predstáv a dopadla úžasne, predčila všetky naše očakávania.“

 • 21. nov 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Janka Kuššová

Veľmi moderným trendom vo výzdobe sú prvky zelene – tzv. "greenery". V tomto štýle sa niesla prekrásna výzdoba dnešnej nevesty Janky. Svadobné šaty chcela mať jednoduché a ako sama hovorí, nezažila síce "wau efekt", no cítila sa úžasne. V dnešnom rozhovore si môžete prečítať aj nevestine tipy na jej naj dodávateľov.

Ako a kedy ste sa zasnúbili? Naše zásnuby prebehli v úplne obyčajný, letný, pracovný utorok. Po práci som išla na manikúru. Domov som sa vrátila o čosi skôr ako inokedy a kým som si odomykala, Miško ma z druhej strany zamykal. Samozrejme ako veľakrát, aj teraz som mu to „skoro“ prekazila.

Požiadal ma ešte o pár minút, a tak som sa šla prejsť. Klamala by som, ak by som tvrdila, že som nič netušila. Ale keďže mi Miško robil rôzne prekvapenia, túto myšlienku som nakoniec zavrhla. Keď som sa vrátila do bytu a odomkla, v chodbe ma čakali lupene ruží, sviečky a môj muž na kolenách. Bolo to krásne a hlavne len o nás dvoch.

Akú svadbu ste si predstavovali na začiatku a vo finále? Splnili sa vám očakávania? Na začiatku plánovania sme sa obaja zhodli, že chceme menšiu svadbu s počtom hostí okolo 50. Išlo nám hlavne o to, aby naša svadba bola bez stresov a aby sme si ju my a naši hostia naplno užili. Vôbec sme nebrali do úvahy veci typu: patrilo by sa…, alebo, mali by ste to spraviť takto, lebo sa to tak robí.

Jednoducho sme si vytvorili svadbu podľa našich predstáv a dopadla úplne úžasne, vlastne, predčila všetky naše očakávania. Užili sme si ju naplno a spolu s našimi hosťami sme sa bavili do rána bieleho.

Aké šaty si si vybrala a prečo? Čo sa týka šiat, nebola som asi klasickou nevestou, ktorá by prešla 20 salónov a skúšala desiatky šiat. Nezažila som žiadny "wau" efekt a neplakala som pred zrkadlom, i keď som dosť citlivá povaha.

Šaty som vybrala pol roka pred svadbou v svadobnom salóne ZOYA Wedding Center v Trnave spolu s mojou úžasnou sestrou. Predstava bola jasná, jednoduché ľahké šaty, žiadna čipka. Vybrali sme 3 šiat a hneď prvé mi sadli a cítila som sa v nich úžasne. Boli jednoduché s volánovou sukňou, na letnú svadbu ako stvorené.

Ktorí boli tvoji NAJ dodávatelia a prečo? Dodávateľov sme vyberali poctivo a so všetkými sme boli nadmieru spokojní. Ak by sme sa brali znovu, tak by boli opäť voľbou č.1. Tu je taký môj zoznam naj:

 • Starý dom – Vináreň u Ludvíka – nádherné svadobné miesto aj s terasou, so skvelým jedlom a príjemným personálom.
 • Boris Bordács – postaral sa o krásny make-up, vlasy a veselú, uvoľnenú atmosféru.
 • Janka Kuššová – vďaka nej sme mali dokonalé rande, svadobné, posvadobné (portrétové) fotky.
 • Manželia z RA Visualworks – profesionálny a milý prístup, už sa nevieme dočkať videa.
 • DJ Marián Kukla – najlepšia voľba, nonstop plný parket, hostia sa vybláznili pri karaoke, zábava až do záverečnej.
 • 4Strings sláčikové kvarteto – vytvorili úžasnú a nezabudnuteľnú atmosféru počas obradu aj gratulácií.
 • Kvetinárka Monika Zemancová – pripravila kvetinovú výzdobu a svadobnú kyticu presne podľa našich predstáv.
 • Silvia Rolná (torticky.sk) – upiekla na našu svadbu chutné dobroty a svadobnú tortu.

Ako prebiehalo svadobné ráno? Boli aj stresy? Stres sme nemali vôbec, práveže sme si všetko užívali. Zobudili sme sa na hoteli v Modre, dali sme si s Miškom spoločné raňajky a potom sme sa rozdelili. Ja som spolu s kvetinárkou vyzdobovala sálu a Miško zatiaľ utekal pre alkohol a nejaké dobroty. Potom som sa zverila do rúk Borisa a začala som sa cítiť ako nevesta.

Kedy ste absolvovali fotenie a na akých miestach? Vzhľadom k tomu, že sme sa chceli vidieť prvýkrát až v kostole a nechceli sme odbiehať počas hostiny na fotenie, zhodli sme sa, že sa budeme fotiť dva dni po svadbe, a to v nedeľu. Miesto vybrala naša fotografka Janka a bolo ním jazero v Senci. Fotili sme sa pri vode a západe slnka. Keďže sme boli poriadne oddýchnutí, fotenie sme si maximálne užili.

Aký bol svadobný obrad? Jedným slovom – DOKONALÝ.

Tvoje najkrajšie svadobné momenty? Všetky časti svadobného dňa mali svoje čaro . Či už to boli prípravy, obrad, gratulácie, hostina, prvý tanec, krájanie torty, čepčenie či zábava do záverečnej. Ale, ak by som si mala vybrať len jeden moment, určite to bol v kostole, keď som kráčala uličkou a prvýkrát sme sa videli.

Viac fotografií zo svadby Janky a Miška:

Janke ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré do manželského života!


Komentáre

  Pridaj príspevok