Nevesta Danka: „Kameramana som nechcela, nepovažovala som to za dôležité, ale môj ženích to na poslednú chvíľu naplánoval inak…“

 • 25. apr 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Remember.sk | FOTO

Dnešný rozhovor s nevestou Dankou bude o tom, prečo je svadba ešte stále IN, prečo sa rozhodnúť pre svadobného kameramana a aj o výhodách fotenia sa pred svadbou. A to všetko za prítomnosti krásnych fotografií svadobného páru.

Kto sú Dadka a Ľuboš a aký je ich príbeh lásky? Spoznali sme sa vďaka našim kamarátom v jeden večer na jarmoku, on prišiel z diaľky za svojím kolegom z práce a ja za svojou kamarátkou. Padli sme si do oka a mali si čo povedať celý večer, hlavne on, nakoľko je veľký srandista. Náš vzťah sa začal pomaly budovať a po štyroch rokoch prišla tá (pre každú ženu) dlho očakávaná otázka : "Miláčik, vezmeš si ma?" Stalo sa to v Prahe na Karlovom moste, kde môj, teraz už manžel, pokľakol. Našu svadbu sme si naplánovali na 23.9.2016, presne v deň nášho prvého stretnutia pred piatimi rokmi. 

Čo pre vás znamená svadba? Prečo ste sa rozhodli pre tento životný krok? Myslím, že od začiatku sme nemali problém spolu hovoriť o svadbe, veľmi sa mi páčilo, ako ma niekedy s úsmevom na tvári Ľubko oslovil "moja budúca žena". Dávalo mi to pocit šťastia. Svadbou sme chceli spečatiť našu lásku a dať tak nášmu vzťahu nový rozmer. Som zo "starej školy" a u mňa je svadba dôležitá, nerozumiem trendu voľných vzťahov. Svadba pre mňa neznamená len papier, ale štart do nového, spoločného života. Štart do budovania si spoločného domova, vytvárania rodiny.

Ako sa vaše osobnosti odrazili v štýle svadby? Čo bolo na vašej svadbe také, typické pre vás? Ľubko je svadobný fotograf, takže u nás bola téma svadby na každodennom poriadku. Mala som dostatočne veľký prehlaď, čo sa mi páči a čo nie. Naša svadba bola skôr formou voľnej zábavy, nechceli sme žiadne naháňačky, stresy, žiaden časový harmonogram, žiadne nútené hry, chceli sme, aby sa naši hostia hlavne cítili dobre, aby sa skvele bavili a myslím, že sa nám to podarilo na jednotku. Veľké vďaka patrí DJ Gabovi, ktorý bavil hostí do rána bieleho.

Asi najnáročnejší je pre nevestu výber šiat a miesta hostiny. Ako to bolo u vás? Potrápili vás tieto veci? Potrápili nás šaty, aj spomínané miesto hostiny. Keďže som chcela byť krásnou nevestou, skúšala som všetky možné šaty, všetky strihy a odtiene bielej. Asi neexistujú šaty v salóne WEM, ktoré som nemala na sebe. Nikdy som netúžila po veľkých šatách, môj výber tak padol na úzke jednoduché šaty, ale stále som rozmýšľala, či sú to tie pravé aj pre môjho nastávajúceho a či mi niekedy nebude ľúto za tou veľkou sukňou, čo mávajú nevesty. Tak som sa rozhodla isť vyberať s ním a vybrali sme spolu, princeznovské 🙂 .

Výber miesta hostiny bol rýchly, prišli sme, pozreli sme, rezervovali sme. No ako správna nevesta som stále rozmýšľala nad tým, či sme urobili dobre a stále mi niečo vo vnútri hovorilo, že mám hľadať ďalej, a tak som hľadala. Štyri mesiace pred svadbou som našla dokonalé miesto, ktoré spĺňalo všetky naše požiadavky, tak sme pôvodné miesto zrušili a rezervovali druhé. Naša svadobná hostina sa konala v historickom centre na terase Panorama Clubu s dokonalým výhľadom na Trenčiansky hrad. To miesto má pre nás svoje čaro, cítili sme sa na našej hostine výborne a viem, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí.

Akú hlavnú tému/farbu ste si vybrali do výzdoby a prečo? Bola si typ tvorivej nevesty, ktorá vyrábala výzdobu do detailov alebo si si nechala pomôcť odborníkmi? Moja voľba na farby na svadbe bola jasná od začiatku. Jemne ružová a mentolová. Ženíchovi sa však ružová nepozdávala, tak sme ju vymenili za jutovinu, vrecovinu. Najskôr som s tým nesúhlasila, ale nakoniec som skonštatovala, že to vymyslel lepšie ako ja. Svoje požiadavky na výzdobu som zverila aranžérke a plne som jej dôverovala, nakoľko nie som veľmi kreatívny typ. Mne by najviac vyhovovalo, keby to všetko niekto zariadi za mňa a ja si len užijem svadobný deň :-).

Zásadnou otázkou pre budúce nevesty často býva: "Mať, či nemať kameramana"? Ako ste si poradili vy? Kameramana som nechcela, nepovažovala som to za dôležité a pravdu povediac, nerada sa pozerám na seba :-). Ale môj ženích to na poslednú chvíľu naplánoval inak a kameramana sme mali a som mu za to nesmierne vďačná, je to úžasné pozrieť si tie krásne chvíle znova a mať znovu pocit, že ste na svadbe. Určite odporúčam každej neveste, nech neváha a dá si svoj svadobný deň zvečniť, zaručujem, že neoľutujete. Deň D utečie veľmi rýchlo a svadobné video vám ukáže všetky tie pekné chvíle, krásne zážitky a hlavne momenty, ktoré ste nepostrehli. 

Svadobný deň ubehne veľmi rýchlo, ale spomienky zostávajú dlho, ktoré sú pre teba tie najkrajšie? Keď oddávajúci povedal "prehlasujem vaše manželstvo za právoplatne uzatvorené". Pri tejto spomienke sa vždy pousmejem. :-). Celá naša svadba bola dokonalá, ľudia sa bavili, mali sme skvelé ohlasy a my si ju budeme pamätať ako jeden z najkrajších dní. Myslím, že môžem povedať, že nám všetko vyšlo dokonale, dokonca aj počasie nám prialo. Krásne spomienky mi zostanú aj z nášho svadobného fotenia, ktoré sa konalo dva dni pred svadbou, boli sme na krásnych miestach vo Valticiach a v Mikulove, fotenie sme si užili naplno, nafotili sme množstvo fotiek a bolo to správne rozhodnutie. V deň svadby sme už nemuseli ponáhľať a mohli si užívať náš deň naplno. 

Viac fotografií zo svadby Danky a Ľuboša:

Danke ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade